Mutlaka İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri
İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri
8

Mutlaka İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri


Listede olan dizilerin bazılarını bitirdim, bazılarına devam ediyorum, bazıları ise izleme listemde. Emin olun az sonra size diyeceğim dizileri izlediğinizde, ben daha önceden dizimi izlemişim ya diyecekseniz. Liste belli bir sıraya göre gitmiyor.

-Daredevil

Daredevil - İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri

Bu dizi sayesinde ilk defa netflix ‘le karşılaşan biri olarak yeri bende ayrıdır. Ayrıca çoğu kişinin bildiği üzere Marvel ‘ın sokak seviyesinde kahramanlık eden bir karakter. Belkide şu ana kadar yapılmış Çizgi Roman uyarlamaları dizilerinin arasında en iyi yapım budur. Hatta ve hatta çoğu Film ‘den bile iyi :) Dizinin 3. Sezonu 2018 ‘de çıkacak.

-Black Mirror

Black Mirror - İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri

Hala devam etmekte olan bu dizi bizlere gelecekte teknolojinin ne gibi zararlar verebileceğini gösteriyor. Her bölüm farklı bir konuyu ve oyuncuları içermekte. Aklınıza gelebilecek her türlü teknolojik pisliği veya iyiliği bu  dizide görebilirsiniz. Her sezonu 3 bölümden oluşmakta. Bu diziyi mutlaka izleyin şiddetle tavsiye ediyorum!

-House Of Cards

House Of Cards - İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri

Güney Karolina 5. bölgeden demokrat partiye seçilen Frank Underwood ve eşi Claire Underwood ‘un hikayesini anlatıyor bu dizi. Demokrat partinin başa geçmesinde büyük rol oynayan Frank, Amerika Dış İşleri Bakanı olarak atanmayı bekliyor çünkü komite üyeleri ona bu rolü vereceklerine söz veriyor. Fakat parti seçildikten sonra yani başa geçtikten sonra komite üyeleri Frank ‘i yüzüstü bırakarak onu dış işleri bakanı yapmıyor. Bunu hazmedemeyen başrol oyuncumuz başa geçmek için her türlü pisliği yapmaya hazır hale geliyor. İlk sezon’da 9 farklı dalda grammy ödülüne aday gösterilen bu dizi benimde izleme listemde. Umarım bir ara izleme şansı yakalarım :)

13 Reasons Why

13 Reasons Why - İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri

Türkçeye “Ölmek için 13 Neden” ismiyle geçen bu yapım yakın zamanda geçiyor ve ergenleri anlatıyor. Bakın çoğu kişi bu diziyi çok ergence malca bulmuş olabilir fakat şu bir gerçekçi hangimiz okul zamanlarımızda başkalarıyla dalga geçmedik? Peki dalga geçilmesi sonucu hangimiz empati yaptık? Belki dalga geçilen kişilerin çoğu intihar etmiyor fakat neredeyse hepsi içine kapanık, kendini ifade edemeyen insanlara dönüşüyor. Neyse ne desem boş aklı olmayan kişiler bu diziye hala saçma demeye devam edecek. Çünkü EMPATİ yetenekleri yok! Bu arada dizinin 2. sezonu çıkacak ve çıkmasına karşıyım. Gerçi netflix yapıyor kötü olacağını zannetmiyorum.

-Narcos

Narcos - İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri

Uyuşturucu İle Mücadele Dairesi ‘nde çalışan bir Meksikalı ajan olan Javier Pena, ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı meşhur Pablo Escobar ‘ı yakalamak için Amerika tarafından Kolombiya ‘ya yollanır.

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan bu dizi, dünya çapına yayılmış bir uyuşturucu şebekesini engellemeye çalışan kolluk kuvvetlerini konu ediniyor. İzlemeyi düşünün veya daha başlamamış olan varsa mutlaka başlasın.

-Van Helsing

Van Helsing - İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri

Van Helsing ‘in hikayesini çoğu kişi biliyordur o yüzden buraya tekrardan yazmayacağım. Bilmeyenlerde varsa google amcadan öğrenebilirler. Bilmiyorum çoğu kişi bu diziyi sevmemiş ama ben sevdim. 2. sezon onayı ‘da almış durumda. Bu dizinin tek farkı  bu sefer “Van Helsing” bir erkek değil kadın. Bence birkaç bölüm bakın derim.

-Stranger Things

Stranger Things - İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri

Dizinin konusuna geçmeden önce söyleyeyim. Bu dizide üst düzey aksiyon yerine gizem bulunmakta. Yani dizinin olay örgüsü yavaş bir şekilde bize yedire yedire akmakta. Belkide çoğunuz bu diziyi izlerken sıkılacaksınız fakat bu dizinin hikayesinin ve olay örgüsünün üst düzey olduğunu değiştirmez. Üstelik “Steven Spielberg“gibi bir kişinin 2. sezon hikayesini yazmak için yapımcılara teklif götürmesi? Artık siz düşünün ne kadar kaliteli bir yapım.

Neyse dizi 1970 ‘li yıllarda geçmekte ve konusu ise bilim adamları küçük çocuklara deney yapıyor bu deney sonucunda bazıları özel güç kazanıyor bazıları ise ölüyor. Fakat olay burada kopuyor deney sadece çocukları öldürmüyor veya onlara özel güç kazandırmıyor. Aynı zamanda başka bir boyutada kapı açıyor. Bu boyutta ise kötü bir yaratık bulunmakta ve acıktığı zaman insan, hayvan fark etmeksizin her varlığı avlıyor.

-Sense8

Sense8 - İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri

Dizinin yapımcılığı netflix ortaklığında matrix serisinden de tandığımız  Wachowski Kardeşler yapıyor. Konusu ise;

Dünyanın 8 farklı yerinde 8 farklı kişi açıklanamayan bir sebeple birbirlerinin zihinlerine, hafızalarına, yeteneklerine ve ana dillerine sahip olurlar. Bu 8 kişi olağanüstü durumla mücadele ederken bir yandan da hayatta kalmaya çalışmaktadırlar.


Netflix Dizi Öneri, Dizi Öneri, Netflix Dizileri Öneri, Netflix Yeni Çıkan Diziler tavsiye yazımızın sonuna geldik. Keyifli Seyirler.

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (8)

Popüler Yorumlar
 1. 27 Ağustos 2020

  Bence de yapmalı.

 2. 08 Ağustos 2020

  Uzun zamandır izleyecek dizi arıyorum ellerine sağlık admin (korsan izleyeceğim :D)

 3. Ben sevemedim o diziyi :) Birde bu listedeki diziler dünya genelinin yorumuna göre yapıldı.

Yapılan Yorumlar
 1. sense8 yılların dizisi ama hala izletiyor kendini

 2. 08 Ağustos 2020

  Uzun zamandır izleyecek dizi arıyorum ellerine sağlık admin (korsan izleyeceğim :D)

 3. 18 Ağustos 2017

  Bu dizileri zaten izlemiştim fakat güzel bir yazı yazmışın admin.

 4. korku dizileri’nide Yapmalısın bence

 5. İron Fist en iyi dizilerden biri…
  Unutmuşsunuz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir