Mutlaka İzlemeniz Gereken Korku Dizileri
Mutlaka İzlemeniz Gereken Korku Dizileri
6

Mutlaka İzlemeniz Gereken Korku Dizileri


Listemizde birbirinden güzel 8 adet dizi bulunmakta. Hepsini gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz. Zaten bu listede bulunan bütün dizileri izlemenizde fayda. Kalite hikaye işleyişi ve korku/gerilim bakımından pek fazla dizisi bulunmamakta. Umarım yapmış olduğum bu listeden memnun olursunuz. Bu arada listeye eklememi istediğiniz başka korku/gerilim dizileri varsa yorum yapmayı unutmayın. Keyfili seyirler :)


Kıyamet Sonrasını Konu Alan 8 Televizyon Dizisi
Mutlaka İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri


-American Horror Story

Mutlaka İzlemeniz Gereken Korku Dizileri
Her sezonda farklı bir konu işleyen bu dizi hiç sıkılmadan izleyebileceğiniz korku dizileri arasında yerini alıyor. Korkutucu seviyesi de bölüm sayılarıyla eş zamanlı olarak çoğalıyor. İlk sezonda lanetli bir evi, 2. sezonda ise bir akıl hastanesini, 3. sezonda cadıları ve büyücüleri, 4. sezonda “Freak Show” yani ölü gösterisini, 5. sezonda lanetli bir oteli, 6. sezonda yine cadıları ve son olarak hala devam etmekte olan 7. sezon ise bir tarikatı konu alıyor. Okurken bile içiniz kıpır kıpır oluyor değil mi? :)

-Master of Horror

Mutlaka İzlemeniz Gereken Korku Dizileri
2005 yılında başlayan ve 2. sezonunda final yapan bu diziye, “dizi” demek yanlış olabilir. Her bölümde farklı bir konu ve farklı farklı oyuncularla ilerleyen bu dizinin her bölümü 1 saat uzunluğunda. “Edward Alan Poe” ve “Stephen King” gibi ünlü korku yazarlarının öyküleri canlandırılan bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz. Canınız korku filmi izlemeyi çektiğinde ilk olarak bu diziye bir bakın derim. Yılına göre efektlerinin de hiç fena olmadığını söyleyebilirim.

-Paranormal Witness

Mutlaka İzlemeniz Gereken Korku Dizileri

Her bölüm bir paranormal olayı tanıklar eşliğinde, onlarında röportajlarıyla canlandırılan belgesel tarzı bir dizidir. Eğer sizde bir paranormal olay yaşadıysanız, diziye hemen başvurabilirsiniz. Kabul edilirseniz sizinde başınızdan geçen olayları bu dizide görebiliriz. Ülkemizde pek rağbet görmediğinden dolayı bölümlerini Türkçe alt yazılı bulmakta biraz zorlanabilirsiniz. Onun içinde alt yazı siteleri var zaten :)

-The Mist

Mutlaka İzlemeniz Gereken Korku Dizileri
Daha önce filminin de çıktığı Stephen King’in “Sis” adlı romanından uyarlanan harika bir dizi. Zararsız görünen bir sisin küçük bir kasabayı korkunç bir hale getirmesini konu alan bu diziye, eğer filmini izlediyseniz bayılacaksınız. Umarım kitabı gibi sonu askıda kalmaz…

-Scream

Mutlaka İzlemeniz Gereken Korku Dizileri
Ünlü film serisi “Çığlık” ‘ın diziye uyarlanmış versiyonudur. Konusu ise 2 lezbiyenin öpüşme videolarının internete düşmesiyle birlikte kasabada başlayan cinayetlerdir. Bu yazımdan sonra konusu size saçma gelebilir fakat emin olun filmi kadar kaliteli bir dizidir kendisi.  2018 mart gibi 3.sezonu çıkacak.

-Outcast

Mutlaka İzlemeniz Gereken Korku Dizileri
Şeytanların çocukluğunu mahvettiği, annesini delirttiği bir çocuk büyür ve eskiden yaşadıklarını bir kenara bırakıp evlenir. Adamın mutlu olmasıyla şeytanlar kudurur ve karısını, bebeğini öldürtür. Zaten kasabayla arası pek iyi olmayan karakterimiz bu sefer de halkın gözünde bebek katili olur. Daha sonra rahip elinden tutar ve şeytanın musallat olduğu kişilerde eskiye dair kafasındaki soruların cevaplarını aralar…

-The Strain

Mutlaka İzlemeniz Gereken Korku Dizileri
Vampir sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir dizi. Bir uçak kazası olur ve sadece 4 kişi kurtulabilir. Fakat bu kurtulanların nasıl kurtulduğu bir türlü çözülemez. Bir süre sonra ise kurtulanlar kana susamış bir şekilde çevredeki insanlara saldırır. Uçakta ölen diğer 206 kişide bir bir dirilmeye başlar ve olayı temizlemek, yaşlı vampir avcısına kalır. Şimdi vampir dediğime bakmayın. Bu dizideki vampirler çok değişik.

Yazdığı bu yazıdan dolayı “Kachatorian Williams” arkadaşıma şükranlarımı sunuyorum.

5/5 - (1 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

Popüler Yorumlar
 1. Rica ederim keyifli izlemeler :)

 2. Teşekkürler tavsiyeleriniz için

 3. 20 Ekim 2017

  Bu dizilerin hepsini izledim. Cidden korku öğesi bol yapımlar.

Yapılan Yorumlar
 1. Scream iyidir yeni sezonu gelse keşke

 2. 11 Nisan 2022

  Scream ve American Horror Story çok iyi diziler bence. Sadece korku öğeleri olarak değil.

 3. 29 Ağustos 2021

  korku dizi önerisi için teşekkürler. Dizlerin çoğuunu izledim ama olsun.

 4. Teşekkürler tavsiyeleriniz için

 5. 20 Ekim 2017

  Bu dizilerin hepsini izledim. Cidden korku öğesi bol yapımlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir