Uzayı Konu Alan 5 Film
Uzayı Konu Alan 5 Film
0

Uzayı Konu Alan 5 Film


Eski veya Yeni hiç fark etmez. Uzayı Konu Alan 5 Film ‘i bu yazımda sizlere listeleyeceğim. Listenin sırasına takılmayın. Bir sıralama yapmadım. Emin olun buradaki filmleri keyifle izleyeceksiniz.
Listenin ilk sırasında herkesin bildiği dillere destan olan bir seri bulunmakta;

Alien Serisi

Uzayı Konu Alan 10 Film

Alien serisinin ilk filmi 1979 yılında çıkmıştır ve ülkemizde “Yaratık” olarak vizyona girmiştir. Ridley Scott ‘ın elinden çıkmış olan bu şaheser daha sonraları “Predator (Av)” karakteri ile 2 ortak seri çekmiştir. Hatta ve hatta bir filminde Dinozorlar ile de boy göstermiştir. Yakın zamanda çıkacak olan Alien: Covenant hakkında bilgi almak için tıklayın!

Ender’s Game (Uzay Oyunları)

Uzayı Konu Alan 10 Film

Aslında Türkçe ‘ye “Ender ‘ın Oyunları” olarak geçmesi gerekiyordu fakat ülkemizde gişede bu isimle pek bir şey yapamayacağı düşünülerek “Uzay Oyunları” adıyla çıktı. Film 2070 yılında geçen, fütüristlik bir yapımdır. Dünyaya birkaç yıl önce bir uzaylı saldırısı yapılmıştır ve zorda olsa insanlık bu savaşı kazanmıştır. Fakat yeniden aynı ırk bize savaş açmış durumdadır. Gezegenimizi ele geçirmeye çalışan “Buggers” isimli ırka karşı büyük bir mücadeleye girişirler. Bu dünya dışı ırkla baş edebilmek için IF isimli seçkin bir ordu kurulur. Hikayenin ana karakteri olan Ender Wiggin ise çok özel yeteneklere sahip olan bir çocuktur ve bazı çocuklar gibi o da gelecekte bugger ‘lara karşı savaşması için özel olarak eğitilir.
Orson Scott Card ‘ın romanından beyaz perdeye uyarlanan bu filmin senaryo ve yönetmen koltuğunda 2005 yılında çektiği “Tsotsi” filmiyle ‘Yabancı Dilde En İyi Film‘ Oscar ‘ını kazanan Gavin Hood bulunuyor.

Passengers (Uzay Yolcuları)

Uzayı Konu Alan 5 Film

Uzay Yolcuları, 2016 yılında çıkmış olan ABD yapımı bir bilim kurgu filmidir. Yönetmeni ise Morten Tyldum ‘dur Filmin baş rollerinde Jennifer Lawrence ve Chris Pratt yer almaktadır. Geminin mürettebatı ilaçla 100 yıl uyutulmuştur. Bir sıkıntı sonucu Pratt’ in canlandırdığı karakter 100 yıl erken uyanır. Gemide yalnız kalmamak için ise Jennifer Lawrence ‘ın canlandırmış olduğu New Yorklu yazar Aurora ‘yı uyandırır. Film boyunca ikisi arasındaki ilişkiyi görüyoruz.

Interstellar (Yıldızlar Arası)

Uzayı Konu Alan 5 Film

Bu filmi koymadan bir liste yapabilir miyim? Tabi kide yapamam. Değerli yönetmenimiz “Christopher Nolan” saolsun yine bir şaheser çıkarmış. Üstelik oyuncu kadrosu da efsane.

Zathura

Uzayı Konu Alan 5 Film

Bu filmi küçücükken televizyona çıktığında ne izlerdim. Cidden aranızda bu filmi izlemeyen kişiler varsa hemen açıp izlesinler. Kristen Stewart ‘ı belkide ilk bu filmde görmüşümdür.

5/5 - (1 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir