1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Sosyal Medya Bağımlılığı Nasıl Önlenir?

Sosyal Medya Bağımlılığı Nasıl Önlenir?
Sosyal Medya Bağımlılığı Nasıl Önlenir
1

Sosyal medya bağımlılığı öncelikle kullanan kişinin sosyal ortamdan uzaklaşmasına ve bedenin hareketsiz kalmasıyla ağrılara neden olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre bunların yanında insanda ruhsal doyumsuzluğa neden olduğu gözlemlenmektedir. Bu durumun önüne geçmek için öncelikle bunun gerçek bir bağımlılık olduğunu kabul etmekte fayda vardır. İnsan beyni her zaman kabul ettiği kadarını başarmaktadır. Eğer bu bağımlılıktan kurtulmak isteniyorsa onu kabul ederek başlamak en doğru yol olacaktır. Başarmaya giden diğer yollara bakacak olursak şu şekilde sıralanabilir ;

Sosyal Medya Bağımlılığı İçin Alınabilecek Önlemler


Sosyal Medya Bağımlılığı Nasıl Önlenir - Sosyal Medyayı Azaltarak Bırakmak

Sosyal Medyayı Azaltarak Bırakmak : Bağımlı olan kişi eğer sosyal medyayı aniden bırakırsa, kişide bir boşluk hissi uyandıracak ve olumsuz düşüncelerle birlikte kendini yalnız hissedecektir. Bu nedenle kendisine hedefler koymalı belirli saatlerde kullanmalı daha sonra bu saat aralıklarını uzatmalıdır. Sosyal Medya Bağımlılığı Nasıl Önlenir konusunda başarılı olmak adım adım gerçekleşecektir.


Sosyal Medya Bağımlılığı Nasıl Önlenir - Sosyal Medya Yerine Başka Bir Uğraş

Sosyal Medya Yerine Başka Bir Uğraş : Her boş anınızı sosyal medya ile harcıyorsanız dur deyin ve düşünün. Şuan bunu yapmak yerine ne yapabilirim ? Emin olun bir uğraş bulacaksınız ve sosyal medyada dolaşmak yerine kısa anın tadına varacaksanız. Bunları hayatınıza entegre ettiğinizde ne kadar kazançlı olduğunuzu göreceksiniz.


Sosyal Medya Bağımlılığı Nasıl Önlenir - Yeni Arkadaşlar Edinin

Yeni Arkadaşlar Edinin : Sosyal medyaya ayıracağınız vakitte daha etkin olacağınız için bulunduğunuz ortamda yeni arkadaşlıklar edinecek ve sosyalliğinizi arttıracaksınız. Sosyal Medya Bağımlılığı Nasıl Önlenir konusunda en can alıcı nokta budur. Gerçek ortamlarda gerçek kişilerle gerçek duygular yaşayacaksınız.


Bunların dışında sosyal medya platformları bilinçli bir kullanıcı için oldukça faydalı bir ortama dönüşebilmektedir. Haber almak ve yeni trendleri takip edebilmek için dünyanın diğer ucuna kadar ulaşabilmek 2 tıkla mümkün olmaktadır. Bu sebeple neye ve nasıl ulaşacağınız sizin kararınızdır. Sosyal medya platformları sizin anasayfa içeriğinizi takip ettiğiniz şahıslara göre belirlemektedir.

Aynı zamanda yukarıda da belirttiğimiz gibi yeni uğraşlar edinmek için de sosyal medya platformlarından yardım alabilirsiniz. Örneğin bilim ve sanat gibi kategorilerde yayınlar yapan bir çok sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Dolayısıyla karar sizin, bu yazımızın yararlı olduğunu düşünüyorsanız yorum bırakmayı ve ankete katılmayı unutmayın => https://forms.gle/QNHoeWnzq8n1sp8b9 Diğer yazılarımız için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Kalın sağlıcakla :)


Sosyal medya ile alakalı diğer yazılarımız:

5/5 - (3 Oy)

Ben Cemal Yıldırım. Yazılım kariyerime 13 yaşımda başladım ve Yazılım Geliştirici olarak devam etmekteyim. C, C++, C#, JAVA, JavaScript, PHP, E-Mailing Sistemleri, SQL, MongoDB ve ayrıca en popüler Framework'lerden olan; React.JS, Angular.JS, Vue.JS gibi güncel yazılım dili ve geliştiricileri ile daha hızlı ve profesyonel projeler geliştirmeyi sağlıyorum. Şu sıralar bir yazılım mimarisi ve tasarım modeli olan ve son zamanlarda kullanımı ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamış MicroService mimarisi ile ve daha çok bu mimari ile adını sık duyduğumuz Docker, Kubernetes, RabbitMQ ve Kafka, Ocelot Gateway yapıları ile ilgilenmekteyim. Ayrıca technovadi.com sitesinde makaleler yayınlayan bir insan evladıyım.. ;) İş sorguları için; [email protected] mail adresimden bana ulaşabilirsiniz. Güncel CV için; https://1drv.ms/b/s!Al2P1iPuq62Sgq5Ya9dF13P6Qt0xSw?e=O7IehT linkinden CV'me ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. keike bende bırakabilsem bu mereti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir