1. Anasayfa
  2. DC COMICS

DC Comics Animasyon Arşivi İle Karşınızdayım

DC Comics Animasyon Arşivi İle Karşınızdayım
DC Comics Animasyon Arşivi İle Karşınızdayım
6

DC Comics Animasyon Arşivi İle Karşınızdayım

Merhaba arkadaşlar bugün yeni bir konu ile tekrar karşınızdayım. Arada bir böyle makaleler paylaşmayı düşünüyorum. Sadece Çizgi Roman şirketleri ile değil, diğer film/dizi yapımcılarıyla alakalıda arşivleri paylaşmayı düşünüyorum.

Bu makalede bu zamana kadar çıkmış olan “DC” animasyonlarını paylaşacağım. Yeni animasyonları çıktıkça veya eski animasyonlarla ilgili daha detaylı bilgiler buldukça güncelleyeceğim.

İlk Animasyon en sevdiğim olan “Batman: The Dark Knight Returns – Part 1&2 (2012-2013)“;

Batman The Dark Knight Part 1

batman the dark knight returns part 2

1986 çıkışlı, Frank Miller’ın ünlü Kara Şövalye Dönüyor(Dark Knight Returns) çizgi romanından uyarlanmış olan iki animasyon. Animasyonun ilk bölümünde emekli olmuş, yaşlı bir Bruce Wayne görüyoruz.

Özellikle Batman v Superman filmine yaklaştığımız bu günlerde, bu ikilinin belki de en meşhur karşılaşmasının yer aldığı bölüm 2’yi izlemekte yarar var.

–Batman: Under the Red Hood(2010):

Ünlü aktör Jensen Ackles’ın Red Hood’u, How I Met Your Mother’dan tanıdığımız Neil Patrick Harris’in Nightwing’i seslendirdiği, Jason Todd’ın trajik hikayesini anlatan gerçekten film tadında bir animasyon. İzlemenizi şiddetle öneriyorum.
Batman: Under the Red Hood

Konusuna gelirsek  anlatmasam daha iyi olur bence :) Çünkü “çizgi roman” larla çok haşır neşir değilseniz ve Jason Todd’ ın hikayesini pek bilmiyorsanız izlediğiniz zaman çok şaşıracağınza adım gibi eminim ;)

–Batman: Gotham Knight(2008):

Aslında buna animasyon demesek mi? Kurgusu olsun, görsel şöleni olsun anime’yi andırıyor aslında :/ En iyisi biz buna anime tarzında animasyon diyelim yoksa işin içinden çıkamayız :D.

batman gotham knight

Konusu çok basit aslında Batman’ in oluşumunu anlatan 8 kısa hikayeden oluşuyor. Bazıları onu cidden ölümsüz sanıyorken bazıları ise kan içen yarasa sanıyor :D Eee… Ne demişler? İnsan oğlu abartmayı sever. Neyse fazla uzatmadan iyi sehirler.

–Son of Batman(2014):Son of Batman 2014

Kaçıncı Robin’di unuttum her neyse daha rezil olmadan konumuzu dönelim biz :)  Damian Wayne’in hikayesini anlatan Batman animasyonu.  Mmm… Bu soyisim bana bir yerden tanıdık geliyordu ya dediğinizi duyar gibiyim :) Neyse, içinde Deathstroke, Suikastçiler Birliği ve Ra’s Al Ghul’u de barındırıyor.

–Batman: Assault on Arkham(2014):

Batman Assault On Arkham

İsmi “Batman” olarak başlasada daha çok “Suicide Squad“dan bahsediliyor. Tabiki de Joker‘ siz olmaz :) Bu arada Suicide Squad filmi 2016 da vizyonda, yine cebimizde para kalmayacak :/

DC Comics Animasyon Arşivi İle Karşınızdayım => Dc Comics Animasyon Arşivi 2′ ye Gitmek İçin Tıklayınız!!!

5/5 - (1 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

Popüler Yorumlar
  1. Thanks for the post. awesome!

  2. 4 sene olmuş be. Zaman ne çabuk geçiyor.

  3. Dc Dizi Evrenini bekliyoruz

Yapılan Yorumlar
  1. 4 sene olmuş be. Zaman ne çabuk geçiyor.

  2. Dc Dizi Evrenini bekliyoruz

    • Yakında gelecek gelecek diye diye 1 sene geçecek galiba :) Şaka bir yani, Evrenleri ele alırken bir hayli araştırma ve paragraf yazmak gerekiyor. Eksik veya yanlış bilgi vermemek adına yavaş yavaş ilerliyorum. Taslağı bitirdiğimde yazıyı direk yazacağım.

  3. Thanks for the post. awesome!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir