1. Anasayfa
  2. MAKALE

Soma Hakkında Korkunç Gerçekler

Soma Hakkında Korkunç Gerçekler
Soma Hakkında Korkunç Gerçekler - TechnoVadi
2

Soma Hakkında Korkunç Gerçekler


Korku oyunu dendiğinde herkesin aklına farklı oyunlar gelebilir benim aklıma gelen oyunlardan birisi ise kesinlikle “SOMA”. SOMA oyununun hem kalitesi hem de hikayesi itibariyle kült korku (Resident Evil, Silent Hill, Amnesia vb.) oyunlarının yanında çok rahat bir şekilde yer alabilecek, sırıtmayacak bir oyun olduğunu düşünüyorum. Zaten oyunun yapımcısı ve dağıtımcısı Amnesia’dan tanıdığımız Frictional Games.

Şu zamana kadar bu tür bir şeyden benimde haberim yoktu daha yeni haberim oldu ve hemen paylaşmak istedim.  Oyunu oynarken oyunun doğrudan bize sunmadığı veya bizim gözümüzden kaçan şeyleri, oyun içindeki bazı olayları birleştirerek yüklü olduğu klasördeki “Super Secret.rar” adlı dosyayı açıp ulaşabiliyoruz.

Bu dosyayı açmak için şifreye ve oyundaki gizli detaylara nasıl ulaşabileceğinizi anlayabilmek için aşağıdaki videoyu izlemeniz yeterlidir. SOMA’yı Türkçe oynamak isterseniz bu linkteki arşivden yamasını indirip oynayabilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. 30 Mart 2022

    faydalı bir paylaşım. SOMA’nın gizli şeylerini öğrenmeyi merak etmiştim. Bu arada oğuzşaşi adamdır

  2. 01 Haziran 2021

    çok korkunç ya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir