1. Anasayfa
 2. OYUN

Dünyanın En İyi Ödüllü Mobil Oyunları

Dünyanın En İyi Ödüllü Mobil Oyunları
Dünyanın En İyi Ödüllü Mobil Oyunları
0

Mobil oyun sektörü gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Bu yazımızda dünyanın en iyi ödüllü mobil oyunları hangileridir, onu ele almış olacağız. Her yıl mobil oyunlar için etkinlikler ve yarışmalar düzenleniyor. Mobile Games Awards (Mobil Oyun Ödülleri) kazanan oyunu ve International Mobile Gaming Awards (Uluslararası Mobil Oyun Ödülleri) yarışmasının kazananını sizler için hazırladık. Etkinlik hakkında bilgi almak için şimdi tıkla => https://www.mobilegamesawards.com/

2020 Yılı Dünyanın En İyi Ödüllü Mobil Oyunları

Call of Duty Mobile - Dünyanın En İyi Ödüllü Mobil Oyunları

Call of Duty: Mobile


Mobile Games Awards 2020 (Mobil Oyun Ödülleri 2020)’nin kazanan oyunu çıktığı günden beri büyük bir ilgiyle oynanan Call of Duty: Mobile oluyor. İyi bir oyuncu kitlesi yakalamıştır. Oyunun grafikleri ve oyun içi kontrolleri benzer oyunlara göre daha kaliteli olması nedeniyle başarıyı bulmuştur. 1 ekim 2019 yılında yayımlanan bu oyunun 2020 yılının haziran ayında 250 milyonun üzerinde indirildiği biliniyor.

İstatistiklere bayılıyorsan bu makalemize de göz atmalısın => Dünyanın En Çok Satan 10 Oyun Serisi!

Mobil Oyun Ödülleri 2020’nin Finalistleri

 • Bad North (Raw Fury Games) Mobil Oyun Ödülleri İkincisi
 • Dungeon Faster (Old Oak Den)
 • Elder Scrolls: Blades (Bethesda)
 • Grindstone (Capybara Games)
 • Manifold Garden (William Chyr Studio)
 • Mutazione (Die Gute Fabrik)
 • Neo Cab (Fellow Traveller)
 • Old School RuneScape (Jagex)
 • Pokémon Masters (DeNA)
 • Raid: Shadow Legends (Plarium)
 • Rumble Stars (Frogmind Games)
 • Sayonara Wild Hearts (Simogo)
 • Sky: Children of the Light (thatgamecompany)
 • Star Trek Fleet Command (Scopely)

Sky Children of The Light - Dünyanın En İyi Ödüllü Mobil Oyunları

Sky: Children of The Light


16. IMGA (International Mobil Gaming Awards) yani Uluslararası Mobil Oyun Ödülleri ’nde Sky: Children of The Light yerini alıyor. Hikaye odaklı olmasıyla ön plana çıkıyor. Huzurlu bir oyun deneyimi yaşatmasıyla oyuncular tarafından çok beğenilmiş ve olumlu yorumlar almıştır. Grafik hakkında çok ayrıntılı değildir ancak renk geçişleriyle oyunseverleri masallar diyarına götürüyor. Farklı oyun modları vardır. Örneğin, hikaye modu, mevsimsel görev modu ve sosyal mod gibi. Görevli bir oyun istiyorsanız bu ödüllü oyuna göz atabilirsiniz.

Kendini gerçek bir oyuncu olarak tanımlıyorsan bu filmler tam sana göre => Oyuncular için 6 Film Önerisi


2019 Yılı Dünyanın En İyi Ödüllü Mobil Oyunları

Florence - Dünyanın En İyi Ödüllü Mobil Oyunları

Florence


2019 yılında 15. IMGA (Uluslararası Mobil Oyun Ödülleri) ödülünü kapan Florence oluyor. Hikaye odaklı olması yönüyle oyunculara gerçek hayattaki deneyimleri yaşatan oyun, genç bir kadının ilk sevgilisi hikayesini anlatıyor. Oyun flört etmeden tartışmaya kadar birçok duyguyu barındırıyor. İnteraktif bir hikayeye dayanmasıyla oyuncular tarafından çok beğenilmiştir.

Bunun gibi oyunlar arayışındaysan bu makalemizi de okumalısın => Film İzliyormuş Etkisi Bırakan Mobil Oyunlar


Diğer yazılarımız:

5/5 - (1 Oy)

Ben Cemal Yıldırım. Yazılım kariyerime 13 yaşımda başladım ve Yazılım Geliştirici olarak devam etmekteyim. C, C++, C#, JAVA, JavaScript, PHP, E-Mailing Sistemleri, SQL, MongoDB ve ayrıca en popüler Framework'lerden olan; React.JS, Angular.JS, Vue.JS gibi güncel yazılım dili ve geliştiricileri ile daha hızlı ve profesyonel projeler geliştirmeyi sağlıyorum. Şu sıralar bir yazılım mimarisi ve tasarım modeli olan ve son zamanlarda kullanımı ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamış MicroService mimarisi ile ve daha çok bu mimari ile adını sık duyduğumuz Docker, Kubernetes, RabbitMQ ve Kafka, Ocelot Gateway yapıları ile ilgilenmekteyim. Ayrıca technovadi.com sitesinde makaleler yayınlayan bir insan evladıyım.. ;) İş sorguları için; [email protected] mail adresimden bana ulaşabilirsiniz. Güncel CV için; https://1drv.ms/b/s!Al2P1iPuq62Sgq5Ya9dF13P6Qt0xSw?e=O7IehT linkinden CV'me ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir
PUBG Mobile GFX TOOL

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir