Film veya Dizilerin Parodi Yapımları
Film veya Dizilerin Parodi Yapımları
3

Film veya Dizilerin Parodi Yapımları


Çoğu kişi parodi yapımları izlemekten zevk alır. Buna bende dahilim. Dün sizler için oturdum bilgisayarın başına ve açtım google amcayı. Başladım parodi yapımları araştırmaya. Güzel yapımlarda bulmadım değil buldum elbette. Fakat kalite Film veya Dizilerin Parodi Yapımları‘nı (Filmlerle Dalga Geçen Filmler, Dizilerle Dalga Geçen Diziler) bulmak kolay, zor kısmı ise hangi yapımların parodisi olduğunu bulmakta.

Üşenmeden sizler için bulduğum yapımları tek tek araştırdım. Hatta ilerleyen zamanlarda yeni parodi yapımları da listeye ekleyeceğim. Merak etmeyin! Bu yazımda resim kullanmayı düşünmüyorum. Çünkü gerekte yok. Merak eden açar google amcayı yazar parodi yapımların ismini. Listenin ilk sırasına ise Türk yapımı bir filmle başlamayı uygun gördüm.

Listede olan bazı parodi yapımları da duymayanlar yoktur zaten. Bu arada sizinde bildiğiniz parodi yapımlar varsa yorum yapmayı unutmayın. Listemde onlara da yer vereceğim. İlk başta da söylediğim gibi bu makale Parodi Diziler ve Parodi Filmler ‘den oluşacak. Neyse lafı fazla uzatmadan parodi yapımlara geçelim.

Film veya Dizilerin Parodi Yapımları

Film veya Dizilerin Parodi Yapımları
Film veya Dizilerin Parodi Yapımları

Destere: Adından da anlaşılacağı üzere ünlü “Testere” filminin Türk versiyonu. Bu tarz yerli yapımları pek sevmem hatta kolay kolay yerli komedi filmlerini izlemem. Fakat hem oyuncu kadrosuyla hemde hikayeyi iyi bir şekilde tiye almasından ötürü bu filmi önermek istedim. Ama emin olun bu filme izlerken çok eğleneceksiniz.

Super Fast: Dünyada bir hayli popüler olan ve bize zamanında arabaları sevdiren Hızlı ve Öfkeli serisinin ilk filmi olan “Fast And Furious” ın parodi yapımı. Bu filmi de kesinlikle izlemelisiniz.

Superhero Movie: Yanlış hatırlamıyorsam filmin ana kahramanı “Dragonfly/Yusufcuk“, yani Örümcek Adam’ın parodi hali. Aynı Peter gibi filmin başrolü de ezik ve içine kapanık bir tip. Sonra okul gezisinde yusufçuk bunu bir şekilde ısırıyor ve süper kahraman oluyor karakterimiz. Ayrıca filmde X-Men‘in parodi karakterleri de mevcut. Sadece Spider-man değil bazı süper kahramanlarında parodileri mevcut. Emin olun bu filmi de çok seveceksiniz. Bu filmi birkaç kez izledim.

Scary Movie/Korkunç Bir Film Serisi: Diğer filmler olur da bu seri olmaz mı? Olmaması bu seriye haksızlık. Bence en iyi parodi serisi. İlk filmi çığlık filminin parodisi olarak çıkmıştı ama sonradan çıkan çoğu korku filmleri ile dalga geçercesine parodi filmleri yapmaya başladılar. 5 filmden oluşan bu seride aklıma gelen parodi karakterleri ve filmleri yazıyorum.

  • Karakterler: “Çığlık, Testere, Samara (Halka), Garez”
  • Filmler: “Dünyalar Savaşı, They Live (Veya buna benzer bir filmdi), X-Men, Çığlık, Garez, Halka” Aklıma bunlar geliyor. Dediğim gibi bu ünlü bir seri zaten.

Bilmeyenleriniz yoktur diye umuyorum.

Game Of Bones: Game Of Thrones dizisinin parodisi fakat film şeklinde. Ne kadar kaliteli olduğu tartışılır.


X-Men Filmleri Kronolojik Sıralama
Oyun veya Para Kazanmak İstemez misiniz?


30 Nights of Paranormal Activity with the Devil Inside the Girl with the Dragon Tattoo: Türkçeye “İçime Şeytan Kaçtı” olarak çevrilen ve İngilizce adından da anlaşılacağı üzere bir çok filmin harmanlanıp absürt bir parodi filme dönüşmüş hali. Vala bende ilk defa dün böyle isimli bir filmle karşılaştım. Bizimkiler çevirmekten bile üşenmiş baksanıza.

THE STARVİNG GAMES: “Hunger Games/Açlık Oyunları” parodisi olarak çıkan filmde, bazı film karakterlerine ufakta olsa göndermeleri mevcut. Örneğin Avengers veya X-Men vb.

Disaster Movie: Parodi ama neyin? Evet Türkçeye “Acayip Bir Film” olarak çevrilen bu parodi yapım acaba neyin parodisi? Çok araştırdım ama bulamadım. En iyisi ismine bakarak izlemek.

Vampires Suck: Türkçeye “Biri Beni Isırdı” olarak çevrilen bu yapım. Alacakaranlık’ın parodisi olmakla birlikle diğer vampir filmleriyle ufakta olsa dalga geçiyor.

Hungover Games/Felekten Açlık Oyunları: Adından da anlaşılacağı üzere Açlık Oyunları ve Felekten Bir Gecenin parodi yapımı.

Meet The Spartan: 300 Spartalı serisinin parodi yapımı.

Paranormal Whacktivity: Paranormal Aktivite filminin parodisi

*A Haunted House 1 ve 2: Türkçeye Abormal Aktivite olarak geçen bu yapım da yine Paranormal Aktivite filminin parodisi.

Epic Movie: Bir çok film ve karakterlerin parodisi.

  • Karakterler: “Kaptan Jack Sparrow, Superman, Charlie (Charli’nin Fabrikası), Mistik(X-Men), Harry Potter” vb.
  • Filmler: “X-Men, Karayip Korsanları, Superman, Harry Potter, Charlie’nin Fabrikası” vb.

Young Frankenstein: Ünlü Frankenste’in karakterinin parodi hali. Bu karakterin bir çok parodi ve normal yapımları mevcut zaten.

Fifty Shades Of Black: Gri’ nin Elli Tonu filminin parodi hali.

Şuan için bulabildiğim Film veya Dizilerin Parodi Yapımları bunlar. Yeni yapımları buldukça paylaşacağım. Sizinde bildiğimiz parodi yapımlar varsa veya izledikleriniz hakkında bir şeyler yazmak isterseniz aşağıya yorum atmanız yeterlidir. Bu filmleri izlerken keyifli dakikalar geçirmeniz dileğiyle. Hoşça kalın…

5/5 - (2 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. destere nedir ya sajkdh sal asdsa ula admin

  2. bence kroknuç bir film serisi çok yaa. sizcede değil mi :) :) :) :)

  3. admin bence foto koymalısın diğer yazılarına baktım dikkat çekiciler ama bu değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir