The Flash Savitar Kimdir?

The Flash Savitar Kimdir?


Karakterin gerçek ismi bilinmiyor. Üçüncü dünya ülkelerinin soğuk savaş döneminde sıradan pilotlarından biriydi Savitar. O dönemde eşi benzeri olmayan savaş uçağını test ederken “SuperSonic” uçağına bir yıldırım çarptı ve düşman topraklarına iniş yapmak zorunda kaldı. Zamanla güçlerini keşfetmeye başlayan karakter, bunları düşmanlarıyla savaşmak için kullandı. Güçlerini tamamen kullanmayı öğrenince hız tutkunu haline gelen Savitar kendisine “Hızın Tanrısı” lakabını taktı. Aynı zamanda karakterin ismi Hindu Hız Tanrısı olan Savitar isminden gelmektedir. Hız tutkunu nedeniyle kendine hayranlar (Müritler) kazanan Savitar, bir akımın lideri olmuştur.

İlerleyen zamanlarda Savitar, hiçbir speedster ‘ın “Koşucunun” ustalaşamadığı bazı yetenekler kazanmıştır. Koşarken cisimleri absorbe (emmek, soğurma) edebilir, İnsanlara ve objelere kinetik enerji kazandırabilir, durağan (sabit) aşamada olsa bile hızlı bir şekilde iyileşebilirdi.

Müritleri yardımıyla hız ile ilgili daha çok bilgi arayışına giren Savitar diğer koşucuların peşine düşmüş ve onların hızını çalıp öldürmeye çalışmıştır. İlk karşılaştığı koşucu olan Jonnhy Quick ile aralarında bir savaş çıkmış ve savaşın ortasındayken, olayın gidişatı diğer bir koşucu olan Max Mercury ‘nin gelişiyle Savitar ‘ın aleyhine dönüşmüştür. Max Mercury, Savitar’ın Speed Force’dan sıçramasına yol açmıştır. (Time Travel)


The Flash 4.Sezon Kötüsü “Clifford” DeVoe Kimdir?
Agents of S.H.I.E.L.D. Slingshot Olmuş mu?
Warface Tanıtım ve İnceleme


Geri döndüğünde ise kendisini onlarca yıl sonrasında bulan Savitar. Yokluğunda müritlerinin çok  güçlenmiş olduğunu görür, Tibet ‘te onun için bir karargah inşa eden müritler, Lady Flash adında yeni bir koşucuyu da çaylak olarak yanlarına almışlardır.

Savitar daha sonra koşucuların, Speed Force ile bağlantılarını onlardan çalarak kendi Müritlerine aktarmak için kullanmıştır. Müritlerinden bazılarını Wally West ‘e saldırmaları için göndermiştir fakat başarılı olamamıştır.

Wally West ‘in direk  Speed Force ile bağı bulunduğundan Savitar onun hızını çalmayı denese de başarılı olamamıştır.  Dahada çok sinirlenen Savitar, Flash ‘ın dünyasını yok etmeyi kafasına koymuştur. Flash ‘ı dünya çapında bir yıkım yarışına çekmeyi başarmış, en sonunda da Flash ‘ı (Barry Allen) ona istediğini vermeye ikna etmiştir. “Speed Force Yeteneği”

Savitar Speed Force ‘a Barry ‘nin sayesinde geçmeyi başardığında, Barry Savitar ‘a  arkasından yaklaşarak ona dokunmuştur. Dokunması ise Savitar ‘ı toz ‘a çevirip öldürmüştür.
Ayrıca Savitar ‘ın gelecekte kurulmuş olan Flash Müzesinde bir de heykeli vardır.

Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*