1. Anasayfa
  2. OYUN

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları
En iyi Ücretsiz Steam Oyunları - TechnoVadi
0

Sizce En iyi Ücretsiz Steam Oyunları Nelerdir? Artık aynı oyunları oynamaktan sıkıldıysanız ve peş paranız yoksa, korkmanıza gerek yok çünkü Steam, bir kuruş bile harcamadan oynayabileceğiniz kaliteli oyunlarla dolu.

Son yıllarda, ücretsiz oyunlar norm haline geldi, hatta bu oyunların bazıları Bilgisayar oyunlarının atası olarak kabul edilen 3A “AAA” oyunlarını bile solladı. Steam’in en çok oynanan ve en çok aynı anda oyuncu bulunduran listelerine hızlıca bakın. Ne görüyorsunuz? Tabii ki de bu listelerin önemli bir bölümünün ücretsiz oyunlardan oluştuğunu.

Bu nedenle, banka hesabınızın veya cüzdanınızın sağlığını önem veriyorum ve dürüst olmak gerekirse kötü oyun alışkanlığınızdan dolayı ne kadar para harcadığınız konusunda endişeleniyorum. Buna kendi cüzdanımda dahil :)

Bundan dolayı zamanınıza değecek tüm ücretsiz oyunları bulmanıza yardım etmek istiyorum. Aşağıda ki listede eminim ki zamanınızı deliler gibi harcayacağınız size uygun oyun olacaktır. O zaman ne için bekliyorsun? Hemen listeye göz at :)

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları

Ücretsiz Oyunlar

CROSSOUT

Crossout, Targem Games’in geliştirdiği, kocaman boyutlarda araçlar üretip inşa ettiğiniz, geliştirdiğiniz ve özelleştirdiğiniz bunun sonucunda ise aracınızı diğer kullanıcıların araçlarını ezmek kullandığınız bir çevrimiçi kıyamet sonrası MMO aksiyon oyunudur. Yani temelde çocukken Lego ile tasarladığımız şeyleri oyun ortamında ve savaş için tasarlıyoruz.

Kendi oynayış tarzımıza göre, kendi istediğimiz şekilde savaş aracımızı şekillendirebilirsiniz. Küçük, çevik arabalardan engebeli off-roaderlere kadar çok çeşitli araçlar üretebilirsiniz. Bu parçaları satın alabilirsiniz, takas edebilirsiniz veya oyun sonu kazanabilirsiniz.

Araçlara monte edebilebilecek pek çok silah türü mevcut. Uçan dronlar, füzeler ve motorlu testereler gibi bir çok ilginç silahların yanında makineli tüfek gibi klasik silahları da araca monte edebiliyorsunuz. Şahsen En iyi Ücretsiz Steam Oyunları arasında oynamaktan en keyif aldığım oyun Crossout diyebilirim.

NEVERWINTER

Belli bir süre sıkılmadan oynadığım ve büyük ihtimalle hayatım boyuncada sıkılmadan oynayacağım bir oyun olan Neverwinter MMRPG dendiğinde ayrı bir yere sahip. Benim için MMORPG dünyasında en sevdiğim oyunlardan birisi olan Neverwinter hem karakter dizaynı hem de hikayesi ile oynayan herkesi hayal dünyasının derinliklerine çekmeyi başarıyor.

ARCHEAGE

Oyunun ülkemize geniş anlamda yayılmış olan MMO’lardan farklı bir tarza sahip. Mesela belli bir merkez şehir yok sürekli bölge bölge gezmek zorunda kalıyorsunuz ve küçük şehirlerde görevler yapıyorsunuz. Oyunda etkileşime geçebildiğimiz bir çok şey mevcut. Yolda giderken gördüğünüz sokak lambasından tutun da evdeki veya dışarıdaki bitkiye kadar bir çok şeyle etkileşim kurabiliyorsunuz. Bu arada her sınıf ok ve yay kullanıyor (Aslında oyun ismiyle bize spoiler vermiş. “Archeage” :D ). Oyunda inşa, çiftçilik ve kervan sistemi mevcut. Kendinize bir çiftlik kurup buradan gelen oyun içi parayla istediğinizi yapabiliyorsunuz. Fakat her isteyen hop diye çiftlik kuramıyor.

WARFRAME

En çok tercih edilen F2P oyunlardan birisi olan “belki de en çok tercih edileni” Warframe, F2P olmasına rağmen paralı bir çok hikaye tabanlı oyundan daha kaliteli hikaye örgüsüne sahip bir oyun. Çıkış amacı Ninja teması olan oyun zaman içersin de kendini geliştirerek oyuncuların vazgeçilmezi haline geldi.

Oyunun gelişim sistemi başlangıçta zorlayıcı gelse de (100+ saatim olmasına rağmen halen bana zor geliyor ve sürekli oyuna yeni güncellemeler geliyor), oldukça derin hikayeye sahip olduğundan oyuncuların binlerce saat oyunun başında kalmasını sağlıyor. 3000+ saati olan oyuncular mevcut. Zorluk ve ödül dengesini oldukça iyi kontrol etmesi de oyunun başarısına katkı sağlıyor ve P2W olmadığını kanıtlıyor.

DOTA UNDERLORDS

Drodo Studio’nun mod olarak çıkartığı Auto Chess’in popülerliğini gören Valve bir süre sonra “Dota Underlords” adında Auto Chess üzerinde güncellemeler yaparak yayınladı.

Bu F2P oyunun en büyük rakibi Riot Games’in çıkarmış olduğu Teamfight Tactics “TFT”

HEAVY METAL MACHINES

Rocket League oyununun biraz daha Mad Max vari olmasını ister miydiniz? İşte bu oyun RL’nin Mad Max hali. 4v4 oynanabilen MOBA araba aksiyon oyunu Heavy Metal Machines’de kıyamete hazır olun. “Hooligans nab” takımına yardım et ve rakip takımın gol atmasını onları patlatarak engelle. İlk 3 golü atan takım maçı kazanır.

Her arabanın kendine özgü yetenekleri, oyun stili ve “Punk”‘tan ilham alan karakterleri vardır. Bunlardan biri; güçlendirilmiş bir hover bisiklete binen kaçık yaşlı bir kadın. Her karakterin kendi kişiliği vardır ve heavy metal müziği vardır. Web sitesinde bu karakterlerin ayrıntılı bir arka plan hikayesi vardır.

PALADINS

Oyun ilk çıktığında Overwatch çakması yakıştırması yapılmıştı ama bence doğru bir yakıştırma değildi. Her ne kadar F2P bir oyun olmasına rağmen bence Overwatch’dan daha iyi bir oyundu. Bu oyun hakkında diyecek fazla bir şey yok. Paladins için Overwatch‘ın Ücretsiz Oyun versiyonu diyebiliriz.

TEAM FORTRESS 2

Listedeki bir Valve oyunuyla daha karşınızdayım. İlk çıktığında 2007 yılında paralı olan bu oyun 2011 yılında tamamen ücretsiz olmuştur. 13 yıllık bir oyun olmasına rağmen grafiklerinden ödün vermiyor ve sürekli oyuna yeni içerikler geliyor. Yani Valve sürekli bu oyunu güncel tutmayı başarıyor. Her zaman ki gibi Gabe reisi tebrik ediyorum. Keşke L4D3 ve Half Life 3 çıkarsan be adam :)

Oyunda bir çok mod mevcut; Bayrak Kapmaca, Kontrol Noktası, Saldırı/Defans, Basit Eğlence, Ölüm Maçı, Yük Vagonu, Eğitim Modu, Topluluk Sunucuları ve co-op Mann vs. Machine.

Ekstra Oyun Önerileri

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları makalemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Eğer dilerseniz aşağıda bulunan Oyun Önerileri Makalelerimize de göz atabilirsiniz;


Her Bilim Kurgu Hayranının Oynaması Gereken Oyunlar

TechnoVadi Farkıyla 6 Yarış Oyunu Tavsiyesi

Mutlaka Oynamanız Gereken Korku Oyunları


Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir