Footer Logo Fligran

Kıyameti Konu Alan Diziler

Kıyameti Konu Alan Diziler


Kıyameti konu alan senaryolar sinemada ne kadar karşımıza çıkıyorsa, televizyonda da aynı şekilde karşımıza çıkıyor. Üstelik çokta seviliyor bu tarz diziler. Seller, sibernetik ayaklanma, nükleer saldırılar, elektrik kesintileri, gelişmiş uzaylı istilası ve salgın hastalıklar (Zombi, Ölümcül Virüs) vb. İşte Kıyameti Konu Alan Diziler adlı makalemde bu türe sahip dizileri kendimce sizlere önereceğim. Umarım önerdiğim dizileri keyifle izlersiniz.


Mutlaka İzlemeniz Gereken Korku Dizileri
DC Dizi EvreniArrowverse
Mutlaka İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri


Falling Skies (2011 – 2015)

Kıyameti Konu Alan Diziler -Falling Skies

Felaket: Gelişmiş Uzaylı İstilası

Konu: Gelişmiş teknolojiye sahip ve aç gözlü uzaylılar bir gün dünyayı fethetmek ister ve akabinde dünyayı istila etmeye başlarlar. Her zamanki gibi ilk olarak Amerika Birleşik Devletlerine saldırmayı uygun görürler 😛

Neyse bu uzaylılara kafa tutan delikanlı bir abimiz ortaya çıkar. Dizi bu delikanlı abimizin uzaylılarla baş etmek için türlü türlü geliştirdiği stratejileri konu almakta. 5 sezon süren dizinin kendine has bir anlatış biçimi mevcut.

Revolution (2012 – 2014)

Kıyamet Sonrasını Konu Alan 10 Televizyon Dizisi

Felaket: Elektrik Kaynaklarının Tükenmesi

Konu: Elektrik ile çalışan ne varsa hepsine bir anda veda ettiğinizi düşünün. Telefon, Araba aklınıza gelebilecek her şeyin çalışmadığı bir dünya. Hayal etmesi bile kötü değil mi? İşte Revolution dünyasındaki karakterler elektrik olmayan bir dünyada hayatta kalmaya çalışıyorlar. Pilot bölüm bizleri elektrik kesintisinin başlamasından tam 15 yıl sonraya götürüyor ve Matheson ailesiyle tanışmamıza olanak tanıyor.

Between (2015 -)

Kıyameti Konu Alan Diziler - Between

Felaket: 21 Yaş ve Altı İnsanları Öldüren Virüs

Konu: Dizide ütopik toplum “distopya” konusu işlenmektedir. Kadrosunda birbirinden genç oyuncular barından dizide 21 yaşındaki ve altındaki kişilerin ilginç ve sırlarla dolu bir şekilde öldükleri bir kasaba konu ediniliyor. Ölmeyenler ise hükümet tarafından karantina altına alınıyor.

Fallout: Nuka Break (2011 – ?)

Kıyameti Konu Alan Diziler - Fallout Nuka Break

Felaket: Nükleer Savaş

Konu: Fallout adlı oyunu duymayan kişi sayısı çok azdır herhalde iş bu dizi o oyundan uyarlanmış. Aslında dizi bir internet dizisi. Herhangi büyük bir şirketin fon sağlamadığı tamamıyla hayranlar tarafından çekilen, nükleer savaş sonrası Amerika’nın durumunu ve karakterlerin başından geçenleri anlatan bir dizi kendisi. Benim fikrim şans vermeniz yönünde.

Fear The Walking Dead (2015 – )

Kıyameti Konu Alan Diziler - Fear The Walking Dead

Felaket: Zombi Virüsü 

Konu: The Walking Dead dizisinin spinoff’u olarak çıkan Fear The Walking Dead dizisi 5.sezon onayı almış durumda. Zaman zaman TWD’den bazı karakterleri gördüğümüz dizi farklı karakterler ve farklı yerleri konu almakta. Aynı TWD’de olduğu gibi karakterlerimizi hem zombilerle hem de kötü niyetli insanlarla baş etmek zorunda kalıyor. Bana sorarsanız bu dizi TWD’den daha iyi 🙂

Salvation (2017 – 2018)

Kıyameti Konu Alan Diziler - Salvation

Felaket: Dünyaya Çarpmakta olan Astroid

Konu: Teknoloji milyarderi olan Darius Tanz ve MIT Lisansüstü öğrencisi olan Liam, düşük seviyeli Pentagon çalışanına şaşırtıcı bir bulgu getirir. İddialarına göre bir asteroidin dünyaya çarpmasına sadece ve sadece 6 ay kalmıştır. Darius ve Liam’ın ekibi gezegeni kurtarmak ellerinden ne geliyorsa yapmaya hazırlardır ve bunun için gizli bir proje başlatmaya karar verirler.

Aydın Bekoğlu

İstanbul Esenyurt Üniversitesi 2 Yıllık Bilgisayar Programcılığı mezunu. Şuan Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümünde okumakta olan ve hala ne istediğine tam olarak karar verememiş bir insan oğlu.

One thought on “Kıyameti Konu Alan Diziler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir