DDoS’Dan Korunma Yolları

DDoS’Dan Korunma

DDoS'Dan Korunma

DDoS’Dan Korunma Herkese merhaba millet bu gün DDoS’Dan Korunma Yolları ‘na bakacağız.

“DDoS”gerek bir oyuncunun gerek ise normal bir kullanıcının korkulu rüyasıdır. Birçok insan “DDoS” yediğini bilmeden “İnternet” i yavaşladığı için “İnternet” sağlayıcı firmalara suç buluyor 🙂 Aslında bu buz dağının  görünnen kısmı. Görünmeyen kısmı ise  “DDoS” yediğinin farkında olmaması :'(

  Peki, DDoS nedir?

DDoS yani Distributed Denial of Service (Dağıtık Hizmet Engelleme) saldırıları, tamamen Bilgi Güvenliği unsurlarından Erişilebilirliği hedef almaktadır. Öncesin de sadece DoS (Denial of Service), yani tek bir kaynaktan hedefe doğru saldırı yapılması şeklinde ortaya çıkan bu saldırı türü, zamanla şiddetinin arttırılması için çok sayıda kaynaktan tek hedefe yapılan saldırı şekline dönüşmüştür. Kısacası sıçtık 🙂

 

  DDoS Saldırıları Nasıl Gerçekleşir?

DoS saldırıları, her zaman kapasite üstü istekle gerçekleştirilmeye bilir. Hedef sistemlerde bulunan zafiyetler de sistemin erişilebilirliği açısından risk oluşturabilmektedir.

İşletim sistemlerinde (Windows, Linux vb.), web sunucu uygulamasında (IIS, Apache vb.), arka taraftaki uygulama sunucusunda ya da sistemin diğer bileşenlerinde bulunan zafiyetlerden yararlanarak, sistemin işleyemeyeceği şekilde bir istek gönderildiğinde, sistemin herhangi bir bileşeninde bu isteğin işlenememesi durumunda sistem erişilemez hale gelebilmektedir.

Peki nasıl İp Adresi Buluyorlar ? Skype, Ts3, LoL, Steam, Origin, Facebook, WhatsappWeb, V.b uygulamalardan rahatlık ile İp adresi Bulunabilir.

DDoS’dan Korunma .yöntemleri;

Bu konuda birçok yol vardır fakat ben size bir tanesini göstereceğim 🙂 . İp yani Lokasyon değiştirme bu yöntem ile  sizin gerçek İp adresiniz gizlenir ve bağlandığınız sunucunun İp adresi gözükür. Bu şekilde “DDoS”u bağlı olduğunuz server yer size bir zarar gelmez.  Kıscası “VPN” kullanmanız gerekecek.

Peki “VPN” Nasıl Alınır?

Bu konu hakkında ilgili videoy aşağıdan ulaşabilirsiniz;

DDoS’Dan Korunma Yolları” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*