Gençlik Filmleri Önerisi – Birbirinden Eğlenceli 7 Film
Gençlik Filmleri Önerisi - TechnoVadi
2

Hep korku, bilim kurgu ve dünya sonu temalı dizi, film önerisi olmaz dedim ve “Gençlik Filmleri Önerisi” – “Üniversite Filmleri” konulu bir makale yazmaya karar verdim. Bilinen filmlerden ziyade kaliteli ve pek bilinmeyen kısacası “her gencin izlemesi gereken filmler” önermeye çalışacağım. Eğer “Gençlik Dizi Önerisi” makalesi isterseniz onun içinde makale yazabilirim. Destek olmak için yorum yapmayı unutmayın :)


Mutlaka İzlemeniz Gereken Korku Dizileri
DC Dizi Evreni – Arrowverse
Mutlaka İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri


Gençlik Filmleri Önerisi

Saksı Olmanın Faydaları (2012)

Gençlik Filmleri Önerisi - Saksı Olmanın Faydaları

Konu: Charlie, arkadaşları tarafından daima küçümsenen ve görmezden gelinen, kendi dünyasındaki kişisel sorunlarıyla boğuşmakta olan sorunlu bir gençtir. Gerek sınıf gerekse okul arkadaşlarının acımasızca alay ettiği Charlie, en yakın arkadaşının intihara teşebbüs etmesiyle iyice dibe batar.

Aynı sene liseye başlar. Bu yeni okulda tanıştığı iki kardeş, Sam ve Patrick’in kendisini arkadaş olarak kabul etmeleri başlarda imkansız gibi görünse de kısa zaman içerisinde yakın arkadaş olurlar. İki kardeş, son derece çekingen bir genç olan Charlie’yi uyandırıp ona hayattan zevk almayı öğretmeye başlarlar. Charlie, her daim bir kenarda beklemekte olan çocukluk travmasıyla baş etmeye çalışacak; Sam ve Patrick aracılığıyla gerçek dünyayı tanımaya başlayacaktır.

Superbad (2007)

Gençlik Filmleri Önerisi - Superbad

Gençlik Filmleri dendiğinde akla ilk gelebilecek filmlerden birisi olan Superbad’in Konusu;

Superbad, bir lise komedisini ele alan filmdir. Liseden mezun olmak üzere olan, nerd tabiri caizse “asosyal, inek” denebilecek iki ergen gencin ibret dolu serüvenlerini alaycı bir dille anlatıyor. Superbad’in yaratıcıları, bu filmin tipik gençlik filmlerinde karşılaşılan geleneksel lise hiyerarşisine sahip olmadığını söylüyorlar. Örneğin lisenin, karizmatikler ve ezikler şeklinde bölünmüş olamayacağını, bunun mutlaka bir arası olduğunu ve filmde bunu da yansıtmak istediklerini savunuyorlar. Eğlenceli bir gençlik filmi.

Fakülte (1999)

Gençlik Filmleri Önerisi - Fakülte

Konu: Bir Amerikan banliyösünün sıradan liselerinden bir tanesi, eski duvarlar, zamanını doldurmuş ders kitapları ve son kullanma tarihleri geçmiş yaşlı öğretmenler… Her şeyde zamanının gerisinde olan bu lisede öğrenciler gruplaşmış haldedirler (Zengin, Fakir, Nerd, Cool, Güzel, Çirkin) vb. Öğretmenler, aniden sanki bedenleri birileri tarafından ele geçirilmiş gibi tavırlar sergilemeye başlarlar. Bu tuhaf durum öğrencilere de yansır. Geriye sadece kendilerine “normal kalanlar, değişmeyenler” adını veren altı kişilik bir topluluk kalır. İlk ve son görevleri ise önce okullarını sonra da dünyayı bu ele geçirilmişlikten kurtarmak olacaktır. Kült bir filmdir Üniversite Filmleri kategorisinde.

Not Another Teen Movie “Gençlik Halleri” (2001)

Üniversite Filmleri - Gençlik Halleri

Konu: John Hughes Lisesi’nin en popüler ve yakışıklı genci Jake, umutsuz bir vaka gibi görünen Janey’i mezuniyet balosunun kraliçesi yapmak için bir iddiaya girer. Her gençlik filminde olduğu gibi bu ikili arasında bir aşk doğar, lakin bu gençlik filmi diğerlerinden biraz farklı olacaktır.


Eğer Gençlik Filmleri önerilerimizi beğeniyorsanız birde bunlara bakın derim => TechnoVadi Farkıyla Film ve Dizi Önerileri


White Chicks (2004)

Gençlik Filmleri Önerisi - White Chicks

Konu: Ajan Marcus ve Kevin Copeland tüm çabalarına rağmen, FBI yiyecek zincirinin en alt basamağına inmekten kurtulamamışlardır. Son baskınları tam bir fiyasko olmuştur ve bürodaki işleri pamuk ipliğine bağlıdır. Sosyetenin şımarık genç kızlarından Brittany ve Tiffany Wilson kardeşlerin kaçırılacağını haber alan FBI, bu büyük davayı Marcus ve Kevin’ın rakipleri Vincent Gomez ve Jake Harper’a verir. Bu aşağılanmayı daha da ileri götürmek için, Kevin ve Marcus’a nankör ve berbat bir iş verilir.

Pitch Perfect (2012)

her gencin izlemesi gereken filmler

Konu: Beca Barden, üniversitesinde birinci sınıf öğrencisidir. The Bellas adı verilen okulunun sadece kadınlardan oluşan müzik gurubuna katılmak için ikna edilir. Hep birlikte gerekli enerjiyi de kendilerine enjekte ettikten sonra grup okulun erkek gurubuyla amansız bir rekabete girer. İşte bu amansız rekabet esnasında yaşananları konu alıyor bu film.

Van Wilder (2002)

Gençlik Filmleri Önerisi - Van Wilder

Konu: Okulun en büyük adamı, arsızlıkta bir numara, bütün kızların birlikte olmak istediği erkeklerin ise o olmak istediği yakışıklı. İşte her kolejin bir gözde erkeği olur ve Coolidge Koleji için ise bu adam Van Wilder’dır. Van 7 yıldır okuduğu okulun demirbaşı/reisi olmuştur. Bütün aktivitelerin öncüsü ve ustasıdır.

Van yine kendisinin düzenlemekte olduğu bir parti sırasında okulun ciddi kızı Gwen Pearson’ı farkeder ve ondan ciddi şekilde etkilenir. Ancak bu duruma çok kızan Gwen’in erkek arkadaşı hem Van’ı hem de onun okuldaki hakimiyetini bitirmeye kararlıdır. Üniversite Filmleri ve Gençlik Filmleri arasında izlenilesi en iyi film diyebilirim.


Üniversite Filmleri, Gençlik Filmleri Önerisi, her gencin izlemesi gereken filmler tavsiyemizin sonuna geldik. Umarım önerdiğimiz filmleri keyifli seyredersiniz. Son olarak dilerseniz ders kategorisinde olan sitemize veya diğer yazılarımıza bakabilirsiniz =>

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Güzel filmler teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir