1. Anasayfa
  2. GAME SOUNDTRACK

Oyunlarda Çalan Müzikler 2022

Oyunlarda Çalan Müzikler 2022
Oyunlarda Çalan Müzikler
3

Bildiğimiz gibi her oyunun kendine özel müziği ve müzikleri oluyor. Çoğu güzel oyun gibi bu şarkılarda bazen unutuluyor veya eskide kalıyor :) Ama TechnoVadi ekibi sayesinde hem bu oyunları hem de oyunlarda çalan şarkıları (Oyunlarda Çalan Müzikler) sizler için araştırdık, bulup ve ayağınıza getirdik. Bir seri şeklinde kategori sürekli güncellenecektir.

Oyunlarda Çalan Müzikler


Yakın zamanda siz değerli üyelerimizin de istediği oyunların müziklerini (Game Soundtrack) bulup, paylaşacağız. O yüzden makalemize güzel bulduğunuz oyun müziklerini yorum olarak paylaşmayı unutmayın sevgili dostlar :)

İlk paylaştığımız makalemiz;  “Return To Castle Wolfenstein: SoundTrack” Şahsen ben bu oyunu çocukken çok oynardım tabii korka korka. O arkadan gelen sesler hep beni korkutmuştur. Tıklayıp ilgili makaleye ulaşabilirsiniz.

Konunun seri olarak ilerleyeceğini söylemiştim. Diğer Oyunlarda Çalan Müzikler (oyun içi şarkılara) serimize buradan ulaşabilirsiniz; GAME SOUNDTRACK

Video

Oyun içi şarkıları buradan indirebilirsiniz; Video Game Music Downloads

Makalemizin sonuna geldik. Dilerseniz diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz;

Sık Sorulan Sorular

Oyun oynarken hangi müzikler dinlenir?

Oyun Oynarken Dinlenecek Müzikler
Oyun oynarken dinlenecek bir çok müzik var fakat ben size “oyun müziklerinden” bahsedeceğim.

Oyun müziği nedir?

Video oyunu müziği (Game Soundtrack), arka planda oyuna eşlik eden şarkı olarak geçer. Eski oyunlarda ki şarkılarda çok basit melodiler kullanılmaktayken, oyun sektörünün de büyümesiyle birlikte oyun yapımcıları; şarkıcı, şarkı grubu veya orkestra vb. şeylerle çalışmaya başladılar. Bknz. FIFA, Borderlands, Witcher 3 tarzı oyunlar.

Oyun Müziklerine ne denir?

Oyun Müziklerine ne denir?
Video oyunu müziği (Game Soundtrack)
, genelde “Müzikal” olarak adlandırılır.

5/5 - (3 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir