Netflix Party ile Birlikte İzleyin – Netflix Beraber İzleme
netflix beraber izleme Netflix Party
8

Netflix Party ile Birlikte İzleyin


Merhabalar, bu yazımızda Netflix Beraber İzleme eklentisi olan Netflix Party ‘nin ne olduğu “netflix party nasıl yapılır” hakkında konuşacağız. Arkadaşlarınızla beraber film veya dizi mi izlemek istiyorsunuz ? Ve her birinizde bir netflix hesabına sahip mi ? O zaman filmi veya diziyi neden aynı saniyede takip ederek izlemeyesiniz.

netflix beraber izleme Netflix Party

Netflix Party, Chrome‘a özel bir tarayıcı uzantısıdır (indirmek için tıkla!). Ancak Opera üzerinde de çalışabilmektedir. (Öncesinde Install Chrome Extensions indirmeniz gereklidir.) Kullanıcıların Netflix video oynatma işlemlerini birden fazla bilgisayarda senkronize etmesini sağlar. Bu eklentiyi Netflix‘te beraber dizi veya film izlemek isteyen herkesin tarayıcısına eklemesi gereklidir. Uzantıyı yükledikten sonra Netflix‘e gidin ve izlemek için bir film veya TV şovu seçin. Yüklendikten sonra videonuzu duraklatın ve tarayıcı pencerenizin sağ üstündeki kırmızı “NP” düğmesini tıklayın.

Netflix Party oda kurma
Only I have control” yazısına tik atarsanız odada bulunan sizin dışında hiçbir kimse videoyu durdurma veya ileri, geri sarma aktivitelerini gerçekleştiremeyecektir, dilerseniz tikleyebilirsiniz. Aşağıda ingilizce yazan metinde ise “En iyi Netflix Party deneyimi için, lütfen Test Katılım Ayarlarının kapalı olduğundan emin olun.” yazıyor. “Test Participation Settings” tıklayın.

netflix beraber izleme Netflix Party

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi “KAPALI” hale getirip TAMAM butonuna basıp bu sayfadan çıkabilirsiniz. Evet şimdi kaldığımız yerden devam edebiliriz :) Buradan sonra Start the Party butonuna basarsanız, eklenti sizin için diğer insanlara gönderebileceğiniz benzersiz bir bağlantı oluşturacaktır.

Netflix Party Link

Bu bağlantıyı kopyalayıp arkadaşlarınıza iletin. Daha sonra bu linke tıklayanlar, videonuzu sizinle senkronize olarak izleyebilecekleri “odanıza” yönlendirilecektir. (tabii bir netflix hesabına sahiplerse veya ortak bir hesabı kullanıp içinden başka profillere giriş yapıp da kullanabilirsiniz.) Arkadaşlarınız “En iyi Netflix Party deneyimi için” Resim 3’deki işlemi gerçekleştirmeleri gerekebilir. Ortak hesap kullanılıyorsa odayı kuran şahıs zaten bu aşamayı geçmiş olacaktır. Arkadaşlarınız bu linke np eklentisi kurulu bir chrome tarayıcı veya opera’dan girdikten sonra kırmızı “NP” butonuna bir kere tıklamaları esnasında odaya bağlantı kuracaklardır. Ayrıca, Netflix Party, kullanıcıların basit bir metin sohbeti arayüzüyle birbirleriyle etkileşime girmelerini sağlar.

Netflix Party Kullanımı

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi eklentinin simgesinden “Show chat” tikli ise videonun sağında bir sohbet alanı ve olan olaylar listelenmektedir. Örneğin

 1. X Kullanıcı odayı oluşturdu.
 2. Video x dakikadan başladı
 3. X Kullanıcı videoyu duraklattı.
 4. X Kullanıcı videoyu x dakiya’ya atlattı.
 5. X Kullanıcı katıldı.

gibi olaylar da sohbet mesajlarıyla birlikte yazacaktır.


Netflix Beraber İzleme için Netflix Party Chrome Eklentisini kurup ayarları yaptığınıza göre artık kolay bir şekilde arkadaşlarınızla veya sevgilinizle senkron bir şekilde dizi, filmleri izleyebilirsiniz.

Bu karantina döneminde izleyecek bir şey aklınıza gelmiyorsa Dizi ve Film Önerileri ‘ne bakabilir veya aşağıdaki makalelere göz atabilirsiniz.

5/5 - (3 Oy)

Ben Cemal Yıldırım. Yazılım kariyerime 13 yaşımda başladım ve Yazılım Geliştirici olarak devam etmekteyim. C, C++, C#, JAVA, JavaScript, PHP, E-Mailing Sistemleri, SQL, MongoDB ve ayrıca en popüler Framework'lerden olan; React.JS, Angular.JS, Vue.JS gibi güncel yazılım dili ve geliştiricileri ile daha hızlı ve profesyonel projeler geliştirmeyi sağlıyorum. Şu sıralar bir yazılım mimarisi ve tasarım modeli olan ve son zamanlarda kullanımı ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamış MicroService mimarisi ile ve daha çok bu mimari ile adını sık duyduğumuz Docker, Kubernetes, RabbitMQ ve Kafka, Ocelot Gateway yapıları ile ilgilenmekteyim. Ayrıca technovadi.com sitesinde makaleler yayınlayan bir insan evladıyım.. ;) İş sorguları için; [email protected] mail adresimden bana ulaşabilirsiniz. Güncel CV için; https://1drv.ms/b/s!Al2P1iPuq62Sgq5Ya9dF13P6Qt0xSw?e=O7IehT linkinden CV'me ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (8)

Popüler Yorumlar
 1. Güzel yorumunuz için teşekkürler, keyifli seyirler :)

 2. peki izlemek isteyen arkadaşların netflix hesabı olmak zorunda mı

 3. Arkadaşlarla beraber izlemek gerçekten çok zevkli. Ellerine sağlık kanka.

Yapılan Yorumlar
 1. 04 Eylül 2022

  çok teşekkür ederim sevgilimle izliyorum

 2. teşekkürler sevigilime izlerken iyi oluyor

 3. teşekkürler admin lakin eklentiye güncelleme gelmiş istersen sende netflix party yazını güncelle

 4. 29 Kasım 2020

  Pandemide gerçekten çok işimize yaradı

 5. peki izlemek isteyen arkadaşların netflix hesabı olmak zorunda mı

 6. Arkadaşlarla beraber izlemek gerçekten çok zevkli. Ellerine sağlık kanka.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir