Türkçe Yama Arşivi

Türkçe Yama Arşivi


Türkçe Yama Arşivi makalesini oluşturmanın en büyük nedeni az sonra bahsedeceğim şeyler. Hepimiz farkındayız ki yeni çıkan oyunların çoğunda Türkçe Dil desteği bulunmamakta. Bunun sonucunda bir çok gönüllü çeviri ekibi oluşmuş durumda. Onlar olması çoğu oyunu anlamadan oynamak zorunda kalacaktık. Sonuçta herkes ingilizce bilmek zorunda değil. Biliyoruz ki gönüllü olarak yapılan bu yamalar bir müddet sonra internetten silinebiliyor veya kaybolabiliyor. Bunun en büyük örneği olarak “Oyun Çeviri” ekibini gösterebilirim. Geçmişte yaptıkları bazı oyunların çevirilerine şuan ulaşmak mümkün değil. Çünkü yükledikleri bazı eski yamalar Upload sitelerinden kaldırılmış durumda. Veyahut kendileri bazı telif haklarını yüzünden kaldırmak zorunda kalabiliyorlar. O silinen yamaları bulmak için ise internette uzunca bir süre harcamanız gerekiyor. İşte bunun önüne geçmek isteyen 2 konu ile karşılaştım. Bu 2 konuda Steam üzerinden açılmış durumda.

Bu iki konunun sahibi ellerinden geldiğince veritabanlarını genişletmeye çalışıyor. İnternette bulamadığınız bir çok yama belkide bu arkadaşların paylaştığı konuda olabilir. Bu arada sizinde eklenmesini istediğiniz bir yama varsa lütfen yorum yapmayı unutmayın. Aşağıya linkleri bırakıyorum. Umarım istediğiniz yamayı bulabilirsiniz!

    1. Kişi’ nin Konusu: Tıkla!
    2. Kişi’ nin Konusu: Tıkla!

Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir