1. Anasayfa
 2. MAKALE

500 TL Ödüllü Valorant Turnuvası Başlıyor

500 TL Ödüllü Valorant Turnuvası Başlıyor
500 TL Ödüllü Valorant Turnuvası Başlıyor
0

Ödüllü Valorant Turnuvası Başlıyor

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere Riot Games geçtiğimiz günlerde yeni rekabetçi oyunu olan Valorant’ı kapalı beta da erişime açtı. Şuanda oyunu elde edebilmenin sadece tek bir yöntemi mevcut. Oda twitch üzerinden yayın izleyerek oyunu “twitch envanterine” düşürmeniz. Eğer elinizde Valorant oyunu var ise çok şanslısınız çünkü şuanda bir yayıncı 15 Mayıs 2020 Cuma günü 500 TL Ödüllü Valorant Turnuvası düzenleyecek.

Bu turnuvaya katılarak takımınız adına 500 TL kazanabilirsiniz. Takımlar 5’er kişilerden oluşacağından kişi başı 100 TL olarak hesaplayabilirsiniz. Tabii yedek oyuncu bulundurmayacaksanız. Makaleyi fazla uzatmadan sizleri de sıkmadan turnuva hakkında bilgilendirme yapıp turnuvaya nasıl katılacağınızı anlatacağım.

500 TL Ödüllü Valorant Turnuvası Başlıyor - TechnoVadi

Turnuva Nerede Yayınlanacak ?

Turnuva Twitch üzerinden 15 Mayıs 2020 Cuma günü BayBaffi kanalı üzerinden olacaktır.

Tekli Oyuncular

Takımı olmayan ve turnuvaya katılmak isteyen oyuncuların oyuncu kaydı bilgilendirmesini mutlaka okuması gerekmektedir. Takımı olmayan oyuncular kaydını oluşturduktan sonra rastgele bir şekilde takımlara yerleştirilecektir. Oyuncu rastgele seçildiği takıma itiraz etmesi & karşı çıkması durumunda diskalifiye edilecektir.

Takımı Olan Oyuncular

Takımı olan oyuncuların takım kaydı bilgilendirmelerini okuması gerekmektedir. Takım olabilmek için takımınızda en az 3 oyuncu bulundurmanız gerekmektedir. Geriye kalan eksik oyuncular ise herhangi bir takıma yerleştirilmemiş tekli oyuncular arasından rastgele belirlenecektir. Takım eşleştirmelerine itiraz & karşı çıkılması durumunda takım diskalifiye edilecektir.

Takım Eşleştirme Kuralları

 • Tekli katılım sağlayan veya takımı eksik olan oyuncular kura sistemi ile rastgele bir şekilde takımlara yerleştirilecektir.
 • Oluşacak bu takımlarda, takımınızda yeni başlamış tecrübesiz oyuncularda olabilir tecrübeli oyuncularda. Tamamen şansa bağlı.
 • Eşleştirme sonrası oyuncular birbirleriyle tanışma & oyun içi rekabette, kendi takımındaki oyunculara veya karşı takımın oyuncularına karşı nefret söylemi içeren (aşağılayıcı sözler, trollemek, hakaret, küfür vb.) sözler söylemeleri yasaktır.
 • Oyun esnasında oyuncuyu saf dışı bırakmak, tekli oyunculardan oluşan takımda ayrımcılık yapmak, takımın yenik düşmesini sağlayacak troll hareketlerde bulunmak sadece oyuncuyu değil tüm takımın diskalifiye edilmesine neden olur. Diskalifiye olan takımlar & oyuncular tekrar turnuvaya katılamazlar.
 • Takımlara verilecek olan sayı kodu ile discordda bulunan takım odasına giriş yapmaları ve turnuva sürecince odadan ayrılmamaları gerekmektedir.
 • Bu odalar moderatörler tarafından denetlenecek ve kurallar çiğnenir ise derhal müdahale edilecektir.

Maç Eşleştirmeleri

 • Turnuva başlangıcında 16 takım rastgele bir şekilde eşleşecektir.
 • İlk eleme turuna 15 Mayıs 2020 Cuma Günü saat 15:00 da başlanacaktır.
 • Eleme turunu başarı ile geçen takımlar çeyrek final için 16 Mayıs 2020 Günü Cumartesi saat 15:00 da Sıralı sistem ile tekrar eşleşecek ve yarı final için yarışacaklardır.
 • Çeyrek final turunu başarı ile geçen takımlar ise yarı final için 17 Mayıs 2020 Pazar Günü saat 15:00 da finale yükselmek için tekrar yarışacaklardır.
 • Yarı final de başarılı olan 2 takım aynı gün içerisinde de final oyununu oynayacaktır.

Turnuvaya Nasıl Katılırım ?

Turnuvayla ilgili yukarıda verdiğimiz bilgilerin sizleri aydınlattığını düşünerek artık nereden nasıl katılacağınızı gösterebiliriz. Turnuvaya katılabilmek için öncelikle yayıncının discord sunucusuna girmeniz gerekmektedir. Girmek için tıklayınız.

Discord sunucusuna katıldığınız da ise “#turnuva-kayıt kanalı” girmeniz gerekmektedir. Bu kanalda nasıl katılım sağlayacağınızı gösteren örnek form mevcuttur. Form örnek olarak aşağıdadır.

500 TL Ödüllü Valorant Turnuvası Başlıyor
500 TL Ödüllü Valorant Turnuvası Başlıyor

Turnuvaya taslak formdaki gibi gönderi sağladığınızda kaydınız gerçekleşecektir. Turnuvaya katılan takım ve oyunculara şimdiden başarılar dileriz..

Makaleyi Oyla post

Boş vakitlerinde technovadi.com sitesinde makale yayınlayan birisi

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir
Akk

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir