1. Anasayfa
  2. MAKALE

Oyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri

Oyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri
Oyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri
1

Oyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri


Eminim hepiniz romantik ilişkileri yürütmenin zorluğu hakkında hemfikirsinizdir. Kendinizi başka bir insana açtığınızda bir çok şey kötü gidebilir. Belki güven sorunu yaşıyorsunuzdur, belki de bağlanma. Yada neden bununla uğraşmak zorunda olduğunuzu bir türlü bilmiyorsunuzdur. Halinize şükredin ki gerçek dünyada yaşıyorsunuz, bir de video oyunu karakteri olsaydınız bir ilişkide yaşayacağınız problemlerin sayısı katlanarak artabilirdi :) Buraya kadar işin şakası tabii ki. Gelin Oyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri nasılmış bir bakalım!

Youtube Kanalımız: TechnoVadi

Oyun karakteri olsaydık başımıza neler gelebilirdi?

1-) Mario Serisi

Düşünsenize sevdiğiniz kişi bir prenses ve sürekli düşmanınız tarafından kaçırılıyor :/ Gerçek hayatta böyle bir şey olsa nasıl olurdu acaba düşünmeden edemiyorum.Oyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri Mario Serisi
Görüldüğü yer: Mario serisi

İlişkiniz mükemmel, aranızda her şey harika gidiyor. Fakat ortada küçük bir problem var. Bir şekilde, kız arkadaşınız sürekli düşmanınız tarafından kaçırılıyor. Bir kahraman olarak ne yapmanız lazım? Tabii ki gidip onu kurtarmak!

Nintendo’yu burada kutlamak lazım ki, bu aşk hikayesini yıllar yılı herkese tekrar tekrar oynatabildi. Ve hala dünyanın en popüler oyun serilerinden birisi.

2-) God of War

Doğa üstü güçler size komplo kuruyor :D
Oyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri God of War

Görüldüğü yer: God of War
İkiniz birbirinize deli gibi aşıksınız. Hatta belki de sen bir şekilde kendine güzel bir hayat kurdun, çocuklarınız ve rüya gibi bir eviniz var. Fakat, bir kişi (belki de bir şey) sizin birlikte olmanızı bir türlü istemiyor. Kadere karşı gelmek için bütün tanrılara savaş açabilir misiniz? İşte Kratos açıyor. Üstelik babası da Zeus!

2018 yılında PS4’e çıkan God of War oyununda da benzer ilişki problemleriyle karşılaştık. Bakalım yeni çıkacak oyunu nasıl olacak. Onda da ilişki problemleri olacak mı?

3-) Mass Effect

Farklı ırklardansınız ve ölüp tekrardan hayata gelen bir kumandansınızOyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri Mass Effect

Görüldüğü yer: Mass Effect

Nereli olduğunuza bağlı olarak, farklı bir etkin kökenden biriyle bir şeyler yaşamak oldukça zor olabilir. Burada teşekkür etmemiz gereken konu, dünya üzerinde ilişki yaşadığımız herkesin insan ırkından olması. Mass Effect evreni bizim kadar şanslı değil. Tali ve Shephard’ın hikayesi de burada başlıyor. Tali’nin ırkı “quarian” görünüşü ise insancı solucana benziyor :)

Mass Effect serisinde daha bir çok sorunlu ilişki mevcut. Sadece Shephard üzerinden değil diğer karakterlerinde sıkıntılı ilişkileri mevcut.

4-) League of Legends

Birinizin rakip için çalışıyor olmasıOyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri LoL
Görüldüğü yer: League of Legends

İkiniz mükemmel bir çift olurdunuz, bir ayrıntı hariç: Farklı tarafları tutuyorsunuz ve düşmansınız. Biriniz parlayan bir kahramansınız, kaderiniz dünyayı kurtarmak. Diğeriniz ise tabir-i caizse bir dönek, kahramanın yenmesi gereken kişi.

League of Legends’dan Garen ile Katarina’yı ele alalım: Çok belli oluyor ki aralarında bir şeyler var, fakat farklı taraflara hizmet ettikleri için buradan bir sonuç çıkmayacak gibi duruyor.

5-) Shadow of The Colossus

Biriniz lanetli ve ölmek zorunda, bu durumda ne yaparsınız?Oyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri Shadow of The Colossus
Görüldüğü yer: Shadow of the Colossus

Sanırım listemizde gerçek hayatta mümkün olabilecek tek olasılık bu. Belki bir çoğunuz ciddi bir hastalığa sahip biriyle birlikte olmadınız, yada o hastalığa (lanete) siz sahip olmadınız. Bu kimsenin başına gelmesini istemeyeceğimiz bir durum. Peki Mona’nın hikayesini de dinlemek ister misiniz? Eğer öyleyse biz bu hikayeyi sizin için batırmadan önce bu oyunu bir deneyin derim.

6-) Bonus

Kötülükle savaşmakla çok meşgulsünüz çünkü siz bir kahramansınız :)Oyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri

Görüldüğü yer: Romantik içerik barındıran oyunların %90′ı

Herkes kendi hayatı için bir savaş halindeyken, orada ilişkilerini sorunsuzca yürütebilen insanları her zaman kıskanmışımdır. Yani sevgilinize 10 dakika bile zaman ayıramıyorsunuz, çünkü yaparsanız kötülük 10 dakika içinde yaşadığınız evreni yok edebilir. Gerek oyunlar, gerek filmler kötülük bittiği anda biter. Acaba bu insanlar evrenlerindeki kötülükler bittikten sonra ilişkilerini devam ettirebiliyorlar mı?

İşte bu sorunun cevabını hiç birimiz bilmiyoruz. O yüzden “Oyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri” makalemizin sonuna geldik. Aşağıdaki makalelere kesinlikle göz atın derim.

5/5 - (1 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 03 Aralık 2022

    oyunlarda ilişki çok güzel :) Keşke gerçek hayatta da olsa :'(

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir