1. Anasayfa
 2. MAKALE

Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır 2 Yöntem

Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır 2 Yöntem
Instagram Video İndirme - TechnoVadi
8

Instagram Video İndirme, Instagram Resim İndirme, Instagram Reels Video İndir, Instagram Video İndir Reels, instagram video indir story makalemde sizlere Instagramda nasıl video indirebileceğinizi göstereceğim. Instagramda hepimiz uzun saatler geçiriyoruz. Fakat, Instagram’ın bizi belki de en çok üzen tarafı herhangi bir video veya resim indirme seçeneğinin olmaması.

Tabii Instagram tarafından resmen sunulmayan bu özelliği bazı yöntemlerle kullanabilmek mümkün. Ben sizlere bir uygulamadan bahsedeceğim uygulama şu anlık android telefonlar için. Bilgisayar için zaten belli başlı “web siteleri” bulunmakta.

Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır

Öncelikle vereceğim linkten gerekli programı indirmeniz gerekiyor. OGInstagram indirmek için tıklayın!

1-) Peki Nedir Bu OGInstagram ?

Yazı kendi sitesinden alıntıdır.

OGInstagram resmi olmayan instagram uygulamasıdır. Fakat resmi uygulamada yapabileceğiniz neredeyse her şeyi yapabilirsiniz. Instagram’dan en önemli farkı yayınlanan video, reels, hikaye ve fotoğrafları tek tuşla indirmenizi sağlamasıdır. 

Tasarımsal olarak tek farkı vardır o da arayüzün üst kısmında ‘Instagram’ yerine ‘OGInstagram’ yazmasıdır.

İndirme işlemi arkaplanda gerçekleşir ve indirilen fotoğraf, reels, hikaye veya video direkt olarak indirilenler klasörüne kaydedilir.

OGInstagram Kullanımı – Instagram Video İndirme

1-) İndirdiğiniz apk’ya tıklayıp uygulamayı telefona kurun.

2-) Uygulamaya girdiğinizde normal instagram uygulamasındaki gibi “Facebook ile Giriş Yap” veya “E-Posta ile Giriş Yap” ekranı karşılayacaktır sizleri. İstediğiniz şekilde hesabınıza giriş yapın.

3-) Daha sonra bir video veya resim seçin ve video/resmin sağ üstünde bulunan “Alt alta olan üç noktaya” tıklayın.

Instagram Video ve Resim İndirme Üç Tik

4-) Instagram Video İndirme için öncelikle İndir’e bastığınızda aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir hata verecektir sizde de. Ayarlara girip uygulamaya “kayıt yeri” yetkisi vermemiz gerekiyor.

Instagram Resim İndirme Ayarlar Girme

5-) Ayarlara girdikten sonra aşağıdaki resimlerde gözüken adımları yapmanız gerekiyor. “İzinler >>> Kayıt Yeri

Instagram Video ve Resim İndirme Ayarlar Yetki
Instagram Video ve Resim İndirme Yetki Verme

6-) İşlemleri yaptıktan sonra tekrar uygulamaya geri dönüyorsunuz ve herhangi bir resmi/videoyu seçip tekrardan “Alt alta olan üç noktaya” tıklıyorsunuz. İndir dedikten sonra video/resim telefonunuza kaydediliyor ve bunlara galeri‘den ulaşabilirsiniz.

Instagram Video ve Resim İndirme

2-) Web Site İle İndirme

Bilgisayar veya mobil cihazlar üzerinden web site kullanarak da “Instagram’dan fotoğraflar, makaralar, videolar, hikayeler, IGTV ve profil fotoğrafları” indirebilirsiniz. 2 site önerisi yapacağım.

3-) Xioami Mi Tarayıcı İle İndirme

yazı gelecek 2 Twitter’da: “(xiao)mi tarayıcıda https://t.co/QSKffznHmo’a girip fotoğrafların yanında beliren şu butona tıkladığınızda fotoğrafı indirebiliyorsunuz. https://t.co/wtNzq1zVMT” / Twitter

3-) Video İle Gösterme

Instagram Video İndirme, Instagram Resim İndirme, Instagram Reels Video İndir, Instagram Video İndir Reels, instagram video indir story makalemizin sonuna geldik. Bu makaleyi okumaktan keyif aldıysanız, diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz;

Sık Sorulan Sorular

IPhone’da Instagram videoları veya fotoğrafları nasıl indirilir?

Instagram video indir; IPhone telefonlarda veya Ipad’lerde sadece online indirici (web site vb.) ile indirmek mümkün. Aynı zamanda Apple telefonda bulunan Safari tarayıcısını kullanmanız gerekir.

Instagram video indirici; iOS 13 ve yeni sürümlerde çalışır.
1-) IPhone veya IPad’inizdeki Instagram uygulamasına girin.
2-) Video, fotoğraf vb. URL’sini kopyalayın.
3-) SaveFrom.net web sitesinin zaten açık olduğu Safari tarayıcısına geri dönün ve SaveInsta veya Savefrom sitelerine bağlantıyı yapıştırıp indirmeye başlayın.

Instagram’dan özel videolar ve fotoğraflar nasıl indir?

Instagram online indiricilerinin hiçbiri hesabınıza erişmeden özel/gizli paylaşımları indiremez. Ya telefonda uygulama kullanılmalı ya da tarayıcılara eklenti kurulmalı. Bundan dolayı makalemizde OGInstagram uygulamasını önerdim.

Mac OS’da Instagram videoları ve fotoğrafları nasıl indir?

İki yöntemden birini kullanabilirsiniz;
1-) Makalede paylaştığımız 2 siteyi online olarak kullanabilirsiniz.
2-) Tarayıcıya ilgili eklenti yükleyin
İndirilen tüm videolar Mac bilgisayarınızdaki veya Macbook’unuzdaki varsayılan indirme klasörüne kaydedilir.

Instagram video indir ücretsiz mi?

Instagram video indir ücretsiz mi?
Evet Instagram indir ücretsizdir. Hiç bir şekilde ücret talep edilmez.

5/5 - (15 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (8)

Popüler Yorumlar
 1. 19 Şubat 2021

  OGInstagram gerçekten güzel bir uygulama video, resim her şeyi indirebiliyoruz. Gizli sayfa veya hesap olunca arkadaşlar göremiyordu şimdi indirip wp den atıyorum. güvenilirde bir şey olmaz merak etmeyin

 2. 19 Şubat 2021

  eyw admincim çok işime yaradı

 3. 03 Ocak 2021

  sağol

Yapılan Yorumlar
 1. 03 Aralık 2022

  iphone için yok galiba. Hiçbir yerde bulamadım :(

 2. teşekkür ederim :)

 3. sen varya sen adamın dibisin ya valla bak. tek tuuşla vidoe iniyor artık

 4. 19 Şubat 2021

  eyw admincim çok işime yaradı

 5. 19 Şubat 2021

  OGInstagram gerçekten güzel bir uygulama video, resim her şeyi indirebiliyoruz. Gizli sayfa veya hesap olunca arkadaşlar göremiyordu şimdi indirip wp den atıyorum. güvenilirde bir şey olmaz merak etmeyin

 6. 03 Ocak 2021

  sağol

 7. 27 Mayıs 2020

  Teşekkürler uzun zamandır arıyordum. Arkadaşlarıma sayfa atıyorum ve çoğunu takip etmiyorlar bu yüzden video ve resim atmam gerekiyordu..

 8. 01 Eylül 2019

  Sitenizi uzun zamandır takip ediyorum. Gerçekten işe yara paylaşımlar yapıyorsunuz. Sırf siteye hit kasmak için yalan yanlış şeyler paylaşmıyorsunuz :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir