Oyuncular için 7 Film Önerisi
Oyuncular için76 Film Önerisi - TechnoVadi
0

Oyuncular için 7 Film Önerisi


Yeni bir film önerisi ile tekrardan karşınızdayım :) Makalenin konusu “Oyuncular için 7 Film Önerisi” veya “Oyun Bağımlıları için Film Önerisi”. Fakat makaleye geçmeden önce küçük bir not düşmek istiyorum. Bu yazıda direk oyunlardan uyarlama veya oyun dünyasını konu alan belgesellere yer vermedim. Direk oyunlardan uyarlanan filmlere ulaşmak için aşağıda bıraktığım linke tıklayabilirsiniz. Küçük bir notta düştükten sonra önerilere geçebiliriz.

Aşağıda bulunan makalelere de göz atmak isteyebilirsiniz.

Oyunlardan Uyarlanmış Uyarlanacak Filmler
Mutlaka İzlemeniz Gereken Korku Dizileri
Oyuncular için 7 Film Önerisi


The Wizard

Oyuncular için 7 Film Önerisi

Öncelikle bu filmde bol bol ürün yerleştirmesi olduğunu söylememde fayda var. Üstelik bu ürün yerleştirmeler Nintendo üzerine. Film oyun turnuvasına katılmak için yolculuğa çıkan 3 küçük çocuğu ve yaşadıkları maceraları konu alıyor. Filmin çıktığı zamanda gameplay “oynanış” dediğimiz tarzda videolar izleme imkanı olmadığından, tüm zamanların en iyi oyunlarından biri kabul edilen “Super Mario Bros 3” oyununu çoğu kişi ilk kez bu filmde görmüştü. Kısacası oyun bu filmde görücüye çıkmıştı diyebiliriz. Seksenlerin kült filmlerine ve retro tarzı oyunlara ilginiz varsa bu filmi kesinle kaçırmayın derim. Bu arada yakın zamanda 80 ve 90’ların kült filmleri adında 2 makale yayınlasam çok iyi olacak :)

Gerçek Kahraman – Free Guy

Oyuncular için 7 Film Önerisi

Hayata fazlaca pozitif bakan banka memuru Guy’ı beyaz perdeye aktaran Ryan Reynols’ın yer aldığı Free Guy, 2021 yılında hayatımıza girdi. Şahsen ben Ryan Reynolds filmlerini seviyorum ve bu filmde çok iyi olmuş.

Guy’ın, Rutin bir şekilde gerçekleşen banka soygunlarından herhangi birisi esnasında, bir open world oyununda NPC olduğunu keşfetmesiyle gelişen bir dizi olayları konu ediniyor bu film. Bence “Oyuncular için 7 Film Önerisi” makalesi için en uygun film.

HardCore Henry

Oyuncular için 7 Film Önerisi

2015 yapımı olan Hard Core Henry filmi tamamen Birincil Tekil Şahıs “FPS” yöntemiyle çekilmiş bir yapım. Arada sırada diyaloglarında geçtiği bu film genellikle soluksuz aksiyon modun da ilerliyor. Emin ki bu tarz youtube videolarını izlemişsinizdir fakat uzun soluklu böyle bir yapım izlediğinizi sanmıyorum. Filmin konusuna gelirsek, yaşanan olaylar sonrasında ölen Henry cyborg olarak hayata dönüyor ve filmde yaşanan her olayı bu baş kahramanımızın gözünden görüyoruz. Tabiki bir filmde iyi adam varsa kötü adamda olmakta :) Akan adındaki kötü karakterimiz Henry’i öldürdükten sonra eşini kaçırır ve dünyayı ele geçirmeyi amaçlar.

Scott Pilgrim vs the World

Oyuncular için 7 Film Önerisi - Scott Pilgrim vs the World

2010 yapımı olan bu film bir çizgi roman uyarlaması. Oyun, anime ve çizgi roman anlatımıyla harmanlanmış durumda. Ayrıca bir çok ünlü oyuna da göndermeler bulunuyor. Filmin ana karakteri Scott Pilgrim yeni kız arkadaşının kalbini kazanmak için daha doğrusu kalbini kazanmak için değil birlikteliğini sürdürebilmek için kız arkadaşının, eski sevgilileri ile mücadele etmek zorundadır. Mücadeleden kastım bildiğiniz boss dövüşü yapıyor. Her geçtiği seviyede dahada zorlu eski sevgili ile dövüşmek zorunda kalıyor. Ya kısacası bu filmi mutlaka izleyen. Filmin konusunu anlatana kadar canım çıktı :D

Wreck It Ralph

Oyuncular için 7 Film Önerisi

Yakın zamanda 2.Filmi çıkacak olan Wreck It Ralph bizlere oyun karakterlerinin oyun dışında günlük hayatta bilmediğimiz yanlarını ve yaşantılarını gösteriyor. Artık kötü karakter olmaktan bıkıp iyi bir kahraman olamak isteyen Ralph adlı bir oyun karakterinin maceralarını anlatan bu film bir çok kült oyun karakterlerini de içinde barındırıyor.

Son olarak yakın zamanda 2.filmi de çıktı “Ralph ve İnternet” adında. Onuda izleyin.

Zathura: Bir Uzay Macerası

Oyuncular için 7 Film Önerisi

Ablaları Lisa, Danny ve Walter 3 kardeştir fakat bu kardeşlerden Danny ve Walter birbirleri ile hiç anlaşamayıp sürekli kavga etmektedirler. Bu iki kardeş sürekli kavga ederken ablaları da bunlarla uğraşmak zorundadır. Onca kavga ve anlaşmazlığa rağmen iki kardeş, tavan arasında Zathura adında, eski bir mekanik, masa oyunu bulurlar ve başlarlar oynamaya. Ancak oyundaki ilerleme ve tercihlerin gerçek hayata da etki ettiğini çok sonradan fark ederler. Tabiki de fark ettiklerinde iş işten çoktan geçmiştir. Bu durumdan kurtulmaları için yapmaları tek gereken şey oyunu bitirip kazanmaktır.  Ancak attıkları her adımda tehlikeler dahada artmaktadır; öyle ki iki kardeş hiç ummadıkları biçimde uzlaşmak zorunda kalırlar ve birbirleri için gerçekte ne anlam ifade ettiklerini keşfederler.

Ready Player One

Ready Player One

Steven Spielberg’ün yönettiği ve aynı adlı romandan uyarlanan Ready Player One  insanların hayatının çoğunu OASIS adlı sanal bir dünyada geçirdiği 2045 yılında geçen bir geleceği anlatıyor. Kitabında yazıldığı dönemdeki oyun karakterleri ele alınıyorken ve o zamanki kültüre gönderme bulunuyorken, filminde ise yine aynı şekilde bir çok oyun karakterine barındırıyor ve aynı zamanda popüler kültüre gönderme yapıyor. Bu cümle biraz uzun ve anlamsız oldu galiba :/ Neyse; Baş karakterimizin adı Wade Watts çocuğa bir süper kahramanı andıracak isim vermişler. Aynı Peter Parken veya Clark Kent gibi :)

Oyuncular için 7 Film Önerisi makalemizin sonuna geldik bu tarz makaleler için keskinlikle FİLM DİZİ ÖNERİ kategorisini göz atın.

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir