Windows 10’da Bluetooth Cihazlarının Pil Seviyesine Bakma
9

Fare, klavye, kalem veya kulaklık gibi Bluetooth kullanılarak bağlanma olasılığı olan çevre birimleriniz varsa ve pil düzeyini kontrol etmek istiyorsanız, Windows 10’da bulunan bir özellikle bunu başarabilirsiniz. Tabii ki, bu sadece Bluetooth cihazı bu özelliği destekliyorsa mümkündür. Tabi bu yöntemin işe yaramadığı kullanıcılar için de ikinci bir yöntemimiz bulunmaktadır: Bluetooth Battery Monitor kullanarak Bluetooth cihazlarının pil seviyesine bakma

Bu kılavuzda, Windows 10 sürüm 1809 veya daha yeni bir sürümde Bluetooth farenizin, klavyenizin ve diğer cihazlarınızın pil yüzdesini kontrol etme adımlarını öğreneceksiniz.


Windows 10’da Bluetooth Cihazlarının Pil Seviyesine Bakma

Ayarlar kullanarak Bluetooth cihazlarının pil seviyesini kontrol etme

Windows 10’da uyumlu Bluetooth cihazlarınızın pil seviyesini kontrol etmek için şu adımları kullanın:

 • Ayarları aç.
 • Cihazlar‘ı tıklayın.
 • Bluetooth ve diğer cihazlara tıklayın.
 • “Fare, klavye ve kalem” altında, sağ tarafta bir pil yüzdesi göstergesi göreceksiniz.
Bluetooth Battery Level

Desteklenen cihazlarda, cihazınız ve Bluetooth çevre birimi her bağlandığında pil seviyesi güncellenir.

Pil göstergesini görmüyorsanız, bunun nedeni büyük olasılıkla Windows 10’un desteklenen sürümünü çalıştırmamanızdır veya Bluetooth cihazınız bu özelliği desteklemiyordur. Ayarlar uygulamasındaki pil seviyesi göstergesi, Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi’nden başlayarak kullanılabilir.


Bluetooth Battery Monitor kullanarak Bluetooth cihazlarının pil seviyesini kontrol etme

Windows 10’un sunmuş olduğu bu özelliği bazı cihazlar için göremeyebiliyoruz. Onun için bu programı da denemenizde fayda var! Çünkü Windows 10 çoğu cihazda pil yüzdesini almamanız için istisnai şekilde sınırlandırılmıştır. Bluetooth Battery Monitor’u indirmek için tıkla! Bu uygulama ile kablosuz cihazlarınızın pil seviyelerini takip edebileceksiniz. Uygulama 7 günlük bir deneme süresine sahip ancak 5 dolar gibi çok makul bir fiyatla Lifetime yani ömür boyu lisanslı yazılıma sahip olabilirsiniz.

Bluetooth Battery Monitor Levels

Bluetooth cihazınızı bağlayın ve pil yüzdesini görüntülemek için uygulamanın sistem tepsisindeki simgesini tıklayın. Bir cihazın pil yüzdesini görmüyorsanız, cihazın bağlantısını kesin ve tekrar bağlayın.

Bluetooth Battery Monitor Thresholds

Blutooth Battery Monitor doğru batarya yüzdesini göstermesi yanında bataryanın bitmesine yakın uyarılar da verir. İsterseniz ayarlardan düşük ve kritik eşik değerlerini değiştirebilirsiniz :)

Bluetooth Battery Monitor Low Battery Warning

Windows 10’da Bluetooth Cihazlarının Pil Seviyesine Bakma İyi günler :) Farklı bir yazımız için: Bluetooth 5 ile gelen özellikler tıkla!

Makaleyi Oyla post

Ben Cemal Yıldırım. Yazılım kariyerime 13 yaşımda başladım ve Yazılım Geliştirici olarak devam etmekteyim. C, C++, C#, JAVA, JavaScript, PHP, E-Mailing Sistemleri, SQL, MongoDB ve ayrıca en popüler Framework'lerden olan; React.JS, Angular.JS, Vue.JS gibi güncel yazılım dili ve geliştiricileri ile daha hızlı ve profesyonel projeler geliştirmeyi sağlıyorum. Şu sıralar bir yazılım mimarisi ve tasarım modeli olan ve son zamanlarda kullanımı ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamış MicroService mimarisi ile ve daha çok bu mimari ile adını sık duyduğumuz Docker, Kubernetes, RabbitMQ ve Kafka, Ocelot Gateway yapıları ile ilgilenmekteyim. Ayrıca technovadi.com sitesinde makaleler yayınlayan bir insan evladıyım.. ;) İş sorguları için; [email protected] mail adresimden bana ulaşabilirsiniz. Güncel CV için; https://1drv.ms/b/s!Al2P1iPuq62Sgq5Ya9dF13P6Qt0xSw?e=O7IehT linkinden CV'me ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (9)

Popüler Yorumlar
 1. teşekkürler çok faydalı bir yazı

 2. Güzel, teşekkürler.

 3. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana, bunun gibi sık sık içerikler üretiyoruz, bildirimlerinizi açmayı ihmal etmeyin :=)

Yapılan Yorumlar
 1. faydalı bir yazı

 2. Faydalı bir yazı oldu teşekkürler

 3. Teşekkürler

 4. 03 Ocak 2021

  Teşşekkürler Cemal bey oyun kolumun şarjına nasıl bakacağımı bilmiyordum bu yazıyı gördüm.

 5. teşekkürler çok faydalı bir yazı

 6. Güzel, teşekkürler.

 7. Bu faydalı paylaşım için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir