1. Anasayfa
  2. FİLM

En Kötü Marvel Filmleri 5 Adet

En Kötü Marvel Filmleri 5 Adet
En Kötü Marvel Filmleri - 5 Adet, En Berbat Marvel Filmleri - 5 Adet
5

Marvel, sinema evreninde ciddi anlamda başarılar elde etmiş olsa da, yerden yere vurulan pek çok yapımı mevcut. Listede bahsedeceğimiz “En Kötü Marvel Filmleri” içerisinde bir MCU yapımı yok çünkü MCU’nun en kötü filmi bile bu listedeki filmlerden çok daha iyi.

Her ne kadar Marvel, karakterlerin yapım (film, dizi vb.) haklarını başka firmalara satmış olsa da hepsi Marvel karakteri ve filmlerin başlangıcında klasik Marvel introsu görünmekte. İş bu yüzden aşağıdaki filmler Marvel bir nevi Marvel yapımları olarak geçmekte. Dilerseniz “En Kötü Marvel Filmleri” listemize geçelim.

En Kötü Marvel Filmleri
En Kötü Marvel Filmleri – 5 Adet, En Berbat Marvel Filmleri – 5 Adet

En Kötü Marvel Filmleri – 5 Adet

Spider-Man 3 (2007)

Filmin neden kötü olduğu üzerine yüzlerce dakikalık videolar çekilebilir, tartışmalar yapılabilir veya bir sürü paragraflık makaleler/yazılar yazılabilir. En basiti bir filme 3 tane kötü karakter koymak o filmin hikaye örgüsünü büyük bir oranda zorlar çünkü filmler ortalama 2 saattir ve bu 2 saat içerisinde kötü adamların (villian) potansiyelimi gösterilecek, nasıl takım olduklarımı yoksa nasıl kötü adam oldukları mı?

Haliyle bu durum senarist ve yönetmenin işini büyük bir oranda zorlaştırdı ve kafalarını karıştırdı durum böyle olunca da karşımıza böyle rezil bir film çıktı. Üstelik Peter’ın, Venomla birleşmesinden sonra ergen ergen takılması da cabası. Bakın tek bir Villian işleyen filmler bile ortalama 2 saat civarında ve yeri geliyor kötü karakterin potansiyelini iyi göremedik diye eleştiriyoruz ve bu filmde 3 tane kötü karakter var.

Howard The Duck (1986)

1977 yılında, South Park’a rakip olarak kendi adına çıkan çizgi roman serisi, filmi ise izleyici karşısına 1986 yılında çıkmıştı. Howard The Duck yetişkin kişilere yönelik çıkarılmış bir karakterdi ve günün politikası, ekonomi, popüler kültür gibi konulara iğneleyici bir tavır takınır dalga geçerdi. Üstelik zeki bir karakterdi.

İşte okuyucuyu asıl çekende bunlardı zaten. Fakat filminde bunu pek göremedik. GoTG filminde yaptığı çok kısa bir cameosu bile filminden çok daha iyiydi. Çizgi romandaki karakter alaycı çoğu zaman ise kaba bir karakter yani anti kahraman (anit-hero) tiplemesindeyken filmde ise genelde iyi birisi ve kadınları etkilemeyi bilen, onlarla yatan bir tiplemeydi.

Film, baş karakterimiz Howard’ın, uzaydan gelen kötü bir uzaylı ile savaşmasıyla ve kazanmasıyla son buluyor. Bunların yanında birde karakterin görüntüsü, mimikleri, tasarımı çok yapmacık ve rahatsız edici. Film 1986 yılında çıktı dediğinizi duyar gibiyim fakat o yıllarda çıkan diğer filmlere bakarsanız mimik vb. konularda neden eleştirdiğimi anlayacaksınız. İşte bu yüzden En Kötü Marvel Filmleri listesine bu filmi de ekledim.

Elektra (2005)

Ben Affleck’li, Daredevil filmine girmek bile istemiyorum. Bir aralar Daradevil karakterinden bile gerçek anlamda soğumama neden olmuş bir filmdi. Hala aklımdan silemiyorum o filmi. Sırf o filmden dolayı hala Ben Affleck’ten nefret ederim. Hatta 2 filmi bu başlık altında eleştirebilirim sonuçta ikisi de aynı evrende geçiyor.

Elektra karakteri ilk olarak “o filmde – adı lazım değil!” göründü ve sonrasında kendi filmi geldi fakat bu filmde diğer film kadar olmasa da çok kötü bir film. Hatta geçtiğimiz aylarda pandemi de izleyecek bir şey bulamadım ve filmi tekrar izledim :( Bakalım aklımda kaldığı gibi kötü mü diye. Ve evet film gerçekten çok kötü.

Aynı zamanda çıktığı yıl beyaz perdede de çuvallamış. Karakterin işlenişini bir kenara bırakırsak çekim ve ışıklandırma hataları da gözlerimizi kanatıyor. Tamam çıktığı yıl 2005 ama 1 yıl önce Spider-Man 2 gibi bir film çıkmış. Bence Daredevil ve bu film En Kötü Marvel Filmleri arasında top 1’a oynarlar.

Hulk (2003)

Filmin neredeyse yarısına kadar Bruce, Hulk’a dönüşmüyor. Bakın bu tolerans edilebilir çünkü çıktığı yıl 2003 ve Hulk gibi bir karakterin makyajı veya CGI efekti çok kolay değil. Zaten her şekilde Hulk’a dönüşeceğini biz zaten biliyoruz fakat sırf bunun için o kadar süre beklemek ve sonrasında hayal kırıklığına uğramak?

Fiziksel görünüşü konusunda benim bir sıkıntım yok fakat rengi çok yeşil çizgi filmlerde bile göz kanatacak cinsten bir ton. Hulk’un işlenişine ve senaryoya ise diyecek bir şey bulamıyorum. Çekim hatası vb. şeyler gözüme çarpmamasına rağmen senaryo işleyişi bir hayli filmi sıkıcı hale getirmişti. Hulk’un gücü gayet yerindeydi hatta MCU’da ki Hulk’tan güç olarak çok daha iyiydi fakat emin olun MCU’da o eleştirdiğimiz Hulk daha iyi işlendi.

Benim için sinemada en iyi Hulk filmi hala “The Incredible Hulk 2008”. Bu arada MCU’da geçiyor bu filmde.

Ghost Rider 2

İlk filmi de pek iyi değildi fakat göz kanatmıyordu, kendini izletiyordu. 2.film ise gerçekten çok kötü bir film. Her konuda kötü, iyi olduğu bir konu yok! Bu filmin neden kötü olduğundan bahsetmeye gerek bile duymuyorum. Tek bahsedeceğim şey bu karakter Deadpool gibi “R” yani +18 bir karakter ve bu karakterin filmini siz çocuklarda izlesin diye yaparsanız mantıksal bir çok hata ve senaryo sorununun ortaya çıkması kaçınılmaz olur.

Bunu ben bile anlayabiliyorsam koca firma nasıl anlayamamış? Her şeyi para için yapmayın artık!

Elbette bu makaleye “En Kötü Marvel Filmleri – 5 Adet” bir çok film eklenebilir. Hatta son çıkan “Dark Phoneix, The New Mutans ve Fantastic Dörtlü 2015 gibi” filmler de fakat bunlar çok yeni filmler olduğundan ve listenin uzamasını istemediğimden eklemek istemedim. Amacım çoğu kişinin bilmediği 2010 öncesi eski kalitesiz filmlerden bahsetmekti. Ve inanın yukarıdaki filmler gerçekten kalitesiz filmler. Aralarında sadece SM3 iş yapabilir.

En Kötü Marvel Filmleri makalesini beğendiyseniz bunlarda İlginizi Çekebilir;

5/5 - (2 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

  1. Spiderman 3 kötü diyenleri beraber izlemeye davet ediyorum.

  2. Spiderman 3 dışında katılıyorum. Güzel bir yazı olmuş.

  3. 17 Haziran 2022

    gerçekten spiderman 3 ne kadar kötüydü ya eskiyi arattı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir