1. Anasayfa
  2. REHBER Ve YARDIM

Windows Parolası Bilinmeyen Oturuma Bağlanma

Windows Parolası Bilinmeyen Oturuma Bağlanma
0

Windows parolası bilinmeyen oturuma bağlanma için internette bir çok yöntem mevcut. Ben bugün sizlere basit bir yöntemden bahsedeceğim. Aşağıda yazdıklarımdan da anlaşılacağı üzere bu yöntemi yapabilmek için bilgisayarda en az 2 oturuma ihtiyacınız var ve işlemi gerçekleştireceğiniz oturumda “yönetici yetkisi” olmalı. Ayrıca şifresini bilmediğiniz oturumun arkaplanda açık olması gerekmektedir.


Geçtiğimiz günlerde çalıştığım iş yerinde bir arkadaş oturumuna bağlanamadı çünkü şifresini bir sebepten dolayı hatırlamıyordu. Ya şifre kırma programını usb’ye kurup şifresini kıracaktım ya da bilgisayarında yönetici yetkisine sahip olan bir hesaba girip o hesap üzerinden kullanıcıya bağlanacaktım. Bunun için görev yöneticisi yeterliydi fakat ilgili oturuma bağlanabilmek için hala şifre istiyordu ama biz şifreyi bilmiyoruz değil mi? Bende internet üzerinde yabancı kaynaklarda biraz araştırma yaptım ve araştırmam sonucunda “nt/authority system” yetkisiyle Görev Yöneticisini başlatırsam parola/şifre bilgisini girmeden oturuma bağlanabileceğimi gördüm.


Windows Parolası Bilinmeyen Oturuma Bağlanma : Normal Giriş

Normal Giriş


Windows parolası bilinmeyen oturuma bağlanma için gerekli kurumlar


Bu işlem için ilk olarak uzaktan process çalıştırmaya yarayan psexec aracını indiriyoruz. Ardından cmd.exe‘yi administrator yetkisiyle başlatıyoruz. İndirilmiş zip dosyasını klasöre çıkararak eğer klasörünüz İndirilenler dizininde ise aşağıdaki resimdeki gibi “techn” yazan yere bağlı olduğunuz hesabın adını girerek, gerekli dizine gidip daire ile gösterilen alandaki PsExec.exe -s -i taskmgr.exe komutu ile “nt/authority system” yetkisiyle görev yöneticisini açmış oluyoruz.


Windows Parolası Bilinmeyen Oturuma Bağlanma : Konsol Komutu

Konsol Komutu


Açılmış olan görev yöneticisinden Kullanıcılar sekmesinde şifresini bilmediğiniz kullanıcıya sağ tıklayıp bağlan menüsüne tıklıyoruz…


Windows Parolası Bilinmeyen Oturuma Bağlanma : Admin Girişi

Admin Giriş


Ve artık şifresini bilmediğiniz kullanıcının masaüstündesiniz :)


Windows Parolası Bilinmeyen Oturuma Bağlanma : Sonuç

Artık buradayız :)


Benzer yazılarımız:

  1. Windows 10’da Bluetooth Cihazlarının Pil Seviyesine Bakma
  2. Windows’un Sürümlerini Tekbir Siteden Bedavaya İndirmek
  3. Bilgisayar Kapanmıyor – Windows Kapanmıyor
  4. Windows’ta Klasörleri Şifreleme
  5. Windows Kullanıcıları İçin Geniş Klavye Kısayol Rehberi
Makaleyi Oyla post

Ben Cemal Yıldırım. Yazılım kariyerime 13 yaşımda başladım ve Yazılım Geliştirici olarak devam etmekteyim. C, C++, C#, JAVA, JavaScript, PHP, E-Mailing Sistemleri, SQL, MongoDB ve ayrıca en popüler Framework'lerden olan; React.JS, Angular.JS, Vue.JS gibi güncel yazılım dili ve geliştiricileri ile daha hızlı ve profesyonel projeler geliştirmeyi sağlıyorum. Şu sıralar bir yazılım mimarisi ve tasarım modeli olan ve son zamanlarda kullanımı ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamış MicroService mimarisi ile ve daha çok bu mimari ile adını sık duyduğumuz Docker, Kubernetes, RabbitMQ ve Kafka, Ocelot Gateway yapıları ile ilgilenmekteyim. Ayrıca technovadi.com sitesinde makaleler yayınlayan bir insan evladıyım.. ;) İş sorguları için; [email protected] mail adresimden bana ulaşabilirsiniz. Güncel CV için; https://1drv.ms/b/s!Al2P1iPuq62Sgq5Ya9dF13P6Qt0xSw?e=O7IehT linkinden CV'me ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir