1. Anasayfa
 2. REHBER Ve YARDIM

Witcher 3 Romantizm Rehberi – Kılavuzu

Witcher 3 Romantizm Rehberi – Kılavuzu
7

Kendi kendime düşündüm ve dedim ki Aydın “ne zamandır kendine yaraşır bir şekilde ilginç bir makale yazmıyorsun. Hep rehber, dizi/film önerileri falan yazıyorsun. Biraz sitenin konseptinin dışına çıkta olağanüstü değişik bir şeyler yaz.” (Evet evde dura dura delirmiş olabilirim :) Şaka şaka(!)) Neyse oturup tarttım, düşündüm neler yazabilirim diye ve aklıma Witcher 3 Romantizm Rehberi – Witcher 3 İlişki Rehberi yazmak geldi. Hem basit bir makale hem de oyunu oynayıp ta birebir deneyimlemek isteyenler için vazgeçilmez bir fırsat bence.

Witcher 3 Romantizm Rehberi

Oyunda belli başlı tercihlerinize göre karşı cins ile ilişki yaşamanız mümkün. (Tabii direk +18 olarak düşünmeyin belli başlı sansürler mevcut. Eğer tamimiyle +18 oynamak istiyorsanız mod yüklemeniz gerekmekte.)

Bunun için bazı görevleri yapmanız ve konuşma sırasında doğru tercihlerde bulunmanız gerekiyor. Bu makalede oyunda kimlerle hangi koşulda nasıl ilişki yaşayabileceğinizi anlatacağım. 

Yennefer of Vengerberg – Witcher 3 İlişki Rehberi

Witcher 3 Sex Rehberi - Yennefer

Yennefer ile iki kez ilişkiye girme şansımız bulunuyor. İlk olarak The King Is Dead: Live The King görevi sırasında, öncelikle siyah, beyaz renklerde kıyafet giyin(Görev sırasında kıyafetleri Yennefer’in odasında bulacaksınız.) Sonra laboratuvarda elementali kesin. Ardından oda gazla dolarken Yennefer ikinizi ışınlamak isteyecek ve ona onu öpmek istediğinizi söyleyin ve öpün. Eğer Yennefer’i öperseniz, sizi yatak odasına ışınlar. Ve devamı… :) :) 

İkinci olarak ise No Place Like Home görevi sırasında akşam yemeğinden sonra onunla giderseniz amacınıza ulaşırsınız. Eğer Yennefer ile değilde Triss ile giderseniz bu sefer Triss ile beraber olursunuz.

Triss Merigold – Witcher 3 Romantizm Rehberi

Triss Merigold - Witcher 3 İlişki Rehberi

Önceki 2 oyunu bilmeyenler için bir dipnot and spoiler: Witcher 1 ve 2 oyunlarından da asıl kişi Triss Merigold’dı zaten. Zaman zaman hayatını kurtardıktan sonra karşılığını misliyle veriyordu bize :) :) :) (Hehehehe düşünceli…) Hatta Triss, Geralt’ın hafızasının geri gelmesinde bile çok yardımcı olmuştu.

İkinci olarak No Place Like Home görevi sırasında akşam yemeğinden sonra onunla giderseniz amacınıza ulaşırsınız..

Ana hikayedeki Count Reuven’s Treasure görevini tamamladıktan sonra Triss, Geralt’ın Novigrad‘daki saklanma yerine gelmesini istiyor. Geralt vardığında ise, A Matter of Live and Death ismindeki yan görev için yardımı isteniyor.

Kabul ederseniz, ikili bir malikanedeki galaya katılacaktır ve görev “A Matter of Life and Death” sırasındayken Triss’i öpün. Sonra Now or Never görevinin sonunda Triss’le ayrılmadan önce iki seçenek sunuluyor size;

 1. Geralt ilişkilerini düzeltmek için ondan kalmasını isteyebilir
 2. Yüreğindekileri açık açık belirterek ona aşık olduğunu ilan edebilir.

2.seçeneği seçin. Triss önce ayrılacak ama sonra geri dönecek ve beraber deniz fenerine gideceksiniz.

DipNot: Triss ve Yennefer‘e; Eğer Last Wish görevinde Yennefer’e vey Now or Never görevinde ise Triss’e seni seviyorum derseniz oyunun sonlarına doğru ikisi sizi yatağa atıyor fakat sonu istediğiniz gibi bitmiyor (İkisini de kaybediyorsunuz). Bence ikisinden birini seçin veya o yatak sahnesini merak ediyorsanız ikisinide “Seni seviyorum” diyin. Şahsen ben Yennefer seçtimiştim aahhhh üzümlü kekim <3

Keira Metz

The Witcher 3 Keira Metz

Ana hikayede bulunan Hunting a Witch ve Wandering in the Dark görevlerini tamamladıktan sonra, Keira Meltz, Geralt’ı evine davet edecektir. Teklifi kabul ederseniz yakınlardaki bir adada, bir laneti kaldırmak için A Towerful of Mice görevini tamamlamanız gerekiyor. Bu görevi de tamamladıktan sonra sizden son bir iyilik olarak Favor for a Friend ismindeki görevi yapmanızı isteyecek.

Görevleri yaptıktan sonra sizinle at yarışı yapmak isteyecektir kabul edin ve at yarışı sonrasında beraber akşam yemeği yiyeceksiniz ve yemekten sonra da beklediğimiz teklifi yapar. Teklifi kabul ederseniz ortadan kaybolur ve Witcher yetenekleriniz ile yere bıraktığı kıyafetleri bularak izini sürün ve onu ç*pl*k bir halde bulacaksınız. 

Bonus – Witcher 3 Aşk Rehberi

Madame Sasha 

ile High Stakes yan görevi sırasında tanışacaksınız ve onunla güzel bir gece geçirebilirsiniz. Bu kısımda işleyiş tam terside olabilir aklımda kaldığı şekilde yazıyorum.

Önce ona görev sırasında Madame Sasha‘ya yardım etmeniz gerekiyor ve sonrasında ise Gwent turnuvasını kazanmanız. Eğer bu ikisini başarılı bir şekilde yaparsanız mutlu sona ulaşırsınız :) 

Shani

Hearts of Stone ek paketiyle (DLC) gelen Ölü Adamın Partisi görevinde Shani ile birlikte bir düğüne katılırsınız. Görev gereği düğün boyunca bir şey yapmıyorsunuz. Fakat gecenin ilerleyen saatlerinde Shani üzülmüş bir şekilde sizden uzak bir masaya oturuyor.

Onun gönlünü almak için karakter girdilerine girip sevdiği çiçeği bulup ona vermelisiniz. Olur da benim gibi sevdiği çiçek yerine bir şişe içki götürürseniz pek sorun olmuyor. Yine yapacağınız tercihlere göre birlikte olma şansınız hala mevcut. Fakat çicek çok çok garanti o yüzden benim gibi hata edip içki götürmeyin :)


Jutta An Dimun

ile Iron Maiden yan görevinden sonra Ringvald yakınlarındaki tepede kılıç dövüşü yapılan bir ring’de tanışacaksınız. Buraya gidin ve turnuvaya katılın ve Jutta’yı yenin. Eğer Jutta’yı yenmeyi başarırsanız sizi evine davet edecek. Yenemezseniz ise Witcher 3 Romantizm Rehberi’ne ters olarak ”You know nothing” repliğini söyleyecek. 

Syanna

Blood and Wine ek paketinde (DLC) Masal Diyarına yaptığınız bir yolculukta Syanna ile yaptığınız tercihlere göre güzel vakit geçirirseniz, şehre geri dönmeden önce sizinle birlikte olmak istediğini söylüyor.

Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki Syanna ile yapacağınız s*ks, makalenin başında dediğime yaraşır olarak şimdiye kadar yaptığınız en değişik birliktelik olabilir.

+Bonus – Witcher 3 Romantizm Rehberi

Ayrıca eğer Geralt geceyi yol yerine sıcak bir yatakta geçirmek için sabırsızlanıyorsa, parası neyse vererek oyundaki belli başlı yerlerde olan genelevlerde geçirebilirsiniz. Şahsen yukarıdakiler kadar olmasa da bunlarda iş görür.

Witcher 3 Romantizm Rehberi – Witcher 3 İlişki Rehberi‘nin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Oyunla alakalı aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz elimde geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

5/5 - (2 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (7)

Popüler Yorumlar
 1. hadi ya ben hem yenefer hemde triss :) oyun sonu kötü olacak yani.

 2. 04 Nisan 2021

  Ah yennefer üzümlü kekim. Kolplayleri bile çok güzel ama gel bak dizide ne hallerde :(

 3. 26 Temmuz 2021

  birde +18 mod veya zex modu kurarsanız witcher 3’e aşk dan geçilmiyor :) :):):)

Yapılan Yorumlar
 1. 11 Nisan 2022

  18+ mod ile oynandığında çok iyi oluyor :D Elden geçirmediğim kimse kalmadı.

 2. Teşekkür ederim yennefer ve triss grup iyi oldu

 3. 06 Şubat 2022

  sen varya sen adamsın böyle bir rehber arıyordum

 4. 27 Ağustos 2021

  teşekkür ederim uzun süredir aradığım bir rehberdi.

 5. 26 Temmuz 2021

  birde +18 mod veya zex modu kurarsanız witcher 3’e aşk dan geçilmiyor :) :):):)

 6. 04 Nisan 2021

  Ah yennefer üzümlü kekim. Kolplayleri bile çok güzel ama gel bak dizide ne hallerde :(

 7. hadi ya ben hem yenefer hemde triss :) oyun sonu kötü olacak yani.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir