1. Anasayfa
  2. DC COMICS

The Flash, Clifford DeVoe Kimdir?

The Flash, Clifford DeVoe Kimdir?
Clifford DeVoe -The Thinker
4

The Flash, DeVoe Kimdir?


4. Sezon kötümüz “DeVoe“. Bilindiği gibi Team Flash yani Flash Ekibi ekibi 3. Sezon finalinde Savitar ‘ı yenmişti ve bunun sonucunda Speed Force kafayı yiyerek dünyaya şimşekler çarpıtmaya başlamıştı “Thor “gibi :) Neyse sezon finalini izleyen kişiler zaten olayları biliyor. Uzun uzun anlatmama gerek yok. Bizim şuan ki olayımız yeni sezonun kötüsü olan The Thinker! Evet yanlış duymadınız ilk defa bir speedster görmeyeceğiz bu dizide. Bakalım nasıl olacak.

The Thinker Hakkında

The Thinker denilen kötünün bir çok versiyonu var fakat bizim 4. sezonda göreceğimiz versiyonu Clifford DeVoe olacak. Peki nedir bu adamın özelliği ve bu kişi kimdir?

4. Sezonda göreceğimiz versiyonu Gardner Fox ve E.E. Hibbard tarafından oluşturulmuş olup ilk defa All Flash #12 (1943) ‘de  karşımıza çıkmış olup ölümü ise Flash Vol 2 #134 (1998) ‘dür. 1943 yılında işine son vermeden önce başarısız kariyere sahip bir avukattı, Gotham City ‘nin suçlularının çoğunun yeraltı dünyasına hakim olduğunu ve zeki olmadıklarını görüp kötülüğe başlamıştır.

Yakın zamanda sürekli düşmanı olacak olan orijinal Flash tarafından ilk yenilgisini tatmıştır. Bu olaydan sonra dış dünyaya mental güç iletmesini sağlayan bir kask icat etmiştir. Kasın adını ise “Thinking Cap” yani “Düşünen Başlık”  koymuştur. Ve bu kask yardımıyla bir çok kötülük yapmıştır.

The Thinker, Injustice Society üyesiydi ve diğer üyeler gibi bunun da hapishaneden kaçış ordusu vardı :D daha sonraları ise Suicide Squad takımına katılmıştır.

The Flash, Clifford DeVoe Kimdir

Karakterin Kurgusal Biyografisi

1910 yılında Keystone şehrinde dünyaya gelmiştir. Erken yaşta herkese zekâ ‘sını kanıtlayarak Avukat olmuştur. Fakat ilk büyük davasında mafya babası Hunk Norvock, kendisini savunması için standa genç bir bayan çıkardığında DeVoe şaşırdı ve jüriyi sertçe sorgulamak yerine davasını geri çekti. Ancak bu başarısızlık onu alkol yatağına sürüklemiştir. Bir gece sarhoş iken Norvock ‘u zirayet etmiştir ve hizmetlerini ona sunmuştur. Norvock bunun üzerine Clifford ‘da bir ev ve ödenek yani iş için para verdi. Sonra ise işe koyulmasını emretti.

Clifford uzun yıllar boyunca isimsiz olarak çalıştı taki mafya babası Norvock, 2 polis tarafından tehdit edilene kadar. Bir zaman sonra Norvock ‘un kışkırtması sonucu DeVoe, polis karakoluna sızarak delilleri çaldı ve yok etti. Karakoldan çıkmadan önce ise 2 teğmeni öldürdü. Bunun sonucunda Norvock iyice paranoyaklaşmaya başladı ve DeVoe onu değiştirmeyi planladı. DeVoe ‘yu öldürmek için onun evine giden Norvock çelik ayna yardımıyla kandırıldı ve silahından çıkan mermi aynadan sekerek kendisine isabet etti. Kısacası kendi mermisiyle ölmüş oldu gavat :D Neyse polisler ise bunu bir intihar olarak kayıtları geçirdi. Keystone şehrinin yeraltı dünyası ise iyice kargaşaya düşmeye başladı. Taki üst düzey koalisyondan oluşan bir ekip DeVoe ‘yu yeni lider seçene kadar.  “The Thinker” takma adını alan DeVoe çalışmaya başladı.

Arkadaşlar buradan sonra Injustice Society ‘nin üyesi oluyor. Flash yani Jay Garrick ile karşılaşıyor. Sonra o Düşünce Şapkasını geliştiriyor. Son yıllarda ise Suicide Squad katılmıştır. Üst kısımda bunlardan yani önemli kısımları yazdım zaten. Son olarak ise nette adam akıllı bir Türkçe bir kaynak kendim İngilizce dilinden Türkçeye çevirip paylaşıyorum :) Makalemi paylaşmayı ve makaleye yorum atmayı çok görmeyin. Aktif olun ki nice kişilere ulaşşın bu makale.

Not: Çalan olursa şikayet ederim!!!!

 

5/5 - (1 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

  1. 20 Ağustos 2022

    teşekkür ederim dc yhi ve dizilerini çok seviyorum. karakteri ilk defa görmüştüm çok sağ ol

  2. Karaktersiz bir karakter. Dizide hiç sevmedim sinir ett ibeni.

  3. Ağzına sağlık . Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir