1. Anasayfa
  2. DİZİ & SİNEMA

Agents of S.H.I.E.L.D. Slingshot Olmuş mu?

Agents of S.H.I.E.L.D. Slingshot Olmuş mu?
Agents of S.H.I.E.L.D. Slingshot
1

Agents of S.H.I.E.L.D. Slingshot Olmuş mu?


İlk bölümlerinde sıkılarak izlediğimiz daha sonrasında ise yerlere göklere sığdıramadığımız, biricik dizimiz Agents of S.H.I.E.L.D. mükemmel bir ara sezon bölümüyle kış arasına girdi. Her ne kadar bu sezon arası veya kısa aralar canımı sıkıyor olsa da beklemekten başka şansım yok gibi gözüküyor. Hem de bu sefer aradaki boşluğu dolduracak bir dizisi de yok. Bildiğiniz gibi geçen sene Agent Carter iptal edilmişti. Most Wanted ‘ın ise pilot bölümü beğenilmediğinden onay alamamıştı. Durum böyle olunca ara sezonumuz boş geçecek diye düşünmeye başlamıştık fakat yakın zamanda Agents of S.H.I.E.L.D. Slingshot spin off ‘u çıkacak dendi.

Her ne kadar bazıları buna karşı çıksa da ben çok iyi bir fikir olacağını düşündüm. Üstelik dizi Yo-Yo üzerinden ilerleyecekti. Bu karaktere çok alışamasak bile bu spin off  sayesinde bir hayli alışacağımızı düşünüyordum. Ta ki dizi çıkana kadar. Tamam spin off ‘lar her zaman kısa olur farkındayım fakat bu kadar da kısa olmaz ki. Altı bölümden oluşan her bölümü 4 dakika olan bir spin off… Toplasan 24 dakika ediyor.


Marvel Sinematik Evreni (MCU) Kronolojik Sıralama – Dizi’lerle Birlikte Takip Etme
Agents Of S.H.I.E.L.D. | Marvel Sinematik Evreni İle Bağlantılı


Bu dakikadan sonra spoiler ‘lı incelemeye geçeceğim. Spoiler yemek istemiyorsanız lütfen bu cümleden sonrasını okumayın. He derseniz “dizi zaten 24 dakika ne spoiler ‘ı olacak” o zaman okumaya devam edebilirsiniz. Bu arada tüm bölümlerin birleştirilmiş halini dizilab.com ‘dan izleyebilirsiniz.

Dikkat Spoiler!

Dizinin açılış kısmı günümüzde geçiyor. Daisy ve Yo-Y0 geçmişle ilgili konuşmaya başlıyorlar. Bu arada Yo-Yo, Daisy ‘e geçmişinde yaşadığı bir operasyondan bahsetmeye başlıyor. Tabiki de S.H.I.E.L.D. ‘den gizli olarak gerçekleştirdiği. Sonrasında ise dizi flashback yapıp operasyona giden süreci anlatıyor bizlere. Genel olarak AOS dördüncü sezon öncesini anlatıyor dizimiz. Fakat tam olarak ta 4.Sezon ara finalin’ den sonra izlenmesi gerekiyor.

Yo-Yo operasyona gitmeden önce Ajan Coulson ile karşılıyor. Aralarında kısa ve güzel bir konuşma geçiyor. Konuşmanın özeti tam olarak şöyle; “Yo-Yo, Sokovia anlaşmasını imzalamış. Coulson direktörlükten istifa etmiş. Ajan Carter zamanındaki S.H.I.E.L.D.” Üstelik bu konuşmanın sonunda Coulson, Yo-Yo ‘ya Ajan Carter ‘a ait olan shield rozetini veriyor. Coulson ‘ın bu tür şeylere ne kadar meraklı olduğunu bilirsiniz. Kolay kolay bu tür koleksiyon parçalarını kimseye vermez. Demek ki Yo-Yo ‘ya değer veriyor.

Agents of S.H.I.E.L.D. Slingshot 1

Marvel ‘a ait her karakterin filminde veya dizisinde olduğu gibi bu spin 0ff ‘tada bir Stan Lee cameo ‘su göndermesi görüyoruz. Stan Lee ‘nin kendisi yok ama Coulson ‘ın eşyalarını topladığı kutuda bir resmi bulunmakta. Sizi bilmem ama ben resmi gördüğümde ufakta olsa mutlu oldum :)

Agents of S.H.I.E.L.D. Slingshot Stan Lee Cameo

Dizinin ana konusu Yo-Yo’nun erkek kardeşini öldüren adamı bulma çabası. Bunun için Direktör Mace ‘in kartını çalması gerekiyordu ve çaldıda. Tabiki bu durumu Ajan May fark etti. Fakat Yo-Yo eski takım arkadaşı olduğundan dolayı bir şey yapmadı. Sadece ajanlıkla ilgili bir kaç tüyo vermeyi öngördü. Daha sonra hızlı bir şekilde Yo-Yo ‘nun kardeşini öldüren adamla tanışma sahnesine geçiş yapıyoruz.

Dizinin adının Slingshot olması sadece  Yo-Yo ile ilgili değilmiş. Bölümde de görmüş olduğumuz mekanın adı “Slingshot” mış. Uzaya gönderildiği sanılan uzaylı yapımı bir silahı bu bölümde görüyoruz. Silah aslında uzaya hiç gönderilmemiş S.H.I.E.L.D. bunu saklı tutmayı öngörmüş. Her zamanki gibi. Fakat shield ‘ın çöküşünden sonra bu silah Hydra ‘ın eline geçmiş. MCU ‘da Hydra ‘nın çöküşünü de işlemiştik. Hydra ‘nın da çöküşünden sonra bu silah Yo-Yo ‘nun kardeşini öldüren adamın eline geçmiş. Tam da bu sırada Watchdogs devreye giriyor. Yo-Yo bilmeden bir anlaşmanın ortasına düşüyor. Ve bu sayede başı belaya giriyor.

Bilmeyenleriniz için bu silah inhuman ‘ları yokediyor. Yo-Yo ‘da inhuman olduğundan dolayı silahı ilk olarak Yo-Yo ‘nun üzerinde test etmeyi istiyorlar. Bu sırada imdadı da Quake yetişiyor. Artık iki eski “Secret Warriors” üyesi tekrardan bir araya gelmiş oluyor. Dizinin güzel yanlarından biriside bu olaydı :)

Bundan sonrasını anlatmaya gerek yok aslında. Yine herzamanki gibi iyiler kazanıyor. Tek önemli nokta daha sonradan shield ‘ında bu mekana gelmesi. Çünkü Daisy’ nin sismik sinyallerini takip ediyorlarmış. Bu sahneden sonra yine günümüze geliyoruz. Daisy, Direktör Mace ‘in odasına girip Yo-Yo ‘nun saatinden gittiği konumu siliyor ve dizi bitiyor :D 24 dakikalık dizi bu kadar olur ancak. Bence bölümler en azından 20 dakika olmalıydı. “20 x 6” ‘dan 120 dakika yani 2 saat olmalıydı en azından. Neyse dizideki easter egg ‘leri kaçıranlar aşağıya bakabilir. Dizideki easter egg ‘leri de araştırdım sizler için.

Easter Eggs:

*Agent Carter ve Rozeti
*Secret Warriors (Coulson, Yo-Yo konuşması)
*Direktör Mace, Yüzen Hapishane “Civil War Raft Hapishanesi” (Mace, Yo-Yo Konuşması)
*Mace, Albay Ross “Bakan Ross” ‘dan bahsetti. (Civil War – Everett K. Ross )
*Stan Lee Resmi
*John Hancock: Amerikan Bağımsızlık Bildirgesi ‘nin hazırlandığı kongrenin başkanı ve bildirgeyi ilk imzalayan şahısmış kendisi.

Başka easter eggs aklıma gelmiyor arkadaşlar. Gelirse güncellerim. Bu arada MCU Kronolojik Sıralama – Dizi’lerle Birlikte Takip Etme yazımız için tıklayın!

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. güzel bir yazı admin adamsın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir