1. Anasayfa
 2. REHBER Ve YARDIM

Alpha Protocol Açılmıyor – Alpha Protocol not starting

Alpha Protocol Açılmıyor – Alpha Protocol not starting
5

Alpha Protocol Açılmıyor / Alpha Protocol Game wont start up / Alpha Protocol not starting google’de buna benzer bir çok arama yaptım bir çok siteyi gezdim fakat sadece 1 sitede gerçekten işime yarayan bir çözümle karşılaştım. Bu oyun çok eski olduğundan dolayı maalesef internette fazla kaynak yok. Ben rahat 1-2 saat bu sorunla uğraşmışımdır ve sonunda bu sorunu çözdüm. Yazıyı sıcağı sıcağına yazıyorum. 17.02.2021 Oyun da hata aldım daha doğrusu bir türlü Steam’den Alpha Protocol açamadım. Sonra bu hatayı önce kendi yöntemlerimle çözmeye çalıştım baktım işin içinden çıkamıyorum google’den yardım almaya çalıştım. Google’da da dediğim gibi 1-2 saat sonunda sorunumu çözüm bulabildim. Çözüm aslında çok çok basit ama sadece bir kişinin bu çözümü paylaştığını gördüm. Oda ingilizce :) Bırakın Türkçe yardım almayı İngilizce arattığımda bile zor çözüme ulaştım.

Bende dedim madem hiç bir yerde adam akıllı çözüm yok direk bu yazıyı yazayım. Hem siteye hit kasayım hem de benim gibi kimse 2-3 dakikalık iş için uğraşmasın. Gücenmece yok bizde yolumuzdayız :) Gelelim Çözüme;

Alpha Protocol Açılmıyor

Yukarıda da dediğim gibi çözüm basit. Çözüme geçmeden önce bir dipnot düşmek istiyorum. Bu hata genelde AMD ekran kartlarına sahip olanlarda çıkıyormuş. Yabancı forumlarda okuduğum veya anladığım kadarıyla durum bundan ibaret.

Bunun nedeni ise oyunu açabilmek için “PhysXLoader.dll” dosyasına ihtiyaç duyulması. Bu DLL dosyasını ben bu makalede söylendiği gibi DLL Bulunamadı Hatası Çözümü direk indirip attım ama bende iş yaramadı. Belki sizde işe yarabilir önce bu makaleye göz atın derim.

Diğer bir yöntem ise; Alpha Protocol Açılmıyor sorunu ve çözümü için Nvidia Physx bu linkten indirmek => http://www.nvidia.com/object/physx-9.13.0604-driver.html

Eğer bilgisayarınızda Nvidia Physx daha önceden yüklenmiş ise genelde bu konumda bulunur: C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\

Alpha Protocol Game wont start up PhysXLoader.dll

Yüklenip yüklenmediğini Program Ekle Kaldır’dan öğrenebilirseniz. Program ekle kaldır da olduğu halde yukarıdaki konumda yoksa Program Files(x86) değilde Program Files’da olabilir veya D/E gibi diğer disklere kurulmuş olabilir. Nvidia Physx kurduktan veya kurulu olduğunu teyit ettikten sonra C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\Common içine giriyoruz ve burada PhysXLoader.dll veya PhysXLoader64.dll buluyoruz.

Not: Alpha Protocol Açılmıyor sorunu ve çözümü için önerilen; PhysXLoader.dll dosyası fakat bunu yaptığınızda yine aynı sorun devam ederse PhysXLoader64.dll deneyin. Bu dosyayı kopyalıyoruz ve aşağıdaki resimde görünen yere atıyoruz. Ben ikisini de attım garanti olsun diye.

Alpha Protocol Açılmıyor Alpha Protocol not starting

İlk başta da dediğim gibi çözüm bu kadar basit. Google’de 1-2 saat boyunca Alpha Protocol Açılmıyor / Alpha Protocol Game wont start up / Alpha Protocol not starting bunları aratıp debelenmeye gerek yok. Umarım sizde de bu işlem işe yarar.

Alfa Protokol Açılmıyor Alternatif Çözüm

Yorumlarda SEbo234 adlı kullanıcımız alternatif bir çözüm önerisinde bulunmuş. Eğer oyununuz korsan ise veya yukarıda yaptıklarınız işe yaramadıysa bu yöntemi de denemenizde fayda var.

Görev yöneticisinde Alpha Protocol çalışı gözüktüğü halde oyun açılmıyorsa Google’de “Alpha Protocol versiyon 1.1’i” aratıp indirin, daha sonra “1.1 US versiyonunu da” indirin, garanti olması için. 1.1 EU versiyon indikten sonra patchleri’ni yükleyin ve uyumluluktan ”Vista Service Pack 2” ve ”Yönetici olarak çalıştır” seçeneklerini seçip öyle oyunu başlatmayı deneyin. Büyük ihtimalle Alpha Protocol Çalışmıyor sorununuz düzelecektir.

5/5 - (2 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. 19 Ağustos 2021

  teşkkürler

 2. Alternatif çözüm yöntemi eklenmiştir. Ana çözüm yöntemi çalışmayanlar alternatifi de deneyebilirler.

 3. Ben de tam çözümü arıyordum bu konuyu buldum tesadüfe bak :D
  Öncelikle bende oyun korsan, Zamunda’dan Skidrow olanını torrent olarak indirdim.
  Oyunu açmaya çalıştığımda bilgisayar tepki vermiyordu. Görev yöneticisini açtığımda alpha protocol çalıştığı halde oyun açılmıyordu. Çözümü buldum şöyle;
  Üstte belirttiğin çözümlerin hepisini yaptım büyük ihtimal faydası olmuştur, ancak oyun yine açılmıyordu. Ben de alpha protocol versiyon 1.1’i aratıp indirdim önce 1.1 US versiyonu vardı onu indirdim bir de üstüne garanti olsun diye 1.1 EU versiyon patchleri’ni indirdim, yükledim. Uyumluluktan da ”Vista Service Pack 2” ve ”Yönetici olarak çalıştır” şeklinde ayarladım oyun açıldı. Emeğine sağlık teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir