1. Anasayfa
  2. FİLM

Netflix Film Önerisi – Karantina için 7 Adet

Netflix Film Önerisi – Karantina için 7 Adet
2

Bu karantina döneminde eminim ki benim gibi sizlerde izleyecek film(ler) bulamıyorsunuz. Sürekli acaba bugün ne izlesem diye düşünüp duruyorsunuz. Üstelik Ramazan olmasından dolayı İftardan sonra Sahura kadar oturup dizi/film izleyecek kişiler var. Onlar için bu durum daha da kötü peynir ekmek yemişçesine sürekli tüketiyorlar izlenebilecek filmleri ve dizileri. Bazıları benim gibi eskiden izlediği filmleri tekrar tekrar açıp izliyor bazıları ise saatlerce izlenebilecek yeni filmler arıyor. İşte bu yüzden “Netflix Film Önerisi”, “Netflix Film Öneri” adında bir makale paylaşmayı uygun gördüm.

Netflix Film Önerisi (Netflix Film Öneri) – Karantina için

Bu arada eğer izlenecek dizi “dizi önerisi” arıyorsanız başka yere bakmanıza gerek yok. Daha önceden paylaşmış olduğum aşağıdaki yazılara göz atabilirsiniz. Eminin onlarda hoşunuza gidecektir.Extraction 🎬

Netflix Film Önerisi

Extraction filminin hikayesi, silah satıcıları ve kaçakçılara ait bir dünyada, uyuşturucu lordları arasında geçen savaşta piyon olan genç bir çocuğun başından geçenleri konu ediyor. Hapisteki büyük bir uyuşturucu baronu kaçırılan oğlunu kurtarması için özel asker Tyler Rake’ı ve ekibini kiralar. Tyler’ın dünyada kaybedecek hiçbir şeyi yoktur çocuğunu kanserden kaybetmiştir ve eşiyle bu yüzden ayrılmıştır. Yani kendini tamamıyla içkiye, alkole vermiştir. Sorunlu bir adam olan Tyler, çocuğu kurtarmak için ölümü göze alıp tüm yeteneklerini ortaya koymak zorundadır. Konu genel olarak böyle evet konusu klişe fakat iki saat boyunca yüksek tempolu ful aksiyon içinde olan başrolün koşuşturmasını izliyoruz.

Gökdelen / Skyscraper 🎬

Netflix Film Önerisi Skyscraper

Listemizin ikinci sırasında da yine aksiyon filmiyle devam ediyoruz. Will Sawyer’ı oynayan Dwayne Johnson, eski bir FBI Rehine Kurtarma Ekibinin lideridir. Fakat son operasyonunda istenmeyen bir kaza sonucunda istesede artık bu işleri yapamayacaktır. Bundan dolayı gökdelenlerin güvenliğini değerlendiren küçük bir şirket “start-up” açmıştır. Yaşamını bu şekilde sürdürmektedir.

Çin’deki işi sırasında dünyanın en uzun ve en güvenli binası ateşler içinde kalınca haliyle tüm suç onun üzerine kalır. Bu olay üzerine artık aranan bir adam olan Will, yangının sorumlularını bularak adını temizlemeli ve binanın içinde sıkışmış olan ailesini de ateş hattından kurtarmalıdır.

İhtiyarlara Yer Yok – No Country For Old Men (2007) 🎬

Netflix Film Önerisi İhtiyarlara Yer Yok

Coen kardeşler yapımı olan 2007 yılında çıkan İhtiyarlara Yer Yok filmi, 4 Oscar ödülü kazanmış bir filmdir. Bir çok yerde “Bir başyapıt olarak kabul görmektedir.” Josh Brolin’in oynadığı karakter olan Llewelyn Moss ava çıktığı sırada bir olaya tanık olur ve olay yerinde içi para dolu çantayı bulur alır. Bulduğu para çantasını alarak başını hiç ummadığı bir belaya sokmuştur. Artık peşinde azılı bir katil vardır. Olay yerine geri dönme gafletine düşünce, işin içine çok sayıda masum insanın ve suçluların da karışacağı soluk soluğa bir takip başlayacaktır.

Bright (2017) 🎬

Netflix Film Önerisi Bright

Öncelikle şunu söylemeliyim geçen bu filmi izledim ve hiç beğenmedim. Filme puanım 6/10. Listeye koymamın nedeni ise sevenin çok olması ve çıtır çerezlik bir film olması.

Genelde Will Smith’in oynadığı filmleri severim ama nedense bu film benim pek hoşuma gitmedi. Filmin konusuna gelirsek;

Yüzüklerin Efendisi serisinden ve daha bir çok fantastik yapımdan aşina olduğumuz Bright, orkların, elflerin, perilerin ve cücelerin yaşadığı bir dünyada geçiyor fakat olaylar diğer fantastik filmlerin aksine günümüzde geçmekte. İnsan ırkına mensup Ward “Will Smith” ve bir ork olan Jakoby devriye arkadaşı iki polistir.

Irksal çekişmelerin olduğu ortamda günün birinde Ward ve Jakoby’nin yaşadığı dünya tehlike altına girince işler iyice karışır. Genç bir elf kızını ve kutsal bir emaneti “asa” korumak zorundadırlar. Zira bu kutsal emaneti koruyamazlarsa DarkLord denilen kişiye hizmet edenlerin eline geçecektir. Bunlarda DarkLord’u geri getirecektir. Filmin isminin Bright olmasının bir anlamı var. Bu asayı sadece Bright denilen kişiler kullanabiliyor, diğerleri kullandığında toza dönüşüyor. Bright farklı bir ırk değil bir insanda Bright olabilir bir Elf’de ama genelde Elfler Bright oluyor. Bu türü sevenler için oldukça sürükleyici bir film sizi bekliyor diyebilirim her ne kadar benim hoşuma gitmese de. Herhalde listede beğenmedim ve size önerdiğim tek film bu olabilir :)

Yarının Sınırında – Edge of Tomorrow 🎬

Netflix Film Önerisi Yarının Sınırında - TechnoVadi

Yakın gelecekte dünya Mimics adı verilen uzaylı ırk tarafından saldırıya uğramıştır ve ele geçirilmiştir. Dünyada hiçbir ordu, onların hızına, silahlarının gücüne ve de en önemlisi telepati yoluyla emir verme ve uygulama güçlerine ulaşamaz.

Günün sonunda Mimics adlı uzaylı birliği, birçok büyük şehri yok eder ve milyonlarca insanı ölümün eşiğinde bekletir. Tüm dünya ülkeleri birleşip bu uzaylılarla büyük bir savaşa girmiştir. Savaşa gönderilen kahramanımız Subay Bill Cage “Tom Crusie” daha önce bu savaşlardan hiçbirine katılmamış tecrübesiz bir askerdir ve atıldığı yeni görevi onun için bir nevi intihar anlamına gelmektedir. Öylede olur sadece bir kaç dakika dayanabilen Bill feci bir şekildi ölür. Fakat öldüğü sırada bir nedenden ötürü savaş gününü tekrar tekrar yaşamaya başlar. Bu garip duruma önce alışamaz fakat bir süre sonra bu durumu insanlığın lehine kullanma gayretine girer. Hem aksiyon hem de bilim kurgunun bir arada bulunduğu bir film.

Spectral (2016) 🎬

Netflix Film Önerisi Spectral

İç savaşın eşiğindeki Moldova’ya askeri destek için giden Amerikan askerleri esrarengiz bir şekilde teker teker ölmeye başlar. Anlam verilemeyen bu ölümleri araştırması ve mantıklı bir neden bulması için Pentagon’a bağlı DARPA mühendisi olan Mark Clyne’a Moldova’daki birliğe katılması için emir verilir. Clyne ve askerler, kendilerini anlam veremedikleri ve çıplak gözle “göremedikleri” bir düşmanla savaşırken bulurlar.

Bu doğaüstü güçler hem görünmez hem de kurşun geçirmezdir. Özel ekibin yardımına koşan mühendis, bu güçleri ortadan kaldırmak için zayıf yönlerini belirlemek ve yeni bir yöntem bulmak zorundadır.

Baby Driver 🎬

Netflix Film Önerisi Baby Driver - TechnoVadi

Netflix Film Önerisi (Netflix Film Öneri) yazımızın son film önerisine gelmiş bulunmaktayız. Baby genç yaşına rağmen oldukça deneyimli bir sürücüdür. Zaten genç görünümü yüzünden Baby lakabını almıştır. Çok büyük soygunlar organize eden Doc “Kevin Spacey” için kaçış şoförü olarak çalışmaktadır. İlk başta Baby’nin genç görünümünü görüp onu eleştiren kişiler zamanla ne kadar büyük şoför olduğunu görmektedirler. Az konuşan, herkesle mesafesini koruyan ve sürekli müzik dinleyen bir kişiliktir.

Yolu bir gün Doc sayesinde bir suç lideri ile kesişir ve onun için çalışmak zorunda kalır. Ancak girdiği bu iş başarısız olmaya mahkum bir soygundur. İşler ters gittiğinde peşine düşen farklı farklı insanlardan kaçmak zorunda kalır ve bir şekilde güzel garson Debora ile tanışıp ona aşık olur, hayatını suç dünyasından uzak bir şekilde sürdürmenin gerçekten mutlu olabilmesi için gerekli olduğunu fark eden Baby’i zorlu bir süreç beklemektedir.


Netflix Film Öneri, Netflix Öneri Film, Netflix Öneri, Netflix Film Önerisi, Netflix En Filmler tavsiyemizin sonuna geldik.

Netflix de Bugün ne izlesem?

Netflix de ne izlesem diye düşünmenize gerek yok. Yapmanız gereken tek şey bu Netflix tıklamak ve diğer bütün Netflix önerilerimize ulaşmak.

Netflix te hangi filmi izleyelim?

İzlenebilecek bir çok film mevcut fakat bizim zevkimize (Netflix Film Önerisi) güveniyorsanız. Yapmanız gereken tek şey bu Netflix tıklamak ve diğer bütün Netflix önerilerimize ulaşmak.

Netflix Ücretli mi?

Evet Netflix ücretli. Güncel fiyat listesi => Netflix Güncel Fiyat

5/5 - (4 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. 13 Temmuz 2022

    baby driver çok iyi film herkese tavsiye ederim

  2. 27 Ağustos 2020

    Teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir