1. Anasayfa
  2. OYUN

Çocukların Dikkatini Geliştiren Oyun – Aslan Max’ın Fabrikası

Çocukların Dikkatini Geliştiren Oyun – Aslan Max’ın Fabrikası
Çocukların Dikkatini Geliştiren Oyun - Aslan Max’ın Fabrikası
0

Çocukların Dikkatini Geliştiren Oyun – Aslan Max’ın Fabrikası


Oyun geliştiricilerin, bir projeye/oyun yapımına başlamadan önce dikkat ettikleri birkaç konu vardır. Bu konular arasında en önemlisi ise çıkan projenin hitap ettiği yaş aralığıdır yani kitle seçimidir. Son zamanlarda aslında “son zamanlarda” demek biraz yanlış oldu. Yaklaşık 2008 yılından beri artık küçük büyük demeden herkesin evinde akıllı cep telefonu, tablet veya bilgisayar bulunmakta. .

Gençlere veya çocuklara bu tür teknolojik aletler genellikle hediye olarak alınır (Telefon vb).  Bakın bunu kendi küçüklüğümden biliyorum sizde çocuklarınızdan, yeğenleriniz den veya kendinizden bilebilirsiniz. Bilebilirsiniz işte. Eğer küçük bir çocuksanız, üretim yapma, geliştirme ne biliyim işte bu tarz oyunları seversiniz. Çocuğunuza “Aslan Max” ‘ı bir sorun bakalım. Ne cevap verecek!

İşte burada “Çocukların Dikkatini Geliştiren Oyun – Aslan Max ’ın Fabrikası” devreye giriyor

Bu oyunda Üretim Yapmanın Verdiği Keyife sahip oluyorsunuz!

Piyasadaki dondurma oyunlarının büyük bir bölümü, dondurmanın yapım aşamalarını ve satışını ele alıyor. Bunun en büyük örneklerinden birisi ise Aslan Max ’ın Fabrikası oyunudur.

Çocukların Dikkatini Geliştiren Oyun - Aslan Max’ın Fabrikası
Dondurma tüketen her çocuğun yakından tanıdığı Aslan Max “Ben bile tanıyorum yahu :)”, oyunun konusu gereği arkadaşlarımızla birlikte dondurma fabrikası kurmak zorunda kalıyoruz. Çünkü dünya dondurmasız kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor.

Oyun, bundan sonrasını bizlere bırakarak, yeteneklerimiz sayesinde sahip olduğumuz kaynakları etkin bir şekilde kullanmaya yöneltiyor. Yani küçük yaştaki çocukların dikkatini geliştirirken aynı zamanda düşünmeye de zorluyor.

Meyve ağaçları ve süt üretim çiftlikleri dondurma satabilmeniz için başta en etkili faktörlerdir. Daha sonraları ise sırasıyla etkili olan faktörler şunlardır; Satış yaptığımız yerin ve fabrikanın dizaynı, şehrin genel görünümünün kozmetik ve yapısal olarak geliştirilmesi. Eee… Oyunda bunlar olunca büyükler bile sever bu oyunu :) Yakın zamanda bu oyunun videosunu çekip kanalıma yüklemeyi düşünüyorum. Günlük görevlerle de desteklenen oyun, bizleri kendine biraz daha bağlamayı başarıyor. Çünkü bir işin sonunda ödül varsa biz insanlar o işi daha şevkle ve düzenli olarak yaparız. Buna çocuklarda dahil.

Çocukların Dikkatini Geliştiren Oyun - Aslan Max’ın Fabrikası
Çocuklar ve gençler kaynak kullanımını ele alan oyunlar sayesinde, elindekilerin en iyisini gerçekleştirme bilinci kazanabilir. Ayrıca, bu oyunlar sayesinde  üretim, arz , talep ve kazanç konularında erken yaşlarda daha bilinçli hale gelebilirler.

Google Play Linki için Tıklayın!
Play Store Linki için Tıklayın!

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir