1. Anasayfa
  2. DİZİ & SİNEMA

Sonunda Alien: Covenant ‘dan Fragman Geldi

Sonunda Alien: Covenant ‘dan Fragman Geldi
Alien: Covenant
1

Sonunda Alien: Covenant ‘dan Fragman Geldi


2012 yılında çıkan Prometheus ile yeni Alien serisinin ilk filmi atılmıştı. Ve bu serinin 3 filmden oluşacağı söylenmişti. İşte uzun bir aradan sonra tamı tamına dört sene geçmiş. İkinci filmin fragmanı yayınlandı. Mayıs 2017 ‘de çıkması planlanan bu filmin adı Alien: Covenant olacakmış. Google Translate ‘den bakmanıza gerek yok :) Filmde geçen geminin adı “Covenant” yani çevirideki anlamı önemsiz bizler için.

Her filmde olduğu gibi bu filmde de geminin bir mürettebatı var ve büyük umutlar ile keşfe çıkıyorlar. Ancak bir sorun var ki cennet olarak gördükleri gezegen onların cehennemi olacaktır. Keşifleri sırasında Prometheus filminde de kurtulduğunu gördüğümüz yapay David ile karşılaşacaklardır. Filmde kurtulan diğer bayan arkadaşımız fragmanda yok. Belki filmde de yoktur.


Diğer Sinema & Dizi Haberlerimiz için Tıklayınız!


Çok sevdiğimiz biricik yönetmenimiz olan Ridley Scott bu filmin konusunun “Alien yani Yaratığın nasıl yapıldığı, ne zaman ve nerede icat edildiği” ne odaklanacağını söyledi. Aynı zamanda filmin ilk filme atıfta göndermelerde bulunacağını da söyledi. Aranızda ilk seriyi izlemeyenleriniz varsa kesinlikle izlesin. Emin olun çok iyi bir seridir kendileri. Hatta Predator ile çekmiş olduğu 2 ortak filmleri vardır. Hatta ve hatta bir filminde de dinazorlar ile kapış maktadır. Bu arada bilmeyenleriniz varsa öğrenmiş oldu.

Neyse fragmandan vardığım kanıya göre diğer filmlere oranla bu film biraz daha karanlık, korkunç ve kanlı olacağa benziyor. Zaten fragmanda kan ile başlayıp kan ile bitiyot. Sizi bilmem ama ben bu serinin 100 filmi de çıksa izlerim arkadaş. Fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz. Keyifli izlemeler. Kanınız bol olsun :D

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir