Marvel Sinematik Evreni (MCU) Kronolojik Sıralama – Dizi’lerle Birlikte Takip Etme

Marvel Sinematik Evreni

20.04.2018 Tarihin’ de güncellenmiştir!

Bilindiği gibi günümüzde çizgi roman dizileri/filmleri aldı başını gitti ama nereye gitti? Belkide önceden bu kadar popüler değillerdi fakat saolsun günümüz teknolojisi sayesinde eski karakterleri popüler yapmayı başardılar. Peki kimin sayesinde? Tabikide herzamanki gibi yine kendinden söz ettiren “Marvel ” sayesinde. Bu seferde MCU tarafında kendinden söz ettiriyor. Filmleri izlerken kafanızın karıştığı bazı yerlerde çıkarmış olduğu dizileri ve kısa filmleri sayesinde MCU ya renk katıyor. Buda demek oluyor ki MCU’ yu takip edenler kesinlikle MCU ile alakalı olan dizileri ve kısa filmleri kronolojik bir sıralamaya göre takip etmeli. Yakın zamanda DCCU’ da Marvel abisinden ders alıp bunu yapmalı(Yanlış anlamayın Dc’ yide severim 🙂 )


Oyuncular için 6 Film Önerisi
Marvel’ın Yeni Dizisi Cloak & Dagger ‘den İlk Fragman Yayınlandı
İptal Edilen Wonder Woman Dizisi
Film veya Dizilerin Parodi Yapımları


Peki bu rehber‘ de size nasıl yardımcı olacağız? Basit 😀 bilindiği gibi Marvel, MCU’ nun tohumunu 2008 yılında çıkarmış olduğu Iron Man filmi ile atmıştı. MCU şimdilik 3 evreden oluşuyor. İsterseniz yazıyı uzatmadan sıralamaya geçelim 🙂 Biliyorum ki sabırsızlanıyorsunuz. Son olarak siz istediniz bende ekledim.  Bundan sonra çıkan bütün kısa film/dizi, WIHH Haber ve MCU ile alakalı Çizgi Romanları konuya ekleyeceğim. Keyifli izlemeler.

1. Evre’den Başlayalım

  1. Iron Man (2008)
  2. The Incredible Hulk (2008)
  3. Iron Man 2 (2010)
   • The Consultant(Danışman) [One Shot/Mini Film]
    Bilgi Almak İçin Tıklayınız!

    İmdb (2011) Clark Gregg’in başrolünü oynadığı kısa film The Consultant‘ı Demir Adam 2’ den sonra izlemenizi tavsiye ederim.

    [collapse]
   • A Funny Thing Happened on the Way to Thor’s Hammer [Mini Film]
    Bilgi Almak İçin Tıklayınız!

    İmdb (2011) Yine kısa bir Coulson filmi 🙂 Coulson‘ın New Mexico’ya giderken başına gelenleri anlatıyor. Kısa bir macera yaşadıktan sonra sonunda New Mexcio’ ya ulaşıyor. Peki vardığında karşısına ne çıksa beğenirsiniz?

    [collapse]
  4. Thor(2011)
  5. Captain America: İlk İntikamcı (2011)
   • Agent Carter [Mini Film]
    Bilgi Almak İçin Tıklayınız!

    İmdb (2013- ) Captain America filminin DVD’siyle gelen bu kısa film; dizi için de zemin oluşturmuştu vakti zamanında. Dizinin İlk sezonu mini filmin ortasında geçiyor aslında fakat 10 dakikalık bir şey için de diziyi izlememezlik yapılmaz. Onun için önce 10 dakikalık kısa filmi izleyip daha sonra “olayların nasıl geliştiğine anlam verebilmek adına” diziyi izleyebilirsiniz.

    [collapse]
   • Agent Carter [Dizi – 1 ve 2.Sezon]
    Bilgi Almak İçin Tıklayınız!

    İmdb (2015- ) İlk sezonu 8 bölüm olarak planlanan dizimiz, sinema filmleri olan “Kaptan Amerika: İlk Yenilmez” ve “Kaptan Amerika: Kış Askeri” ile kısa film olan “Marvel One-Shot:Ajan Carter” filmlerinden doğdu. Bir diğer deyişle Kaptan Amerika’nın spin-off’u (uzantısı) olarak ele alabiliriz.                                                                                                                                  

    KONU
       Dizi, Kaptan Amerika: İlk Yenilmez sonrasını anlatıyor. Yıl 1946 ve barışın sağlanmasıyla ülke dışındaki insanların evlerine dönmesinden sonra ülkeyi bir erkek hegemonyası sarmış durumda. Bu sırada hayatının aşkını kaybetmiş olan ajan Peggy Carter, Gizli SSR (Stratejik Bilimsel Rezerv) için çalışmaktadır. Tabii artık erkeklerin dönmesiyle eski konumunu kaybetmiş ve diğer ajanlar için sıradan biri olarak görülmektedir, biraz da hor görülmektedir. Bu sırada eski dostu Howard Stark’ın başı beladadır ve vatan hainliği ile suçlanmaktadır. Adının temize çıkarılması için Peggy’den yardım ister. Fakat Peggy bu işte tek başınadır; zira sırrı ortaya çıkarsa o da vatan hainliği ile suçlanacaktır. Piyasaya sızan kimyasal ve bir o kadar tehlikeli silahlarını bulup yok etmesini isteyip canını kurtarmak için kaçan Howard Stark, bu görev için yanına sadık uşağı olan Edwin Jarvis’i bırakmıştır.

    [collapse]
   • Stark Expo 1974
  6. The Avengers (2012)
   • Item 47 [Mini Film]
    Bilgi Almak İçin Tıklayınız!

    İmdb (2012) Avengers filminin sonunda iki hırsız “chitauri” den düşen silahı ele geçiriyorlar ve o şeyle hırsızlık yapıyorlar. Kısacası ana hikayeye hiçbir katkısı yok ama “New York” savaşının bireysel etkilerinden birini anlatıyor.

    [collapse]
   • Daredevil [Dizi – 1.Sezon]
    Bilgi Almak İçin Tıklayınız!

    İmdb (2015- )
    Marvel, sinematik evrenini genişletmeye devam ediyor. Agents of S.H.I.E.L.D, Agent Carter derken şimdi de elini Netflix dizilerine attı ve bizi 13 bölümlük bir doğuş hikayesine davet ediyor. Bu diziyi daha sonra A.K.A Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist adında 3 farklı Netlix dizisi daha takip edecek ve daha sonra Defenders adında dizide birleşecekler. Ama tüm bunlardan önce gelin Daredevil’daki karakterlerimize ve hikayemize göz atalım.

    Konu
     New York’un Hell’s Kitchen bölgesinde geçen hikayede, Matt Murdock çocukluk yıllarında radyoaktif bir kaza geçirerek görme duyusunu kaybeder ama hala etrafındaki şeylerin şeklini ve yerini tespit edebiliyordur. Oğlunun başına gelenlerden kendini suçlayan eski boksör babası ise işinden ayrılır ve kendini boksa verir.Bu arada bir dövüş sırasında söylenileni yapmadığı için öldürülür. Babasının intikamını almak isteyen Matt Murdock/Daredevil gündüzleri avukat olarak adaletle savaşırken geceleri ise Daredevil olarak Hell’s Kitchen’da suçlularla savaşır. Dizi, Daredevil’ın ilk zamanlarından anlatıma başladığı için çizgi romanlarına sadık kalınmış ve “korkusuz adam” kostümünü giymeden önceki ilk zamanlarındaki görünüşü uygulanmış. O meşhur kostümünü merak edenler 1. sezonun sonlarını beklemek zorunda kalacak.

    [collapse]

    2. Evre

  7. Iron Man 3 (2013)
   • All Hail the King [Mini Film]
    Bilgi Almak İçin Tıklayınız!

    İmdb (2014) Bize Demir Adam 3 filminde ana kötü olarak kimi yutturmaya kalkmışlardı? Tabiki de “Ben Kingsley”. Peki buna ne olduğunu merak mı ediyorsunuz. O zaman bu kısa film tam size göre. Bu arada söylemem gerekirse “All Hail the King” Marvel filmlerinde çoğumuzun bilmediği çok önemli bir detayı da bize gösteriyor. Kısacası bunu Film’den sonra mutlaka izlemelisiniz!

    [collapse]
   • Agent Of Shield [Dizi – 1×7′ ye kadar izleyin. 7. Bölümde dahil!]
  8. Thor: Karanlık Dünya (2013)
   • Agents of S.H.I.E.L.D. [1×8 – 1×16 arası]
  9. Captain America: The Winter Soldier (2014)
   • Agents of S.H.I.E.L.D. [1×17 – 2×19 arası]
  10. Galaksinin Koruyucuları (2014)
  11. Avengers: Ultron Çağı (2015)
   • Agents of S.H.I.E.L.D. [2×20, 2×21, 2×22]
   • Jessica Jones [Dizi]
    Spoiler! Bilgi Almak için Tıklayınız!

    Ufakta olsa dizi hakkında bilgi vermek gerekirse;
    Dizide, kötü sonlanan süper kahramanlık macerasından sonra sahip olduğu güçlerle birlikte dedektiflik yapmaya karar veren Jessica Jones’un yaşayacağı maceraları konu alıyor. Peki dizinin ana kötüsü olmadan olur mu? Tabiki de olmaz. Jessica bu dizide en büyük azılı düşmanı olan “Killgrave” ile uğraşmak zorunda evet yanlış duymadınız 🙂 Killgrave. Küçük bir spoiler vermek gerekirse dizinin ortalarına doğru cameo olarak Daredevil dizisinden tanıdığımız Claire Temple yani hemşire ablamız bulunuyor 🙂 Neyse şefkinizi daha fazla kırmak istemiyorum. Diziyi kesinlikle izleyin.

    [collapse]
   • WHIH: Ana Haber [WHiH Haberleri] 
    Spoiler Yok!

    Sokovia sonrası olan olayları haber şeklinde sunuyor. Sokovia şehri dağılmış bir şekilde karşımıza çıkıyor. Ayrıca ikinci haberde Scoot Lang’in yaptığı soygundan bahsediyor.

    [collapse]
   • WHIH EXCLUSIVE 2012 
    Spoiler Yok!

    VistaCorp’a Sızan Siber Suçlu Scott Lang’in Kamera Görüntüsü

    [collapse]
   • WIRED Insider: Pym Teknolojileri CEO’su Darren Cross ile Röportajı
   • WHIH: Scott Lang Özel Röportajı
  12. Ant Man (2015)
   • Agents of S.H.I.E.L.D. [3×1 – 3×13, 13.Bölüm de dahil. “Bilgi kısmını mutlaka oku!”]
    Bilgi Almak için Tıklayınız!

    13′ e kadar izleyin dememin nedeni, 14. bölümde daredevil 2. sezonunda olan olaylardan çok çok çok küçük bir şekilde bahsetmeleri. Aslında benim dediğim şekildede izlemeye bilirsiniz. Fakat daredevil 2.sezonu mutlaka “Civil War” dan önce izleyin.

    [collapse]
   • Daredevil[2.Sezon – 2016]
    Bilgi Almak için Tıklayınız!

    Fazla bir şey demeye gerek yok aslında. Sadece şunu bilseniz yeter. Dizide Punisher, Elektra ve Matt’ in hocası Stick bulunuyor. Stick’ i zaten ilk sezondan biliyoruz. Neyse bu dizinin 2. sezonun çıkmasına sayılı günler kala “Netflix ve Marvel” yine yapacalarını yaptılar 😀 Yeni bir dizi duyurdular ve evet bu dizi “PUNISHER” ilk duyduğumda çok mutlu olmuştum 🙂 Hele 2.sezon final yaptığın da demiştim bu punisher olmuş abi. Neyse burası inceleme post’u değil. İnşallah yakın zamanda “Elektra” dizisini de duyururlar 😀 Sağlıcakla kalın.

    [collapse]
   • Agents of S.H.I.E.L.D. [3×14 – 3×19 Bilgi kısmını mutlaka oku!]
    Bilgi Almak için Tıklayınız!

    Şimdi normalde marvel bu dizi ve filmlerin çıkış tarihlerini çok akıllıca yapıyor. Benim düşüncem “Civil War” dada böyle yapacakları yönünde. Film 6 mayısda çıkıyor biliyorsunuz. “AOS 3×19” bölümü ise 3 mayıs da. Benim düşüncem diziyi 3×19 a kadar izlemeniz daha sonra filmi izlemeniz. Sonra yeniden diziye dönmeniz 🙂 Zaten MCU şuan güncel olarak takip eden. En son AOS 3×19′ u izleyebilecek. Üsteki yazıları yazmamın sebebi mcu yu yeni takip edecek veya baştan izleyecek kişiler için.

    [collapse]
   • WHIH Özel Haber: Avengers Etkisi
   • WHIH Haber: Dünya’yı Kurtarmanın Bedeli
   • WHIH Haber: Avengers ve Beyaz Saray
   • WHIH: Son Dakika: Lagos’a Saldırı!
   • WHIH Özel Haber: Başkan Ellis, Avengers Hakkında Konuşuyor!

    3. Evre

  13. Captain America: Civil War (2016)
   • Agents of S.H.I.E.L.D. [3×20′ den 3.Sezon Finaline Kadar İzleyin!]
    Spoiler!!! Bilgi Almak için Tıklayınız!

    Büyük ihtimalle “Civil War esnasında ve sonrasında oluşan bir kaç olaya değinirler. Cidden efsane bir sezon finaliydi. 3.Sezon ile ilgili görüşlerimi biraz geç yazıyorum farkındayım ama mazur görün 🙂 Daisy dünyayı Hive’ dan kurtarmak için kendini feda edecekken Lincoln araya girip kendini feda etmişti. Bunun sonucunda Hive’ dan kurtulmuştuk, Inhumans konusunu tamamen kapatmıştık. Daha doğrusu Inhuman konusunu kapattığımızı sanmıştık ama yanılmışız. Devamı 4.Sezon’ da!!!! “

    [collapse]
   • Agents of S.H.I.E.L.D. Ghost Rider [4×1 – 4×6]
    Spoiler olabilir olmayadabilir!!! Bilgi Almak için Tıklayınız!

    4. Sezon cidden çok süper başladı 🙂 1 ve 6. bölümler arasında çok şey öğrendik. Watchdogs ekibi ile ilgili aklımızdaki bazı sorulara cevap bulduk. Sezonun adından anlaşılacağı gibi “Ghost Rider” ımız hakkında bilgi sahibi olduk. Robbie Reyes kardeşimizin nasıl Hayalet Sürücü olduğunu izledik. Blaze reis gelerek kendi güçlerini aktarmış. İlerleyen zamanlarda bir Ghost Rider kavgası olurmu bilemeyiz. Neyse lafı daha fazla uzatmak istemiyorum. Son olarak Dr. Strange değinelim. Bu sezon dizimiz yavaş yavaş büyü ve şeytan olaylarına girmeye’ de başladı. Daha fazla bir şey demek istemiyorum. 1-6 arasını filmden önce. Diğer bölümleri filmden sonra izleyin. Zaten 6. bölümden sonra dizi 1 ay tatile giriyor.

    [collapse]
   • Luke Cage [1.Sezon]
  14. Doctor Strange (2016)
   Kesinlikle Spoiler!!! Bilgi Almak için Tıklayınız!

   Varya film efsaneydi. Biraz kısaydı yani olaylar çok hızlı geçti ama yinede efsaneydi. Filmde birkaç gönderme vardı ve benim yakaladıklarımı söyleyeceğim. İlk olarak filmin daha başlarında “Avengers Tower” yani İntikamcılar Kulesini görüyoruz. İkinci olarak Dr. Strange kaza yapmadan hemen önce bir arkadaşıyla konuşuyordu. Konuşma şu “Orta yaşlarda bir asker/albay var. İleri derece omur ilik hasarı mevcut. Buna bakmanı istiyorlar.” Bizim yakuşuklu Strange’ miz ise bunu kabul edemem iş hayatımı zararı dokunur diyor. Burada kimden bahsedildiği bariz belli değil mi 🙂 CW’ de sakatlanmış olan Albay Rhodes‘ umuz. Yani Dr. Strange filmi hemen CW sonrası geçmekte. Son olarak ise filmin sonunda 2 after credit sahnesi var. Birinde “Thor Ragnorak” a ağır gönderme var. Strange ve Thor karşılıklı oturup sohbet ediyorlar. Ne konuda olduğunu söylemiyorum 🙂 Merak edin. İkinci sahne ise Mordo’ nun kötü olmasıyla alakalı. İlgili video için tıklayın!

   [collapse]
   • Agents of S.H.I.E.L.D. [4×7 ve 4×8]
    Spoiler yok merak etmeyin

    Bundan önce dizi 1 ay araya girmişti. Şimdi bize 2 bölüm izletip yine araya girdi. Bu seferde 1 ay araya girdi. 10 Ocak 2017′ de 4.Sezon’ un devamı yayınlanmaya başlayacak.

    [collapse]
   • Agents of S.H.I.E.L.D. Slingshot [6 Bölümlük Spin Off]
    Spoiler yok merak etmeyin

    Bu dizi hakkında daha çok bilgi almak için tıklayınız!

    [collapse]
   • Agents of S.H.I.E.L.D. LMD [4×9 ve 4×15]
    Spoiler yok merak etmeyin

    Dizi bu bölümler arasında LMD ‘yi işleyecek. “Life-Model Decoy”
    açılımı olan LMD di türçeye Yapay Yaşam Modeli olarak geçmiştir. Gerçek gözüken robotlar işte.

    [collapse]
   • Iron Fist [1.Sezon]
   • Agents of Hydra [4×16 ve Sonrası]
    Spoiler yok merak etmeyin

    Dizinin 15. bölümü “What İf” ile başladı. Marvel
    ‘da bu cümle şunu işaret ediyor; Olaylar farklı bir şekilde işlenseydi nasıl olurdu. Daha iyi örnek vermem gerekirse. Dizi ‘de “Shield” değilde “Hydra” kazansaydı nasıl olurdu konusu işlenecek.

    [collapse]
   • Defenders [1.Sezon]
   • The Punisher [1.Sezon]
    Spoiler yok merak etmeyin

    Efsane bir 1.sezondu 🙂 Mutlaka izleyin.

    [collapse]
  15. Black Panther
   Spoiler Yok!!!

   Film Civil War filminin 1 hafta sonrasında geçiyor. Doctor Strange filmi ise Civil War’ın geçtiği zamanda geçtiğinden önce Dr Strange izlenmeli daha sonra bu film izlenmeli. Spider-Man Homecoming ise Civil War’un 2 ay sonrasında geçmekte.

   [collapse]
  16. Guardians of the Galaxy 2 (2017)
   Spoiler yok merak etmeyin

   Çizgi Roman okuyan kişiler Peter ‘ın babası “EGO” ‘yu bilirler. Bu filmde daha çok karakterlerimizin özel hayatlarını görüyoruz. Yani IW ‘ye veya Avengers ekibine doğrudan bir bağlantı yok. Ayrıca takıma yeni kişiler katılıyor. Unutmayın filmin sonunda tamı tamına 5 tane credits scene var. Yani film biter bitmez kapamayın 🙂 Yani demem oyki ilk filmdeki gibi buda MCU ile küçük göndermeler harici bir bağlantı içermiyor.

   [collapse]
  17. Spider-Man: Homecoming (2017)
   • Agents of S.H.I.E.L.D. 5.Sezon [5×1 – 5×10 Arası]
    Bilgi Almak İçin Tıklayınız!

    Dizi 10.bölümden sonra 1 ay araya girdi. 11.bölüm 3 Mart günü yayınlandı Buraya kadar bir gönderme veya MCU ile kesin bir ilişki yok.

    [collapse]
  18. Thor: Ragnarok (2017)
   Spoiler yok merak etmeyin

      Her ne kadar çizgi roman ile pek alakalı olmayan bir film olsa da “MCU” olarak bakıldığında güzel bir filmdi diyebiliriz.
   Film ‘in sonunda 2 tane credit sahnesi bulunmakta. İzlemenizi öneririm. Biri önemsiz diğeri ise çok önemli bir sahne içeriyor.
   Biliyorsunuz artık IW yaklaşıyor ve Marvelin son çektiği filmlerindeki “Credit” sahneleri bir hayli önem kazandı.

   [collapse]

   • Agents of S.H.I.E.L.D. 5.Sezon [5×11]
    Bilgi Almak İçin Tıklayınız!

    3 Mart’da yayınlanan bu bölümde Thor Ragnarak filmini ufakta olsa bir gönderme mevcut. Hatırlarsınız Thor ve Kardeşi Loki dünyaya indiklerinde, bazı kızlar Thor ile fotoğraf çekinmişti ve bu fotoğraflar sonradan basına sızmış. Dizide de buna bir gönderme var işte. Gönderme şu şekilde “Şehirde görünen bir Asgardlı”

    [collapse]
  19. Avengers: Infinity War (2018)
  20. Ant-Man and the Wasp (2018)
  21. Captain Marvel (2019)

Yazının kaynaği için Tıklayınız! – Dizi sıralaması yoktur ben bizzat kendim izleyip size sıralamayı veriyorum.

Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

Marvel Sinematik Evreni (MCU) Kronolojik Sıralama – Dizi’lerle Birlikte Takip Etme” için 108 yorum

 • Geri bildirim: Şuana Kadar Yapılmış En Mükemmel 10 Teknolojik Buluş | TechnoVadi

 • Geri bildirim: 2016 Yılın' da Başlayacak Yeni Diziler | TechnoVadi

 • 16 Aralık 2016 tarihinde, saat 19:52
  Permalink

  her izleyeceğimde burdan bakıyorum teşekkürler 😀

  Yanıtla
 • Geri bildirim: Agents of S.H.I.E.L.D. Slingshot Olmuş mu? | TechnoVadi

 • 01 Ocak 2017 tarihinde, saat 12:41
  Permalink

  ADMİN GÜNCELLEME YAPARMISIN LUKE CAGE FALAN UNUTMUŞUN IRON FİSHT DEFENDERS KAFAM KARIŞTI

  Yanıtla
  • 01 Ocak 2017 tarihinde, saat 18:32
   Permalink

   A Luke Cage tamamiyle aklımdan çıkmış 🙂 Neyse hemen güncelliyorum. Bu arada Luke Cage ‘i “Agents of S.H.I.E.L.D. Ghost Rider [4×1 – 4×6]” 4×6 ‘dan sonra izle. Sonra Doctor Strange. Iron Fist ve Defenders ise daha çıkmadığından yazmadım. Onlardaki olay örgüsüne göre ekleyeceğim. Birde hangi filmlerden önce ve sonra onu görmek lazım.

   Yanıtla
 • 17 Ocak 2017 tarihinde, saat 17:32
  Permalink

  admin yeni dizi legion çıkacak fox ve marvel yapıyo mcu da olacak onuda eklermisin

  Yanıtla
  • 18 Ocak 2017 tarihinde, saat 11:28
   Permalink

   Leigon dizisi “Legion” karakterini anlatacakmış fakat bu karakter X-Men karakteriymiş. Bu yüzden MCU ‘da oma ihtimali yok. Fakat sizin için tekrardan bir araştırma yaparım.

   Yanıtla
   • 19 Ocak 2017 tarihinde, saat 12:07
    Permalink

    admin yeni bir bilgi varmı acaba? legion da ha bu arada bu site en sevdiğim siteler arasında ben her siteyi kolay kolay sevmem gerçekten başarılı bir siteniz var umarım ilerde başarınız dahada artar

    Yanıtla
    • 19 Ocak 2017 tarihinde, saat 13:30
     Permalink

     Çok teşekkürler 🙂 Sizlerin yardımıyla gelişeceğimize inanıyorum. Dünde dediğim gibi dizi “MCU” da değilmiş. X-Men karakteri olduğundan dolayı! Tabi X-Men evreniyle bir alakası var mı onuda “Şubatta” göreceğiz 🙂 Yani dizinin ilk bölümü yayınlandıktan sonra. Bu arada sitede yazmış olduğum “Ihhumans Dizisi Geliyor” yazısını okumadıysanız şiddetle okumanızı tavsiye ederim. İyi Günler!

     Yanıtla
     • 19 Ocak 2017 tarihinde, saat 14:09
      Permalink

      THANKS

     • 24 Ocak 2017 tarihinde, saat 07:57
      Permalink

      admin Agent Of Shield Lmd Geliyo Bilgine 😀 BENDE DAHA 3.SEZONDAYIM GHOST RİDER SADECE 4.SEZONDAMI VAR 🙁 BEN GHOST RİDER FANIYIMDA

     • 25 Ocak 2017 tarihinde, saat 16:45
      Permalink

      Tamamen gitmedi. GR için güzel bir planları varmış 🙂 Daha sağlam bir şekilde gelecekmiş.

    • 24 Ocak 2017 tarihinde, saat 10:07
     Permalink

     GR 4.sezonun ilk yarısında var. İkinci yarısında LMD var 🙂 Fakat LMD ile daha bir ok şey belli olmadığından 1-2 ay sonra LMD’ yi eklemeyi düşünüyorum.

     Yanıtla
     • 25 Ocak 2017 tarihinde, saat 06:05
      Permalink

      üzdün be reyiz 🙁 GR İÇİN BAŞLAMIŞTIM DİZİYE 🙂

     • 26 Ocak 2017 tarihinde, saat 07:09
      Permalink

      ADMİN GALBA MARVEL NETFLİX GHOST RİDER DİZİ YAPIYORMUŞ

     • 26 Ocak 2017 tarihinde, saat 11:55
      Permalink

      4-5 aydır öyle söylentiler var 🙂 Hatta birkaç güzel planları daha varmış. Bakalım inşallah gelir.

 • 29 Ocak 2017 tarihinde, saat 09:31
  Permalink

  ADMİN RİCA ETSEM DC DİZİ EVRENİNİ DE YAPARMISIN

  Yanıtla
 • 29 Ocak 2017 tarihinde, saat 14:55
  Permalink

  gerçekten çok teşşekkürler harika bi siteniz var

  Yanıtla
  • 29 Ocak 2017 tarihinde, saat 16:37
   Permalink

   saolasın 🙂 Sitedeki diğer konulara göz gezdirmeyi ve düşüncelerini yazmayı unutma.

   Yanıtla
   • 30 Ocak 2017 tarihinde, saat 14:29
    Permalink

    ADMİN BU ARALAR ÇOK SORU SORUYORUM BİLİYORUM AMA DC DİZİ EVRENİ NE ZAMAN EKLENCEK BELİRLİ BİR TARİH VARMI BU ARADA TÜM KONULARI OKUMAYA ÇALIŞIYORUM AMA ATICAK YORUM BULAMIYORUM 😀 BİDE HAKKINI HELAL ET ARTIK ÇOK SORU SORDUM SANA

    Yanıtla
    • 30 Ocak 2017 tarihinde, saat 15:28
     Permalink

     😀 Sıkıntı yok. Görevimiz cevap vermek 🙂 Tek sorun büyük harfle yazman :'( DC bu hafta sonu gelebilir. İş görüşmesi için bazı evraklar lazımda.

     Yanıtla
     • 30 Ocak 2017 tarihinde, saat 15:41
      Permalink

      tamamdır küçük yazarım artık 🙂

     • 31 Ocak 2017 tarihinde, saat 11:40
      Permalink

      Akşama güzel bir yazı yayınlayacağım inşallah 🙂

 • 30 Ocak 2017 tarihinde, saat 01:25
  Permalink

  mükemmel paylaşım çok teşekkürler takipteyim

  Yanıtla
  • 30 Ocak 2017 tarihinde, saat 15:30
   Permalink

   Rica ederim 🙂 Bu arada yazıyı beğendiğinize sevindim. Değişik cümle kurdum ama neyse 😀

   Yanıtla
 • Geri bildirim: Avengers Assemble 4 Bölümlük Civil War İncelemesi | TechnoVadi

 • Geri bildirim: X-Men Filmleri Kronolojik Sıralaması | TechnoVadi

 • 17 Mart 2017 tarihinde, saat 22:19
  Permalink

  Sen muhteşemsin dostum (y)

  Yanıtla
 • 22 Mart 2017 tarihinde, saat 16:18
  Permalink

  IRON FİSHT ÇIKTI HATIRLATİM DEDİM ONLINEDİZİ.CO ÇOK HIZLI Bİ SİTE 17 MART OLUR OLMAZ YAYINLANDI TÜM BÖLÜMLER

  Yanıtla
  • 23 Mart 2017 tarihinde, saat 18:08
   Permalink

   Teşekürler fakat ben ilk çıktığı gün “netflix” üzerinden izlemiştim 🙂

   Yanıtla
   • 25 Mart 2017 tarihinde, saat 19:20
    Permalink

    Adam Zengin 😀 not: ADMİN NETFLİX DİZİLERİ TEK BÖLÜM OLARAK SAYIYO YANİ İZLERKEN 1.SEZONU 1.BÖLÜM OLARAK 2.SEZONU 2.BÖLÜM OLARAK İZLE

    Yanıtla
    • 26 Mart 2017 tarihinde, saat 12:52
     Permalink

     Yoh be öğrenci adamız :/ Ama çaktırma 1 aylık bedava. Üyelik açanlara ilk ay bedava. ! ay dolmadan üyeliği kapatacam. Sonra başka hesap açacam 😀

     Yanıtla
     • 26 Mart 2017 tarihinde, saat 15:50
      Permalink

      vay uyanık 🙂 bunu niye düşünemedim acaba adam zeki

 • 30 Mart 2017 tarihinde, saat 13:39
  Permalink

  iron fisht eklemeyi unutmuşsun 😉

  Yanıtla
 • 11 Haziran 2017 tarihinde, saat 08:58
  Permalink

  Guardinas Of The Galaxy 2 Çıktı reyiz

  Yanıtla
  • 11 Haziran 2017 tarihinde, saat 09:40
   Permalink

   Bende bilgiyi hemen ekledim 🙂 filmi izleyeli çok oldu ama konuyu güncellemeyi unutmuşum.

   Yanıtla
   • 15 Haziran 2017 tarihinde, saat 01:41
    Permalink

    Dc Dizi Evreni Ne Zaman Geliyor üstat 🙂

    Yanıtla
 • 17 Haziran 2017 tarihinde, saat 02:00
  Permalink

  Neden evrelere ayırılmış olduğunu sorabilir miyim? bir şeyi ifade ediyorlar mı?

  Yanıtla
  • 17 Haziran 2017 tarihinde, saat 09:01
   Permalink

   Marvel o şekilde uygun görmüş. Her evrede farklı olaylar ve farklı karakterler gelmekte. Giriş, Gelişme, Sonuç gibi düşünebilirsiniz.

   Yanıtla
 • 01 Temmuz 2017 tarihinde, saat 05:42
  Permalink

  dc dizi evrenini istiyoruz senden kaç gündür kaç aydır istiyorum be reyiz

  Yanıtla
  • 01 Temmuz 2017 tarihinde, saat 09:47
   Permalink

   Haklısın reis. Bir ara araştrımaya başladım bana çok karışık geldi. Ama bu sefer söz bu ay içinde gelecek 🙂 Söz veriyorum busefer.

   Yanıtla
    • 07 Temmuz 2017 tarihinde, saat 09:27
     Permalink

     Bugün DC Dizi Evrenini araştırmaya başlıyorum. Fakat çok karışık be 🙂 Neyse dişimizi sıkacaz artık.

     Yanıtla
     • 09 Temmuz 2017 tarihinde, saat 17:13
      Permalink

      Saol Reyiz

 • 12 Temmuz 2017 tarihinde, saat 16:10
  Permalink

  Admin kardeş Demir Adam 3 filminin altındaki All Hail the King adlı mini filmin açıklama kısmında bir hata var dikkat okursanız (Bize Demir Adam 2 filminde ana kötü olarak kimi yutturmaya kalkmışlardı? Tabik ide “Ben Kingsley”. ) yazdığını göreceksiniz ancak oradaki Demir Adam 2 yerine Demir Adam 3 yazılması lazım bide Tabik ide yazısınıda düzeltirsen sevinirim biraz rahatsız ediyor beni 😀 takıntı gibi bişey kolay gelsin 🙂

  Yanıtla
   • 20 Temmuz 2017 tarihinde, saat 01:44
    Permalink

    üstat dc dizi evrenine ne oldu

    Yanıtla
 • 27 Temmuz 2017 tarihinde, saat 01:27
  Permalink

  Admin merhaba ben bu marvel dünyasını baştan izlemek istiyorum ama bazı sitelerde ilk kaptan amerikayla başlıyor bazılarında demir adam la tam olarak hangisi doğru liste

  Yanıtla
  • 27 Temmuz 2017 tarihinde, saat 10:07
   Permalink

   Merhaba İbrahim Bey 🙂 Benim paylamış olduğum makaleme göre gönül rahatlığı ile izleyebilirsiniz 🙂 Ben bu filmleri ve dizileri tekrardan izleyip paylaşıyorum. Yani benim makalem doğru olan. Ayrıca yeni film veya dizi çıktığında ise yazıyı güncelliyorum. Arada sitemizi takip ederseniz güncel konulara da ulaşabilirsiniz.

   Yanıtla
 • 05 Ağustos 2017 tarihinde, saat 00:49
  Permalink

  spider man homecoming eklemelisin

  Yanıtla
 • 08 Ağustos 2017 tarihinde, saat 19:46
  Permalink

  çizgi romanları nası nerden okuyosunuz. Dc serisini internette bi yerde bulmuştum yarım tam bişi ama marvel hiç görmedim.

  Yanıtla
 • 12 Ekim 2017 tarihinde, saat 00:34
  Permalink

  Inhumans çıktı evrene dahil değilmi

  Yanıtla
  • 12 Ekim 2017 tarihinde, saat 12:23
   Permalink

   Inhumans dizisini daha izlemedim 🙂 Bu arada evet bağlantılı olacak demişlerdi. Yakın zamanda diziyi eklerim listeye.

   Yanıtla
 • 18 Ekim 2017 tarihinde, saat 23:08
  Permalink

  WHIH kısa filmleri, team thor ve doktor burada kısa filmlerini eklemelisin bence uygun yerlere

  Yanıtla
 • 19 Kasım 2017 tarihinde, saat 21:33
  Permalink

  Sayın Aydın Bekoğlu…. Emeğinize saygım sonsuz gerçekten… listeyi güncel tutmanız dileğimle. arşivciler için çok yararlı…

  Yanıtla
  • 20 Kasım 2017 tarihinde, saat 10:56
   Permalink

   En yakın zamanda konuyu güncelleyeceğim 🙂 The Punisher dün bitirdim. Inhumans ise daha başlayamadım. Bu arada keyifli izlemeler.

   Yanıtla
 • 21 Kasım 2017 tarihinde, saat 11:42
  Permalink

  Bu listeye ilave olarak 2017’de yayınlananlar;

  -Agents of S.H.I.E.L.D. / Sezon-5
  -Inhumans / Sezon-1
  -The Punisher / Sezon-1
  -Runaways / Sezon-1

  2018 yılında yayınlanacaklar ise;
  -Damage Control / Sezon-1
  -Daredevil / Sezon-3
  -Jessica Jones / Sezon-2
  -Luke Cage / Sezon-2
  -Iron Fist / Sezon-2
  -Cloak and Dagger / Sezon-1
  -New Warriors / Sezon-1

  Gelecek.. Bu listeye 2017’yi monte edebilirseniz çok iyi olur.

  Yanıtla
  • 21 Kasım 2017 tarihinde, saat 12:13
   Permalink

   Inhumans ve Runaways daha izleme fırsatım olmadı. The Punisher 2 gün önce bitirdim. Diğer diziler ise daha çıkmadığından dolayı listeye ekleyemiyorum 🙂 Çünkü yeni çıkacak dizilerin hangi zamanda ve yılda geçeceği belli değil.

   Yanıtla
 • 04 Aralık 2017 tarihinde, saat 18:42
  Permalink

  Diziler olmasa da izlenir mi çünkü dizilerle birlikte izleyebilmek çok zaman alacak zannımca. Benim o kadar vaktim yok doğrusu. Bir şey kaybeder miyiz?

  Yanıtla
  • 06 Aralık 2017 tarihinde, saat 10:29
   Permalink

   Evet diziler olmadan da izleyebilirsiniz. Hikayeye tam olarak etkileri bulunmamakta. Fakat kısa filmleri izlemenizi öneririm.

   Yanıtla
 • 09 Ocak 2018 tarihinde, saat 04:11
  Permalink

  Emeğine sonsuz saygılar usta. Mükemmel bir liste olmuş. Güncel kaldığın sürece çok insanı mutlu eden bir liste bu. Yeni dizilerle birlikte yeni güncellemeleri merakla bekliyorum.

  Yanıtla
  • 09 Ocak 2018 tarihinde, saat 13:32
   Permalink

   En yakın zamanda güncelleme gelecek 🙂 Bu arada değerli yorumunuz için teşekkür ederiz.

   Yanıtla
 • 12 Ocak 2018 tarihinde, saat 13:05
  Permalink

  Agent Carter mini dizisinin diziden sonra izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Ne dersiniz?

  Yanıtla
  • 15 Ocak 2018 tarihinde, saat 11:08
   Permalink

   İsteğe bağlı olarak o şekilde de izleyebilirsiniz 🙂 Sizin tercihinize kalmış bir durum. Spoiler veya hikayede bir sıkıntı olmayacaktır.

   Yanıtla
 • 01 Şubat 2018 tarihinde, saat 11:26
  Permalink

  Kardeşim çok başarılı buldum paylaşamını güncel bir şekilde götürmeye devam edersen çok güzel olur tebrik ederim güzel paylaşım olmuş bir kaç buna bezer paylaşım daha inceledim okudum ama en iyisi bu ve kaynağın güzel.

  Yanıtla
  • 01 Şubat 2018 tarihinde, saat 13:41
   Permalink

   Yakın bir zamanda Konu güncellenecektir 🙂 Bu arada değerli yorumun için teşekkür ederim. Bu yazı hariç diğer konularda da sitemizi takip etmeyi unutma.

   Yanıtla
 • Geri bildirim: Şuana Kadar Yapılmış En Mükemmel 8 Teknolojik Buluş | TechnoVadi

 • 11 Şubat 2018 tarihinde, saat 09:40
  Permalink

  Merhaba admin, ben Marvel evrenini çok fazla bilmediğim için bakmıştım film izleme sırasına ancak mesela 2012’de çıkmış Avengers filminden sonra 2015’teki Daredevil’i koymuşsunuz kafam karıştı ve Disney Fox’u satın aldı, bu da demek oluyor ki belki ileride Deadpool veya X-men karakterlerini Marvel dünyasında görebiliriz ? Lütfen cevaplamanı bekliyorum.

  Yanıtla
  • 12 Şubat 2018 tarihinde, saat 09:38
   Permalink

   Öncelikle Daredevil konusuyla başlamak istiyorum 🙂 Daredevil olayı Avengers ‘dan bir müddet sonra geçmekte. Bu nedenden dolayı hemen sonrasına koydum. Diğer konuya gelirsek, yani Fox konusuna şuan için öyle bir plan bulunmamakta. 2020’den öncede plan yapmayacakların söylediler 🙁

   Yanıtla
 • 13 Şubat 2018 tarihinde, saat 21:52
  Permalink

  Çok teşekkürler ilgilendiğiniz için. İçime kurt düşmüştü, evreni de çok iyi anlamak istiyordum sizin sayenizde anlayacağıma inanıyorum.

  Yanıtla
 • 01 Mart 2018 tarihinde, saat 10:18
  Permalink

  admin sadece meraktan soruyorum yanlış anlama spider man’den sonra neden dizi yok

  Yanıtla
  • 02 Mart 2018 tarihinde, saat 18:58
   Permalink

   AOS ‘un yeni bölümleri daha çıkmadı. 1 ay sezon arasına girdiler. Yeni bölümü bu hafta gelecek. İkinci olarak dizi olmamasının nedeni ise şuan hiçbir dizi Spider-Man ‘dan sonra geçmiyor. Yeni gelecek diziler veya AOS’un yeni bölümü belki geçebilir.

   Yanıtla
 • 10 Mart 2018 tarihinde, saat 21:36
  Permalink

  Listeyi güncellemesini knk

  Yanıtla
  • 13 Mart 2018 tarihinde, saat 06:29
   Permalink

   Knk runaways gibi yeni diziler çıktı punisher falan ekler misin

   Yanıtla
   • 14 Mart 2018 tarihinde, saat 10:10
    Permalink

    Punisher ekli zaten 🙂 Runaways ise hala hangi zamanda geçiyor belli değil. Belli olunca ekleyeceğim.

    Yanıtla
 • 29 Mart 2018 tarihinde, saat 18:50
  Permalink

  MERHABA KARDEŞİM ELİNE SAĞLIK HARİKA BİR YAPIT. FAKAT GÜNCELLEMEN MÜMKÜN MÜ? JESSİCA JONES 2 S. ÇIKTI

  Yanıtla
  • 29 Mart 2018 tarihinde, saat 19:31
   Permalink

   JJ 2.sezonu daha izleme fırsatı bulamadım. En yakın zamanda güncelleyeceğim. Bu arada değerli yorumunuz için teşekkürler 🙂

   Yanıtla
 • 01 Mayıs 2018 tarihinde, saat 00:33
  Permalink

  Merhabalar. Bende marvel hayranı bir sinemaseverim. Bu konuyu açıp emek verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Son yorumdan sonra yaklaşık 1 ay geçmiş. Acaba güncelleme yapıldı mı?

  Yanıtla
  • 01 Mayıs 2018 tarihinde, saat 11:06
   Permalink

   Güncelleme yapıldı 🙂 Yakın zamanda tekrardan güncelleme yapılacaktır. Malum Avengers: Infinity War filmi şuan vizyonda.

   Yanıtla
   • 01 Mayıs 2018 tarihinde, saat 21:45
    Permalink

    hocam saygılar burdan bakıp izliyorum tamamen bilmediğimden soruyorum bu inhumans diye bir dizi var duyuyorum acaba mcu ye dahil değil midir?

    Yanıtla
    • 02 Mayıs 2018 tarihinde, saat 16:03
     Permalink

     MCU’ya dahil olsa bile izlemenizi tavsiye etmiyorum 🙂 Bu kadar rezalet bir dizi yapılamazdı. Bu arada dizinin MCU’da geçtiğine dair bir bilgi yok. Dediğim gibi MCU’ya dahil olsa bile izlemeyin.

     Yanıtla
 • 17 Mayıs 2018 tarihinde, saat 19:17
  Permalink

  Inhumans, Runaways, Damage Control, Cloak and Dagger ve New Warriors MCU’ya dahil mi? Ve DC izleme sırası geldi mi?

  Yanıtla
  • 18 Mayıs 2018 tarihinde, saat 10:02
   Permalink

   Inhumans iptal edildiğinden dolayı dahil olmadığını söyleyebilirim çünkü dizi boyunca MCU ya veya MTU’ya bir gönderme yapmadılar. İkinci sezon onayı alsaydı belki MTU ile bir bağlantısı olabilirdi. Bunun yanında Runaways dizisi MCU’ya dahil diye biliyorum fakat tam olarak hangi zamanda geçiyor belli değil. Oda ikinci sezonda belli olur herhalde. Damage Control, Cloak & Dagger ve New Warriors daha çıkmandan bir şey diyemem 🙂

   Yanıtla
 • 31 Mayıs 2018 tarihinde, saat 12:03
  Permalink

  Hocam merhaba, ben de marvel evrenini inciğine boncuğuna kadar anlamak isteyenlerdenim. Sıralamanıza bir tavsiyede bulunmak isterim. Bence sıralamada ilk Kaptan Amerika filmiyle başlamalısınız. Demir Adam 1’de hatta bizim esas adam kalbine yeni şeyi icat ederken babasının zulasından Kaptan Amerika’nın kalkanını buluyor ve Ajan ona soruyor “Onu nerden buldun?” diye. Kronolojik olarak serinin ilki o olmalı. Ayrıca malum Hitler zamanında geçtiği için evren tarihinde de daha öncede.

  Daha sonrasında dizi olarak Agent Carter gelmeli, malum Kaptan Amerika’dan hemen sonrasını anlatıyor. Ve Expo şirketini, Howard Stark kimdir, nedir daha iyi anlamamızı sağlar. Eee ne de olsa Demir Adam’ın öz babası. 🙂

  İzledikçe ben de yorum yazmak ve paylaşmak isterim.

  Yanıtla
 • 03 Haziran 2018 tarihinde, saat 16:20
  Permalink

  Hocam Thor Ragnarok’un açıklamasında “IW ‘den önceki filmimiz Black Panther bakalım bu filmde Thanos ‘a hangi göndermeler yapılacak.” yazmışsın ama Black Panther öncelerde kalmış. Acaba sıralama hatası mı var?

  Yanıtla
  • 03 Haziran 2018 tarihinde, saat 17:28
   Permalink

   Sıralama hatası değilde yazıyı yanlış yazmışım 🙂 Thor Ragnarok sonu direk IW’ye bağlanıyor 🙂 Yani sıralama doğru sadece açıklamada küçük bir hata yapmışım.

   Yanıtla
 • 15 Temmuz 2018 tarihinde, saat 15:27
  Permalink

  Listeyi güncellermisin Cloak & Dagger ve AVENGERS İNFİNİTY WAR YOK

  Yanıtla
  • 15 Temmuz 2018 tarihinde, saat 21:11
   Permalink

   Infinity War var 🙂 Cloak & Dagger ise daha belli değil evrende geçip geçmediği.

   Yanıtla
 • 17 Temmuz 2018 tarihinde, saat 10:42
  Permalink

  Öncelikle bu güzel çalışma için teşekkür ederim.

  Fark ettiğim birşeyi paylaşmak isterdim.

  “Agents of S.H.I.E.L.D. 5. Sezon 20. Bölüm” de olaylar “Avengers Infinity War” ile eş zamanlı geçiyor. Bence 11.bölüm yazan yeri 11 ile 20.bölüm arası olarak düzeltilmesi gerek diye düşünüyorum.

  Yanıtla
  • 17 Temmuz 2018 tarihinde, saat 12:08
   Permalink

   Bende teşekkür ederim bu değerli yorumlarınız için 🙂 AOS hakkında dediklerinize katılıyorum sinavdan dolayı makaleyi güncelleme fırsatım olmadı. Hafya sonu güncelleyeceğim.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir