DC Comics Animasyon Arşivi İle Karşınızdayım

DC Comics Animasyon Arşivi İle Karşınızdayım

Merhaba arkadaşlar bugün yeni bir konu ile tekrar karşınızdayım. Arada bir böyle makaleler paylaşmayı düşünüyorum. Sadece Çizgi Roman şirketleri ile değil, diğer film/dizi yapımcılarıyla alakalıda arşivleri paylaşmayı düşünüyorum.

Bu makalede bu zamana kadar çıkmış olan “DC” animasyonlarını paylaşacağım. Yeni animasyonları çıktıkça veya eski animasyonlarla ilgili daha detaylı bilgiler buldukça güncelleyeceğim.

İlk Animasyon en sevdiğim olan “Batman: The Dark Knight Returns – Part 1&2 (2012-2013)“;
Batman The Dark Knight Part 1
DC Comics Animasyon Arşivi İle Karşınızdayım

batman the dark knight returns part 2

1986 çıkışlı, Frank Miller’ın ünlü Kara Şövalye Dönüyor(Dark Knight Returns) çizgi romanından uyarlanmış olan iki animasyon. Animasyonun ilk bölümünde emekli olmuş, yaşlı bir Bruce Wayne görüyoruz.

Özellikle Batman v Superman filmine yaklaştığımız bu günlerde, bu ikilinin belki de en meşhur karşılaşmasının yer aldığı bölüm 2’yi izlemekte yarar var.

 

 

–Batman: Under the Red Hood(2010):

Ünlü aktör Jensen Ackles’ın Red Hood’u, How I Met Your Mother’dan tanıdığımız Neil Patrick Harris’in Nightwing’i seslendirdiği, Jason Todd’ın trajik hikayesini anlatan gerçekten film tadında bir animasyon. İzlemenizi şiddetle öneriyorum.
Batman: Under The Red Hood

Konusuna gelirsek  anlatmasam daha iyi olur bence 🙂 Çünkü “çizgi roman” larla çok haşır neşir değilseniz ve Jason Todd’ ın hikayesini pek bilmiyorsanız izlediğiniz zaman çok şaşıracağınza adım gibi eminim 😉

–Batman: Gotham Knight(2008):

Aslında buna animasyon demesek mi? Kurgusu olsun, görsel şöleni olsun anime’yi andırıyor aslında :/ En iyisi biz buna anime tarzında animasyon diyelim yoksa işin içinden çıkamayız :D.

batman-gotham-sovalyesi-2008

Konusu çok basit aslında Batman’ in oluşumunu anlatan 8 kısa hikayeden oluşuyor. Bazıları onu cidden ölümsüz sanıyorken bazıları ise kan içen yarasa sanıyor 😀 Eee… Ne demişler? İnsan oğlu abartmayı sever. Neyse fazla uzatmadan iyi sehirler.

–Son of Batman(2014):Son-of-Batman-2014

Kaçıncı Robin’di unuttum her neyse daha rezil olmadan konumuzu dönelim biz 🙂  Damian Wayne’in hikayesini anlatan Batman animasyonu.  Mmm… Bu soyisim bana bir yerden tanıdık geliyordu ya dediğinizi duyar gibiyim 🙂 Neyse, içinde Deathstroke, Suikastçiler Birliği ve Ra’s Al Ghul’u de barındırıyor.

–Batman: Assault on Arkham(2014):

Batman Assault On Arkham

İsmi “Batman” olarak başlasada daha çok “Suicide Squad“dan bahsediliyor. Tabiki de Joker‘ siz olmaz 🙂 Bu arada Suicide Squad filmi 2016 da vizyonda, yine cebimizde para kalmayacak :/

Dc Comics Animasyon Arşivi 2′ ye Gitmek İçin Tıklayınız!!!

Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

DC Comics Animasyon Arşivi İle Karşınızdayım” için 4 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*