1. Anasayfa
  2. MAKALE

Kapitalizm Nedir? – Kısa Animasyon 2022

Kapitalizm Nedir? – Kısa Animasyon 2022
Kapitalizm Nedir
3

Kapitalizm Nedir ❓ – Kısa Animasyon 📽


Kapitalizm Nedir?, Kapitalist Sistem Nedir? Aşağıdaki 8 dakikalık animasyonda bunu çok rahat bir şekilde öğrenmeniz mümkün! Kapitalizm, Faşizm ve Emperyalizm her ne kadar farklı olsalar da birbirlerinden bağımsız olduğu düşünülemez. Videoya geçmeden önce Kapitalizm için küçük bir tanım cümlesi kurmam gerekirse;

Kapitalizm: Hayallerinizi, ideallerinizi, hobilerinizi para karşılığında satın alabileceğiniz veya alınabileceğini bildiğiniz. Her şeyin değerinin parayla ölçülebildiği ve parasız yaşanılamayacağı, yaşamınızı sürdürebilmek için ise gerekli tüm koşulların sadece ve sadece parayla sağlanabildiği ekonomik bir sistemdir. Kısacası bu sistem maalesef zayıf ve fakir insanların kullanıldığı güçlülerin ise yatarak para kazandığı bir sistem :) Neyse video aşağıda keyifli izlemeler.


Kapitalizm Nedir?, Kapitalist Sistem Nedir? makalemizin sonuna geldik. Umarım faydalı bir makale olmuştur ve video işinize yaramıştır.. Dilerseniz aşağıdaki makalelerimize de göz atabilirsiniz;

Kaynakça: Kapitalizm (Vikipedia)

Sık Sorulan Sorular – Kapitalist Sistem Nedir ❔

Kapitalizm nedir kısaca tanımı ❓

Kapitalizm, üretim araçlarının özel mülkiyetine ve bunların kâr amacıyla işletilmesine dayanan bir ekonomik sistemdir. 16.yüzyılda serbest piyasa ekonomisi olarak karşımıza çıkmıştır.
Daha detaylı bilgi için makalemize göz atabilirsiniz ve videolu anlatımda mevcut.

Kapitalizm bizden ne ister ❓

Kapitalizm; en yüksek çıkarı elde etmeyi amaçlamaktadır. Yani üretim araçlarını elinde bulunduran kişiler(müdür, patron, iş yeri sahipleri ve üst düzey yöneticiler gibi) kendi kazançlarını en top (maksimum) seviyeye çıkarmak için en az maliyetle en fazla kârı elde etmek ister. İşte buna kapitalizm denir.

Makalemizde bununla alakalı kısa bir animasyon mevcut. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Kapitalizm ne demek örnek ❓

Kapitalizm, Faşizm ve Emperyalizm her ne kadar farklı olsa da birbirinden bağımsız olduğu düşünülemez. Makalemizde bulunan “Bu 8 dakikalık animasyonda bunu öğrenmeniz mümkün!”

Kapitalizm nedir nasıl ortaya çıkmıştır ❔

16. YY’da ortaya çıkmıştır. Sanayi Devrimi sayesinde de Kapitalizm tüm Avrupa’ya maalesef yayılmıştır. İlk başta esnaflar ve tüccarlar arasında başlayan bu sistem bir süre sonra büyük şirketlere de yayılmıştır ve böylelikle çağımızın en kötü devrimi ortaya çıkmıştır.

Makalemizde bulunan “Bu 8 dakikalık animasyonda bunu öğrenmeniz mümkün!”

5/5 - (8 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. video çok iyiydi teşekkürler.

  2. 03 Aralık 2022

    Video iyiydi su gibi aktı zaman. Maalesef günümüzün sorunu

  3. 31 Ağustos 2022

    video çok iyi sayenizde daha iyi anladım kapilazm nedir i. Çok teşekkürler admin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir