1. Anasayfa
  2. MAKALE

Sosyal Medyada Kullanıcı Adı Sorgulama

Sosyal Medyada Kullanıcı Adı Sorgulama
Sosyal Medyada Kullanıcı Adı Sorgulama
1

Sosyal Medyada Kullanıcı Adı Sorgulama “İnternette Kullanıcı Adı Sorgulama”, makalemde artık devasa bir boyuta ulaşan sosyal medya ve internet alemi için en önemli konulardan birisi olan kullanıcı adı nasıl sorgulanır onu göstereceğim.

Bu yöntem sayesinde beğendiğiniz veya uzun süredir kullandığınız kullanıcı adının daha önceden başka yerlerde kullanılıp kullanılmadığını öğreneceksiniz.

Sosyal Medyada veya İnternet Aleminde Kullanıcı Adı

Büyüyen internet aleminde nereye üye olursak olalım her seferinde bizlere sürekli kullanmak için kullanıcı adı “nickname” sistem tarafından önerilir veya bizim yazmamız istenilir. Aslında bu sizin bir nevi sosyal adınızdır (Ben bu zamana kadar bir çok farklı kullanıcı adı kullandım fakat yaklaşık 4 senedir Myscherzo veya MyscherzoTR nickname’ini kullanmaktayım.) Eğer bir yerde karşınıza Myscherzo veya MyscherzoTR çıkarsa büyük ihtimalle o benimdir :)

İnternet üzerinde tonlarca bilindik veya bilinmedik sosyal medya veya forum/portal siteleri mevcutFacebook, Twitter, Linkedin, Tumblr, Youtube, Instagram vb. ve büyük ihtimalle neredeyse bunlarında hepsini kullanıyorsunuz. İşte bu sitelerde bir kullanıcı adı seçmek bazen zorunlu bazen de size kalmış durumda. Fakat genelde profil adresinizi paylaşırken “siteadı.com/kullanıcıadınız” şeklinde paylaşım yapıyorsunuz veya Instagram, Twitter gibi sitelerde sadece kullanıcı adınızı söylüyorsunuz(@myscherzo gibi).


Instagram Profil Fotoğrafı Görüntüleyicisi

Instagram Video İndirme


 

Sosyal Medyada Kullanıcı Adı Sorgulama

Aşağıda vereceğim siteler üzerinden kullanıcı adınızı sorgulattığınızda hangi sitelerde kullanılıp kullanılmadığını görebilirsiniz. Bunun için sürüsüyle web sitesi mevcut fakat ben size sadece 3 adet vereceğim.

1-) KnowEm

Bu site üzerinden 120 den fazla popüler sosyal medya sitesinde kullanıcı adınızı sorgulatabilirsiniz. Sonuçları uygun – uygun değil şeklinde İngilizce olarak paylaşıyor.

2-) namechk

namechk internet sitesi diğerlerine göre biraz daha profesyonel ve daha fazla internet sitesi – sosyal medya sitesi üzerinde sorgulama yapabilirsiniz.

Diğer Siteler

1-) namecheckr

Bu siteden de kullanıcı adınızı aratabilirsiniz.

2-) checkusernames

Bu siteden de kullanıcı adınızı aratabilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. siteler işime yaradı çok teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir