1. Anasayfa
 2. MAKALE

ETS2 MP Türkiye Sunucusu Mu Açılıyor ?

ETS2 MP Türkiye Sunucusu Mu Açılıyor ?
ETS2 MP Türkiye Sunucusu Mu Açılıyor ?
3

ETS2 MP Türkiye Sunucusu Mu Açılıyor


ETS2 MP Türkiye Sunucusu Mu Açılıyor ? Kısa bir süre içerisinde kulaktan kulağa yayılan bir dedikodu mevcut. Bu haber hakkında yaptığım araştırmalar sonucunda haberin doğruluk payının olduğunu öğrendim. Şimdi hepiniz başlığı gördüğünüzde büyük ihtimal “Türkiye sunucusu açılıyor diye heyecan ve sevince kapıldınız” fakat olayın aslı bizleri düşündükleri için değil. Onları illallah ettirdiğimiz için. Bildiğiniz üzere ETS2 MP’ de yer alan oyuncu kitlesinde 10 kişiden 7’si Türk bu hepimizi gururlandıracak ve güzel bir şey fakat Türklerin oyunda fazlası ile popüler olduğu durumlara değinecek olursak;

 • Trollemek
 • Hatalı Sollama
 • Yol dışı yerlerde araç kullanımı
 • İnsanlara çarpmaları
 • Makasa girmeleri
 • Hız Hilesi kullanmak

Bu konulardan kaynaklı çoğu oluşan kazalardan da ban yemektedirler fakat yeni bir hesapla tekrar bu döngü içinde devam etmekte kullanıcıların bir kısmı. Artık eskisi gibi çok az sayıda bir oyuncu olmadığı için yakalanmıyorlar ve yakalansalar bile bir şekilde çözüm  yolunu bulup multiplayer moduna tekrar gelmekteler. Artık Rusları bile 2.plana atmış durumdayız. Çok fazla Türk oyuncusu mevcut fakat sürüş bakımından da kötü süren sayımız da maalesef çok fazla. Genel olarak konumuza tekrar dönecek olursak artık adamlar bıkmış durumda ve bu durumda internette bazı dedikodulara yol açmakta. Türkler için yeni bir sunucu açmaya karar verdikleri söylentisi büyük ihtimalle doğru. Türklerin, Avrupa sunucularına gelmesini istememektedirler sebebi de üstteki belirttiğim popüler olduğumuz durumlar.

Türkler için gelecek bu sunucuya büyük ihtimalle yurt dışından giriş olmayacağı tahminindeyim. Fakat Türkler için açılacak sunucuda da gene millet birbirini yediği zaman geri Avrupa sunucularına dönmek isteyecekler. Türkiye sunucusu açıldıktan sonra Avrupa sunucularına girişimize izin verilecek mi bu konu hakkında detaylı bir bilgi yok şu anlık. Eğer izin verilirse kısa bir süre içerisinde geri Avrupa sunucularına  yönelecektir Türkler. Şimdi durum böyle olunca bakacaklar Türkiye sunucusunda ki oyuncu sayısı çok az eğer Türkleri gerçekten istemiyorlarsa bu sefer Avrupa sunucusuna girmemizi engelleyebilirler. Elbet bir şekilde bunu da aşıp yine Avrupa sunucusunda oynayan Türk oyuncular olacaktır.


Sonuca gelecek olursak

Genel olarak da değerlendirmek gerekirse; amacım kendimizi kötülemek değil fakat kör de değiliz haliyle yapılan makasları, trollemeleri, kazaya sebebiyetleri görüyoruz. İyi oyuncularımız yok mu? Tabiki var fakat “kurunun yanında yaş da yanar” atasözümüz misali büyük ihtimalle bu proje gerçekleşirse, Türkler için açılacak sunucu lokasyonu Bursa veya İstanbul olacağı söylenmekte.

Umarız ki bu durum gerçekleşmez ve ayrımcılık olmaz. Fakat bu durum gerçekleşir ise Türkiye sunucusunda belirli bir süreden çıkacak durumlardan sonra kitlemiz azalacaktır. Troller gene bu oyunda devam ederken, şu oyunda belirli bir süre girip tır sürme zevki olan insanlar büyük ihtimalle o zevkleri de ellerinden alındığında oyunu bırakma aşamasına gelecektir. Temenni ederiz ki olay buralara kadar gelmesin. Yazıyı okuduğunuz için teşekkürler.

Başka bir yazıda görüşmek üzere..

Makaleyi Oyla post

Boş vakitlerinde technovadi.com sitesinde makale yayınlayan birisi

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 30 Mart 2024

  Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!

 2. bence serverdan ziyade biran önce türkiye haritasını dlc olarak getirseler daha iyi bence bizim oyuncular kendi topraklarımızdan dışarıya pek çıkmayacaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir