Dünyanın En Çok Satan 10 Oyun Serisi!
Dünyanın En Çok Satan 10 Oyun Serisi
1

Dünyanın En Çok Satan 10 Oyun Serisi


Yeni bir makaleme daha hoş geldiniz arkadaşlar. Adından da anlaşılacağı üzere bu makalemin konusu “Dünyanın En Çok Satan 10 Oyun Serisi” olacak. Yazıyı elimden geldiğince kısa tutmaya çalışacağım. Ama emin olun listedeki oyunları görünce ağzınız açık kalacak.

Listeyi en çok satandan en az satana göre sıralamayı uygun gördüm. Listenin ilk üçü zaten dünyaca ünlü oyunlardan oluşmakta. Bazı oyunların bu listede olması ve bazı oyunların olmaması beni cidden şaşırtmış durumda. Zaten listeyi görünce sizde şaşıracaksınız.

1-) Mario: 528 Milyon Kopya Satmış
2-) Tetris: 495 Milyon Kopya
3-) Pokemon: 280 Milyon
4-) Call Of Duty: 250 Milyon
5-) Grand Theft Auto: 240 Milyon
6-) WII: 201 Milyon
7-) The Sims: 175 Milyon
8-) Need For Speed: 150 Milyon
9-) Final Fantasy: 115 Milyon
10-) Sonic The Hedgehog: 112 Milyon

Daha fazla bilgiye sahip olmak için Multiplayer kanalının çekmiş olduğu videoyu izlemeyi unutmayın! Video aşağıdadır. Keyifli izlemeler.

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir