1. Anasayfa
  2. DİZİ & SİNEMA

Netflix’in Duyurduğu Oyun Uyarlamaları

Netflix’in Duyurduğu Oyun Uyarlamaları
Netflix'in Duyurduğu Oyun Uyarlamaları
4

Oyun dünyası ve sinema dünyası her zaman birbiri ile yakın temas halinde olmuştur fakat genellikle bu yakınlıktan güzel işlerin çıktığını söylemek mümkün değil. Yıllar boyunca kötü uyarlamalar sebebiyle oyunların diziye, animasyon’a veya filme uyarlanması hep kafamızda kötüdür algısı yarattı. Fakat Netflix uzun süredir bu tarz yapımlarla karşımıza çıkıyor ve güzel işler çıkardığını en azından piyasadaki diğer yapımlara nazaran söyleyebiliriz. En popüler olanı ise Resident Evil ve Witcher oyunlarından uyarlanan yapımları. Netflix’in Duyurduğu Oyun Uyarlamaları, Netflix’in Yaptığı Oyun Uyarlamaları yakın zamanda artmış durumda. Bu makalede Netflix’in yakın zamanda çıkardığı veya çıkaracağı birçok video oyunu uyarlamaları hakkında her şeye ulaşabilirsiniz.

Film & Dizi önerileri için bu kategorimize göz atmayı unutmayın!

Netflix’in Duyurduğu Oyun Uyarlamaları

Pokemon Master Journeys: The Series (Yayın Tarihi: 10 Eylül 2021)

Türkçesi “Pokemon Yolculukları: Dizi” olan yapım aslında orijinal bir Netflix yapımı olmasa da, ilk sezonu Tükiye’de mevcut. Fakat devamı yalnızca ABD Netflix’te yayınlanacak.

Dizi, Dünya Taç Giyme Serisinde her Pokemon’dan birini yakalama arayışında olan Ash’i takip eden Goh’un hikayesini anlatıyor.

The Witcher 2. Sezon (Yayın Tarihi: 17 Aralık 2021)

Henry Cavill’in canlandırdığı Geralt, 1. Sezonun sonunda kaderini Prenses Cirilla’da bulmuştu ve bu sezon bize Kaer Morhen’in diğer Witcher’ları arasındaki eğitimini gösterecek. Sapkowski’nin kısa öykü koleksiyonu The Last Wish ile ilk Witcher romanı Blood of Elves arasında geçecek hikaye.

The Witcher: Blood Origin (Yayın Tarihi: 2022 TBD)

Hikaye, ilk Witcher’ın yaratılmasını, elfler, insanlar ve canavarlar dünyalarını bir araya getiren felaketli olayları ele alıyor. Başrollerini Michelle Yeoh, Sophia Brown ve Laurence O’Fuarain’in paylaştığı altı bölümlük mini bir dizi olacak.

Angry Birds: Summer Madness (Yayın Tarihi: TBA 2021)

Popüler mobil oyundan uyarlanan 2016 ve 2019 filmlerinin başarısından faydalanmak isteyen Netflix, 2020 yılına geldiğimizde Angry Birds: Yaz Çılgınlığı animasyon dizisi üzerinde çalıştığını duyurdu. Her yaştan kişinin izleyebileceği bu dizide; Red, Chuck, Bomb ve Stella’nın genç versiyonlarını ve onların Camp Splinterwood’daki maceralarına tanık olacağız.

Arcane (Yayınlanma Tarihi: 6 Kasım 2021)

League of Legends oyununu ve evrenine bilmeyen yoktur. Riot Games’i bu konuda taktir etmemek bencillik olur. Sadece oyun yapmakla kalmıyorlar oyunlarındaki karakterlerin alt metnini ve çevresindeki olaylarıda hazırlıyorlar. Uzun süredir kısa kısa videolarla hikayelerini bizlere paylaşıyorlardı fakat yakın zamanda Netflix ile anlaşmalarıyla ilk TV uyarlaması olacak Arcane animasyon dizisini çıkardılar.

Zaun’un ezilen yeraltı dünyası ile ütopik Piltover arasında gidip gelen aksiyonla, oyunun iki şampiyonu Vi ve Jinx kardeşlerin başlangıç ​​hikayelerini paylaşacak. Arcane’de elbette yakından tanıdığımız bir çok karakter var. Sadece Vi ve Jinc değil Jayce, Victor gibi karakterlerde mevcut.

Cyberpunk: Edgerunners (Yayın Tarihi: 2022)

The Witcher uyarlamalarına yol açan CD Projekt Red ile ortaklığa dayanan Netflix, Haziran 2020’de bizlere Cyberpunk 2077 evreninde geçecek bir anime seti yayınlayacağını duyurmuştur. Oyundaki hikayeyi işlemek yerine, 10 bölümlük dizi paralı askere dönüşen bir sokak çocuğunun hikayesine odaklanacak.

Sonic Prime (Yayın Tarihi: 2022)

Yakından tanıdığımız Sonic karakteri bu 24 bölümlük animasyon dizisinde çoklu evrende destansı bir maceraya atılacak. Projeyi Man of Action Entertainment yönetecek. Bildiğiniz gibi Sonic 2 filmi de 2022’de çıkış yapacak. Bu animasyon serisinin filmden önce çıkıp çıkmayacağı hala merak konusu.

Assassin’s Creed (Yayın Tarihi TBD)

Netflix ve Ubisoft, Ekim ayında, Jeb Stuart tarafından yazılacağı bildirilen Assassin’s Creed serisinin “genre-bending canlı aksiyon” (Türkçeye çevrildiğinde çok saçma bir şey ortaya çıkıyor.) uyarlaması geliştirmek için anlaşma imzaladıklarını duyurdular. The Witcher’da olduğu gibi Netflix, hem animasyon hem de canlı aksiyon türünde Assassin’s Creed’ı baz alan birden fazla projeye üretecek. Merakla bekliyoruz.

Beyond Good & Evil (Yayın Tarihi TBD)

Dedektif Pikachu yönetmeni Rob Letterman, Ubisoft’un Beyond Good & Evil adındaki macera oyununun bir film uyarlaması üzerinde çalışıyor. Bu haber Temmuz 2020’de bizlere duyurulmuştu fakat o tarihte bu yana proje hakkında yeni bir haber maalesef yok. Bu yüzden bu yapım hakkında detaylı bir bilgi veremiyorum.

Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix (Yayın Tarihi TBD)

Netflix, 2021 Haziran ayında Far Cry 3: Blood Dragon’un bu anime uyarlamasını yapacağını söyledi. Altı bölümlük bu projeyi, yakından tanıdığımız Castlevania’dan Adi Shankar yönetecek. Ayrıcaı bu duyuruyla birlikte ikinci bir Far Cry animesinin de yayın hizmetine geleceğini öğrenmiş olduk. Fakat bu 2.anime hangi oyunun hikayesini ele alacak şuanlık belli değil.

Expanded Castlevania Universe (Genişletilmiş Castlevania Evreni)

Bu sene (2021’de) izlemeye başladığım “geçte olsa” ve çok sevdiğim Castlevania dizisi dört sezonluk yayınını 2021 Mayıs ayında sonlandırmıştı. Fakat öncesinde Netflix aynı evrende geçen ancak farklı karakterleri ele alan yeni bir dizi yayınlayacağını duyurmuştu.

The Cuphead Show! – Kupa Şovu! (Yayın Tarihi TBD)

2017 yılında bağımsız (indie) oyun olarak çıkan dağıtımcılığı ise Microsoft’un üstlendiği Cuphead’da Netflix’in radaruna girmiş durumda. Oyunun 1930’ların animasyon stilini paylaşacağı ve komedi hikayesine sahip olacağı söyleniyor.

Devil May Cry (Yayın Tarihi TBD)

Netflix Resident Evil ile Capcom’a kancayı takmıştı ve bırakmaya da niyeti yok gibi. Anime türünde yayınlanacak bu yapımı 2007 Japon dizisi Devil May Cry: The Animated Series ile karıştırmamak lazım. Bakalım Netflix başka hangi Capcom oyunlarını uyarlayacak.

The Division (Yayın Tarihi TBD)

Aslında uzun süredir gündemde olan bu yapımda Rawson Marshall Thurber, Jake Gyllenhall ve Jessica Chastain’in başrolleri paylaşacağı söyleniyor. Aynı oyunda olduğu gibi filmde, Kara Cuma’da harcanan parayla şehre yayılan yıkıcı bir virüsün ardından New York nüfusundan geriye kalanları kurtarmaya çalışan bir grup sivili konu edinecek.

DOTA: Dragon’s Blood (Yayın Tarihi 25 Mart 2021)

LOL gibi Dota’da MOBA türünde bir oyun. Oyunun yapımcısı ise hepimizin yakından tanıdığı Valve şirketi. Animasyon’un ilk sezonu 2021 Mart ayında yayınlanmıştı ve Netflix, 2022 Nisan ayında ikinci sezonun geleceğini söyledi.

Dragon’s Lair (Yayın Tarihi TBD)

Mart 2020’de Ryan Reynolds’ın, 1983 arcade oyununun canlı aksiyon uyarlamasında kahraman şövalye Dirk the Daring’i oynamak için görüşmelerde olduğu bildirildi, ancak o zamandan beri bu yapımla alakalı herhangi bir güncel bilgi paylaşılmadı.

Pokemon (Yayın Tarihi TBD)

Lucifer’in ortak showrunner’ı Joe Henderson, Dedektif Pikachu’nun başarısını geliştirmeyi amaçlayan Pokemon’un canlı aksiyon uyarlamasını yazacak ve yürütücü yapımcılığını üstlenecek. Dizi erken geliştirme aşamasında ve henüz dizininin konusu veya oyuncuları hakkında bir bilgi paylaşılmadı.

Resident Evil (Yayın Tarihi TBD)

Lance Reddick, T-virüsünün piyasaya sürülmesinden yaklaşık otuz yıl sonra geçen bir canlı aksiyon dizisinde çılgın bilim adamı Albert Wesker’ı oynayacak. Dizi şu anda yapım aşamasında ve diğer oyuncular arasında Ella Balinska, Tamara Smart, Siena Agudong, Adeline Rudolph ve Paola Núñez yer alıyor. Henüz yeni bir bilgi paylaşılmadı.

Splinter Cell (Yayın Tarihi TBD)

John Wick’in yaratıcısı Derek Kolstad, Ubisoft serisine dayanan animasyon dizisini yazacak. Kolstad, her sezonun, muhtemelen gizli operasyon ajanı Sam Fisher olacak olan kahramanı geliştirmenin dışında bağımsız olacağını ve Westerns’ten ilham aldığını söyledi.

Tomb Raider (Yayın Tarihi TBD)

Tasha Huo, Crystal Dynamics’in son oyun üçlemesindeki olaylardan sonra geçen bu anime dizisini yazıp yürütecek. Lost in Space’in yeniden çevriminde Netflix ile birlikte çalışan Legendary Entertainment ve Sonic the Hedgehog film yapımcıları dj2 Entertainment da projenin bir parçası olacak.

Netflix’in Duyurduğu Oyun Uyarlamaları, Netflix’in Yaptığı Oyun Uyarlamaları makalemizin sonuna geldik. Bu tarz uyarlamalardan haberdar olmak isterseniz: Facebook Sayfamız takip etmeyi unutmayın!

4.5/5 - (2 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

  1. 29 Ocak 2023

    yeni dizi ve filmler var mı yolda admin?

  2. 17 Eylül 2022

    çıkanlardan bazıları çok kötü

  3. bbazıları çıktı admin günceller imisin acaba?

  4. hepsini bekliyorum. bu arada admin bazıları çıktı bile güncelle istersen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir