1. Anasayfa
  2. MAKALE

Türkçe Yama Arşivi

Türkçe Yama Arşivi
Türkçe Yama Arşivi
5

Türkçe Yama Arşivi


Türkçe Yama Arşivi makalesini oluşturmanın en büyük nedeni az sonra bahsedeceğim şeyler. Hepimiz farkındayız ki yeni çıkan oyunların çoğunda Türkçe Dil desteği bulunmamakta. Bunun sonucunda bir çok gönüllü çeviri ekibi oluşmuş durumda. Onlar olması çoğu oyunu anlamadan oynamak zorunda kalacaktık. Sonuçta herkes ingilizce bilmek zorunda değil. Biliyoruz ki gönüllü olarak yapılan bu yamalar bir müddet sonra internetten silinebiliyor veya kaybolabiliyor. Bunun en büyük örneği olarak “Oyun Çeviri” ekibini gösterebilirim. Geçmişte yaptıkları bazı oyunların çevirilerine şuan ulaşmak mümkün değil. Çünkü yükledikleri bazı eski yamalar Upload sitelerinden kaldırılmış durumda. Veyahut kendileri bazı telif haklarını yüzünden kaldırmak zorunda kalabiliyorlar. O silinen yamaları bulmak için ise internette uzunca bir süre harcamanız gerekiyor. İşte bunun önüne geçmek isteyen 2 konu ile karşılaştım. Bu 2 konuda Steam üzerinden açılmış durumda.

Bu iki konunun sahibi ellerinden geldiğince veritabanlarını genişletmeye çalışıyor. İnternette bulamadığınız bir çok yama belkide bu arkadaşların paylaştığı konuda olabilir. Bu arada sizinde eklenmesini istediğiniz bir yama varsa lütfen yorum yapmayı unutmayın. Aşağıya linkleri bırakıyorum. Umarım istediğiniz yamayı bulabilirsiniz!

    1. Kişi’ nin Konusu: Tıkla!
    2. Kişi’ nin Konusu: Tıkla!
5/5 - (1 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

  1. Merhaba, ne yazık ki bu konular kaldırılmış. Sizde yedekler bulunuyorsa lütfen benimle mail üzerinden paylaşırsanız çok mutlu olurum.

  2. teşekkürler

  3. 02 Eylül 2019

    KAPİTALİZM 2 OYUNUNU TÜRKÇE YAMA YAPARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir