Oyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri

Oyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri


Eminim hepiniz romantik ilişkileri yürütmenin zorluğu hakkında hemfikirsinizdir. Kendinizi başka bir insana açtığınızda bir çok şey kötü gidebilir. Belki güven sorunu yaşıyorsunuzdur, belki de bağlanma. Yada neden bununla uğraşmak zorunda olduğunuzu bilmiyorsunuzdur.

Halinize şükredin ki gerçek dünyada yaşıyorsunuz, bir de video oyunu karakteri olsaydınız bir ilişkide yaşayacağınız problemlerin sayısı katlanarak artabilirdi 🙂 Buraya kadar işin şakası tabiki. Gelin Oyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri nasılmış bakalım!

Oyun karakteri olsaydık başımıza neler gelebilirdi?

1-) Mario Serisi

Düşünsenize sevdiğiniz kişi bir prenses ve sürekli düşmanınız tarafından kaçırılıyor :/ Gerçek hayatta böyle bir şey olsa nasıl olurdu acaba?
Görüldüğü yer: Mario serisi

İlişkiniz mükemmel, aranızda her şey harika gidiyor. Fakat ortada küçük bir problem var. Bir şekilde, kız arkadaşınız sürekli düşmanınız tarafından kaçırılıyor. Bir kahraman olarak ne yapmanız lazım? Tabiki gidip onu kurtarmak!

Nintendo’yu burada kutlamak lazım ki, bu aşk hikayesini yıllar yılı herkese tekrar tekrar oynatabildi.

2-) God of War

Doğa üstü güçler size komplo kuruyor 😀
Oyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri God of War

Görüldüğü yer: God of War
İkiniz birbirinize deli gibi aşıksınız. Hatta belki de sen bir şekilde kendine güzel bir hayat kurdun, çocuklarınız ve rüya gibi bir eviniz var. Fakat, bir kişi (belki de bir şey) sizin birlikte olmanızı istemiyor. Kadere karşı gelmek için bütün tanrılara savaş açabilir misiniz? İşte Kratos açıyor. Üstelik babası da Zeus!

3-) Mass Effect

Farklı ırklardansınız ve ölüp tekrardan hayata gelen bir kumandansınızOyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri Mass Effect

Görüldüğü yer: Mass Effect

Nereli olduğunuza bağlı olarak, farklı bir etkin kökenden biriyle bir şeyler yaşamak oldukça zor olabilir. Burada teşekkür etmemiz gereken konu, dünya üzerinde ilişki yaşadığımız herkesin insan ırkından olması. Mass Effect evreni bizim kadar şanslı değil. Tali ve Shephard’ın hikayesi de burada başlıyor. Tali’nin ırkı “quarian” görünüşü ise insancı solucana benziyor 🙂

4-) League of Legends

Birinizin rakip için çalışıyor olmasıOyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri LoL
Görüldüğü yer: League of Legends

İkiniz mükemmel bir çift olurdunuz, bir ayrıntı hariç: Farklı tarafları tutuyorsunuz. Biriniz parlayan bir kahramansınız, kaderiniz dünyayı kurtarmak. Diğeriniz ise tabir-i caizse bir dönek, kahramanın yenmesi gereken kişi. League of Legends’dan Garen ile Katarina’yı ele alalım: Çok belli oluyor ki aralarında bir şeyler var, fakat farklı taraflara hizmet ettikleri için buradan bir sonuç çıkmayacak gibi gibi duruyor.

5-) Shadow of The Colossus

Biriniz lanetli ve ölmek zorunda bu durumda naparsınız?Oyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri Shadow of The Colossus
Görüldüğü yer: Shadow of the Colossus

Sanırım listemizde gerçek hayatta mümkün olabilecek tek olasılık bu. Belki bir çoğunuz ciddi bir hastalığa sahip biriyle birlikte olmadınız, yada o hastalığa (lanete) siz sahip olmadınız. Bu kimsenin başına gelmesini istemeyeceğimiz bir şey. Peki Mona’nın hikayesini de dinlemek ister misiniz? Eğer öyleyse biz bu hikayeyi sizin için batırmadan, bu oyunu bir deneyin

6-) Bonus

Kötülükle savaşmakla çok meşgulsünüz çünkü siz bir kahramansınız 🙂Oyunların Dışında Göremeyeceğiniz İlişki Problemleri

Görüldüğü yer: Romantik içerik barındıran oyunların %90′ı

Herkes kendi hayatı için bir savaş halindeyken, orada ilişkilerini sorunsuzca yürütebilen insanları her zaman kıskanmışımdır. Yani sevgilinize 10 dakika bile zaman ayıramıyorsunuz, çünkü yaparsanız kötülük 10 dakika içinde yaşadığınız evreni yok edebilir. Gerek oyunlar, gerek filmler kötülük bittiği anda biter. Acaba bu insanlar bu kötülükler bittikten sonra ilişkilerini devam ettirebiliyorlar mı?

Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir