Film veya Dizilerin Parodi Yapımları

Film veya Dizilerin Parodi Yapımları


Çoğu kişi parodi yapımları izlemekten zevk alır. Buna bende dahilim. Dün sizler için oturdum bilgisayarın başına ve açtım google amcayı. Başladım parodi yapımları araştırmaya. Güzel yapımlarda bulmadım değil buldum elbette. Fakat kalite Film veya Dizilerin Parodi Yapımları‘ nı bulmak kolay, zor kısmı ise hangi yapımların parodisi olduğunu bulmakta. Üşenmeden sizler için bulduğum yapımları tek tek araştırdım. Hatta ilerleyen zamanlarda yeni parodi yapımları da listeye ekleyeceğim. Merak etmeyin!

Bu yazımda resim kullanmayı düşünmüyorum. Çünkü gerekte yok. Merak eden açar google amcayı yazar parodi yapımların ismini. Listenin ilk sırasına ise Türk yapımı bir filmle başlamayı uygun gördüm. Listede olan bazı parodi yapımları da duymayanlar yoktur zaten. Bu arada sizinde bildiğiniz parodi yapımlar varsa yorum yapmayı unutmayın. Listemde onlara da yer vereceğim. İlk başta da söylediğim gibi bu makale Parodi Diziler ve Parodi Filmler ‘den oluşacak. Neyse lafı fazla uzatmadan parodi yapımlara geçelim.

*Destere: Adındanda anlaşılacağı üzere ünlü “Testere” filminin Türk versiyonu. Ben normalde yerli komedi filmlerini izlemem. Ama emin olun bu filme izlerken çok eğleneceksiniz.

*Super Fast: Ünlü serinin ilk filmi olan “Fast And Furious” ın parodi yapımı. bu filmide kesinlikle izlemelisiniz.

*Superhero Movie: Yanlış hatırlamıyorsam filmin ana kahramanı “Dragonfly/Yusufcuk“, yani Örümcek Adam’ ın parodi hali. Aynı Peter gibi buda ezik. Sonra gezide yusufçuk bunu ısırıyor ve süper kahraman oluyor bu çocuk. Ayrıca filmde X-Men‘ in parodi karakterleri de mevcut. Emin olun bu filmi de çok seveceksiniz. Bu filmi birkaç kez izledim.

*Scary Movie/Korkunç Bir Film Serisi: Diğer filmler olur da bu seri olmaz mı? İlk filmi çığlık filminin parodisi olarak çıkmıştı ama sonradan çıkan çoğu korku filmleri ile dalga geçercesine parodi filmleri yapmaya başladılar. 5 filmden oluşan bu seride aklıma gelen parodi karakterleri ve filmleri yazıyorum. Karakterler: “Çığlık, Testere, Samara (Halka), Garez” Filmler: “Dünyalar Savaşı, They Live (Veya buna benzer bir filmdi), X-Men” Aklıma bunlar geliyor. Dediğim gibi bu ünlü bir seri zaten. Bilmeyenleriniz yoktur diye umuyorum.

*Game Of Bones: Game Of Thrones dizisinin parodisi ama film şeklinde.


X-Men Filmleri Kronolojik Sıralama
Oyun veya Para Kazanmak İstemez misiniz?


*30 Nights of Paranormal Activity with the Devil Inside the Girl with the Dragon Tattoo: Türkçeye “İçime Şeytan Kaçtı” olarak çevrilen ve ingilizce adından da anlaşılacağı üzere absürt bir parodi filmi. Vala bende ilk defa dün böyle isimli bir filmle karşılaştım. Bizimkiler çevirmekten bile üşenmiş baksanıza.

*THE STARVİNG GAMES: Asıl “Hunger Games/Açlık Oyunları” parodisi olarak çıkan filmde, bazı film karakterleri ufakta olsa göndermeleri mevcut. Örneğin Avengers veya X-Men…

*Disaster Movie = Parodi ama neyin? Evet Türkçeye “Acayip Bir Film” olarak çevrilen bu parodi yapım acaba neyin parodisi? Çok araştırdım ama bulamadım. En iyisi ismine bakarak izlemek.

*Vampires Suck = Türkçeye “Biri Beni Isırdı” olarak çevrilen bu yapım. Alacakaranlığ ‘ın parodisi olmakla birlikle diğer vampir filmleriyle de ufakta olsa dalga geçiyor.

*Hungover Games/Felekten Açlık Oyunları: Adından da anlaşılacağı üzere Açlık Oyunları ve Felekten Bir Gecenin parodi yapımı.

*Meet The Spartan = 300 yani 300 Spartalı filminin parodi yapımı.

*Paranormal Whacktivity: Paranormal Aktivite…

*A Haunted House 1 ve 2: Türkçeye Abormal Aktivite olarak geçen bu yapım. Paranormal Aktivite filminin parodisi.

*Epic Movie: Bunun hakkında pek bir şey bulamadım…

*Young Frankenstein: Frankenstein karakterinin parodi hali…

*Fifty Shades Of Black: Gri’ nin Elli Tonu filminin parodi hali.

Şuan için bulabildiğim parodi yapımlar bunlar. Yeni yapımları buldukça paylaşacağım. Sizinde bildiğimiz parodi yapımları varsa aşağıya yorum atmanız yeterlidir. Bu filmleri izlerken keyifli dakikalar geçirmeniz dileğiyle. Hoşça kalın…

Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

Film veya Dizilerin Parodi Yapımları” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*