1. Anasayfa
  2. REHBER Ve YARDIM

Netflix Filmleri Gizleme Nasıl Yapılır ?

Netflix Filmleri Gizleme Nasıl Yapılır ?
Netflix Filmleri Gizleme Nasıl Yapılır ?
0

Günümüzün en popüler dizi ve film izleme platformlarından olan Netflix, hele ki insanların pandemi dolayısıyla eve kapandığı şu günlerde her mecrada karşımıza çıkıyor. Netflix bir çok eleştiriye rağmen kullanıcılarından aldığı geri bildirimlerle her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Bu geliştirmelerden bir tanesi de kullanıcıların kitaplığında öneriye sunulan dizi veya filmleri gizleme özelliğini kullanıma sunmasıdır. O halde gelin Netflix Filmleri Gizleme yazımızı okuyalım. Eğer arkadaşlarınızla beraber senkron bir şekilde dizi veya film izlemek istiyorsanız bu yazımıza da göz atmayı unutmayın :) => https://technovadi.com/makale/netflix-party-ile-birlikte-izleyin/


Netflix filmleri gizleme işlemi adımları

Öncelikle belirtmeliyim ki Netflix filmleri gizleme işlemi profillere özgüdür. Profiller, aynı hesaptaki farklı üyelerin kendi kişiselleştirilmiş Netflix deneyimine sahip olmasını sağlar. Hangi paketi kullanırsanız kullanın tek Netflix hesabında 4 normal, 1 çocuk olmak üzere toplam beş profil oluşturabilirsiniz ve isterseniz çocuk profilini de normal profile çevirebilirsiniz. Bu yüzden bu ayarlamaları her profil için yapmanız gerekiyor. Profilleri çocuklarınızdan saklamak için PIN ile kilitleme olayı da var ama konumuz bu değil :)


Hesap Ayarlari Netflix Filmleri Gizleme Nasil Yapilir

Netflix ‘te dizi veya filmleri gizlemek için herhangi bir masaüstü tarayıcısından Netflix web sitesinde oturumunuzu açın. Sayfanın sağ üst köşesindeki profil simgesinin üzerine gelin ve ” Hesap / Account ” seçeneğine tıklayın.


Netflix içerikleri kısıtlamak

Profil ve Ebeveyn Kontrolleri / Profile & Parental Controls ” alanına gelip Netflix dizi veya filmleri gizlemek istediğiniz profili seçin. Profilin altında, “İzleme Kısıtlamaları” seçeneğini bulun ve sağındaki “Değiştir / Change” butonuna tıklayın. Eğer bu aşamada parola isterse hesap parolasını giriniz.


İzleme Kısıtlamaları - Netflix Filmleri Gizleme Nasıl Yapılır

İzleme Kısıtlamaları Değiştir ‘e Tıkla


Hesap Parolası - Netflix Filmleri Gizleme Nasıl Yapılır

Hesap Parolası İsterse Giriniz


Dizi ya da Film Adı - Netflix Filmleri Gizleme Nasıl Yapılır

Dizi ya da Film Adı Girin


Netflix profilinizden gizlemek istediğiniz dizi veya filmleri “[Ad] İçin İçerik Kısıtlamaları” altındaki metin kutusuna yazın. Seçilen film veya dizi aşağıya liste olarak eklenir. Eğer daha sonrasında içeriği bu listeden kaldırmak isterseniz, kısıtlanmış içeriğin sağındaki “X” işaretini tıklayın. İşiniz bittiğinde “Kaydet” e basın.

Netflix kendi sitesinde de bu konuda bir yazı paylaştı. Okumak için tıklayın => https://help.netflix.com/tr/node/114276

Diğer yazılarımız:

Makaleyi Oyla post

Ben Cemal Yıldırım. Yazılım kariyerime 13 yaşımda başladım ve Yazılım Geliştirici olarak devam etmekteyim. C, C++, C#, JAVA, JavaScript, PHP, E-Mailing Sistemleri, SQL, MongoDB ve ayrıca en popüler Framework'lerden olan; React.JS, Angular.JS, Vue.JS gibi güncel yazılım dili ve geliştiricileri ile daha hızlı ve profesyonel projeler geliştirmeyi sağlıyorum. Şu sıralar bir yazılım mimarisi ve tasarım modeli olan ve son zamanlarda kullanımı ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamış MicroService mimarisi ile ve daha çok bu mimari ile adını sık duyduğumuz Docker, Kubernetes, RabbitMQ ve Kafka, Ocelot Gateway yapıları ile ilgilenmekteyim. Ayrıca technovadi.com sitesinde makaleler yayınlayan bir insan evladıyım.. ;) İş sorguları için; [email protected] mail adresimden bana ulaşabilirsiniz. Güncel CV için; https://1drv.ms/b/s!Al2P1iPuq62Sgq5Ya9dF13P6Qt0xSw?e=O7IehT linkinden CV'me ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir