1. Anasayfa
  2. MAKALE

Operada Chrome Eklentisini Kullanmak 2022

Operada Chrome Eklentisini Kullanmak 2022
1

Operada Chrome Eklentisini Kullanmak


Merhaba arkadaşlar bugün sizlere “Operada Chrome Eklentisini Kullanmak Chrome’da olan fakat Operada olmayan eklentileri nasıl Operada kullanabileceğinizi göstereceğim. Kısacası Chrome’nun sevilen eklentilerini Operada da kullanabileceksiniz. Konuya giriş şeklim biraz saçma gözükmüş olabilir ama emin olun konu öyle değil :)

Neyse fafı fazla uzatmadan hemen anlatıma geçmek istiyorum;

Öncelikle Install Chrome Extensions eklentisini buradan yüklemeniz gerekiyor. Yükledikten sonra eğer eklenti otomatik olarak aktif olmadıysa siz aktif hale getirin. Eklentiyi aktif hale getirdikten sonra Chrome Web Mağazasını , Opera üzerinden açıyoruz.

Şimdi herhangi bir eklentiyi aratalım, arama sonucunda aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi “Opera’ya Ekle” yazısıyla karşılaşacaksınız. Benim anlatacaklarım bu kadar umarım makale faydalı olmuştur.

Operada Chrome Eklentisini Kullanmak -Technovadi

Video İle

Diğer Yazılarımız;

Chrome uzantıları nasıl kullanılır?

Uzantı yükleme

1-) Chrome Web Mağazası‘na girin.
2-) Yüklemek istediğiniz uzantıyı bulun (arama kısmı).
3-) Chrome’a Ekle butonuna basın.
4-) Bazı uzantılar belirli izinlere veya verilere ihtiyaç duyup duymadıklarını size söyler. Onay kısmı çıktığında size uygunsa izinler Uzantıyı ekle‘ye tıklayın.

Opera eklentilere nasıl girilir?

Eklentileri Nasıl Görebilirim? Kullanılan eklentilerin çoğunluğu ekranınızın sağ üst kısmında düğme olarak görünür. Ancak eklentilerin tamamını görebilmek ve yönetebilmek için;
“O” basıp Menü/Eklentiler/Eklentileri yönet menüsünü veya “Ctrl+Shift+E” kısayolunu kullanabilirsiniz

Install Chrome extension nedir?

Bu eklenti sayesinde Opera, Mozilla gibi diğer tarayıcılarda Chrome eklentilerini, Chrome eklenti mağazasını kullanabilirsiniz. Kullanımı için bu makaleye girmeniz yeterli.

5/5 - (3 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 15 Mart 2019

    Çok işime yaradı reis Allah sana ne muradın varsa versin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir