DC Comics Animasyon Filmleri Kronolojik Sıralama

DC Comics Animasyon Filmleri Kronolojik Sıralama


Animasyon dediğimizde aklımıza direk  DC Comics gelir. Çünkü açık ara en iyi animasyonlar DC ‘den çıkıyor. Çizgi Romanla birlikte belkide yaptığı en iyi işlerden biri animasyon olabilir DC ‘nin. Bunun aslında tam olarak bir sebebi yok. Malum Marvel ‘ın yaptığı animasyonlar belli 🙂 (İstisnalar hariç!!!) Ben pek anime seven biri olmadığımdan dolayı Marvel ‘ın yaptığı animasyon filmlerine pek alışamadım. Çünkü Marvel daha çok Japon Animeleri tarzında animasyon filmleri yapmayı tercih ediyor.

DC her yıl ortalama olarak 3 yeni animasyon çıkartıyor. Bunlardan bazıları şimdi vereceğim evrene dahil iken bazıları bağımsız olarak çıkış yapıyor. Örneğin “TDK veya Killing Joke” animasyonları gibi. Bu animasyonlar sayesinde ise “Beyaz Perdede” göremediğimiz bir sürü karakterle tanışma fırsatımız oluyor. Şimdi gelelim DC ‘nin Animasyon Evrenine;

DC ANİMASYON FİLMLERİ İZLEME REHBERİ

Bu evrenin başlangıcı Justice League: War ile başlıyor. IMDB sayfalarına ulaşmak için isimlerine tıklamanız yeterli!!!

Justice League: War (4 Şubat 2014 – IMDB: 7.3)

DC Comics Animasyon Filmleri Kronolojik Sıralama

Batman her zamanki gibi Gotham ‘ı geceleri korumaya devam etmektedir. Fakat bu sefer ters giden bir şeyler vardır. İnsanlar sürekli kaybolmaya başlamıştır. Bunu araştırmaya başlayan Batman, diğer süper kahramanlar ile karşılaşır. İlk karşılaşmalarında pek birbirlerine ısınamasalarda daha sonradan Wonder Woman, Supermen , Cyborg ve Green Lantern ‘la birlikte Batman dünyaya kurtarmayı kabul eder. Ve böylelikle JL için ilk adımı atmış olurlar.

Son of Batman (22 Nisan 2014 – IMDB: 6.7)

DC Comics Animasyon Filmleri Kronolojik Sıralama

Batman çok geçmeden bir oğlu olduğunu öğrenir. Üstelik oğlu Talia al Ghul ‘dandır. Ra’s al Ghul ‘ın yani dedesinin yanında büyümüş olan Damian, “League of Assassins” tarafından eğitilmiş olmasından dolayı öldürmeyi çok iyi bilir. Sürekli ise Batman yani babası olan Bruce ile zıtlaşırlar.

Justice League: Throne of Atlantis (13 Ocak 2015 – IMDB: 6.7)

DC Comics Animasyon Filmleri Kronolojik Sıralama

Justice League: War sonrasında geçen bu animasyonda savaşın sonunda dünya barışa kavuşur ya da en azından öyle zannederler. Ta ki Atlantis liler krallarının ölümünden dolayı dünyayı suçlayana kadar. Atlantis ‘in savaşçıları Kralları Orin ile birlikte Metropolis ‘e saldırırlar. Fakat Arthur “Aquaman” ‘un karısı yani kraliçenin farklı planları vardır. Oda kayıp oğlunu bulmak. Orin’ in pis planını durdurmak ve oğlunu bulmak için Adalet Birliği ‘ne ihtiyaç duyan kraliçe gizli bir şekilde Batman ‘le irtibat kurar. Bu irtibat sonucu JL atlantise çıkmak için hazırlanırlar fakat hazırlık yapan Adalet Birliği aynı zaman atlantis askerleri ilede baş etmek zorundadırlar. (Ne uzun yazdım be 😀 )

Batman vs. Robin (14 Nisan 2015 – IMDB: 7.1)

DC Comics Animasyon Filmleri Kronolojik Sıralama

Baykuşlar Divanı desem herhalde DC severlere yeter? Bilmeyen arkadaşlar varsa bir izleyin derim bu animasyonu 🙂 Öyle işte sevdiğim animasyonlardan biri olduğundan konuyu vermiyorum.

Batman: Bad Blood (19 Ocak 2016 – IMDB 6.8)

DC Comics Animasyon Filmleri Kronolojik Sıralama

Bruce Wayne yani Batman ortadan bir anda kaybolur ve bir daha kimse onu görmez. Bununla birlikte suç oranı artar ve kötüler bu durumdan istifade ederek şehri ele geçirmeye kalkarlar. Damian yani Robin ve NightwingDick” hem Gotham ‘daki kötüleri durdurmak hem de Batman ‘i bulmak için beraber çalışmak zorunda kalırlar.

Justice League vs. Teen Titans (29 Mart 2016 – IMDB: 7.0)

DC Comics Animasyon Filmleri Kronolojik Sıralama

Justice League yani Adalet Birliği üyelerinin beyni bir düşman yüzünden ele geçirilir. Dünyanın tek umut kaynağı ise Teen Titans ‘lardır. Bu animasyonda Damian “Robin” önderliğindeki Teen Titans ‘lar ile Batman “Bruce” önderliğindeki Justice League ‘nin kapışmasını izleyeceğiz.

Justice League Dark (7 Şubat 2017 – IMDB: 7.2)

DC Comics Animasyon Filmleri Kronolojik Sıralama

Benim puanım 6.0 daha fazlası hak etmiyor bu animasyon. IMDB ‘de nasıl 7.2 almış anlamıyorum. Tamam JL: Dark ekibinde süper karakterler var. Hatta bize “hipe” yaşatıyorlar fakat animasyonun kurgusu çok zayıftı. 😛

Teen Titans The Judas Contract (2017 Çıkması Planlanıyor)

Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

DC Comics Animasyon Filmleri Kronolojik Sıralama” için bir yorum

  • 06 Temmuz 2018 tarihinde, saat 11:12
    Permalink

    Yeni çıkan animasyonlar eksik 🙁 Umarım en yakın zamanda güncellersiniz 🙂

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir