1. Anasayfa
  2. UbiSoft

For Honor Kapalı Betasını Kaçıranlar Üzülmesin

For Honor Kapalı Betasını Kaçıranlar Üzülmesin
For Honor Açık Beta
0

For Honor Kapalı Betasını Kaçıranlar Üzülmesin


Kapalı Beta Nedir?

Kapalı Beta: Oyundaki sorunların tümünün şirket içindeki kısıtlı sayıdaki test ekibi tarafından bulunması mümkün değildir değil mi? Bunun için Beta süreçleri vardır. Kapalı Beta denmesinin sebebi ise oyunun henüz halka/oyunculara açık olmamasıdır. Yani oyuncular oyunun kapalı betası için firmaya başvururlar. Seçilen oyunculara, firma kapalı beta kodu verir. Oyuncular ise kodu hesaplarına girerek kapalı beta erişimi kazanmış olurlar. Ve oyunu oynamaya başlarlar, oyunda buldukları hataları firmaya ileterek oyunun tam sürümünün daha az hatayla çıkmasına katkı sağlamış olurlar. Yani kapalı beta’da yapılması gereken tek şey sadece oyunu oynayıp tadını çıkarmak değildir. Hataları bulup, bu hataları oyun firmasını bildirmektir. Kapalı beta tamamlandıktan sonra yaratılan hesaplar ve oyun ilerlemesi silinir. Bir müddet sonra ise Açık Betaya geçilir.

Açık Beta Nedir?

Açık Beta: Oyunu artık isteyen herkes test edebilir. Herhangi bir oyuncu oyuna giriş yaparak dilediği şekilde oyunu oynayabilir. Açık Betada kasılan hesabın silinmeyeceği söylense de bu oran %100 değildir. Firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. Yani bunun anlamı şu; Açık Beta ‘da bir karakter açtınız ve bunu kastınız. Bir müddet sonra açık beta bitti. Oyunun normal sürümünde açık betada kastığınız karakter ile oynamanız mümkün. Açık beta hala bir test olarak görülür fakat oyundaki sorunlar kapalı betaya göre daha azdır. Yani oyun çıkmadan önce son kontrolleri yapılıyor diyebiliriz. Oyuncular oyunda olan hataları şans eseri bulurlarken oyunu hazırlayan firma ise oyuna katabilecekleri yeniliklerle uğraşır.

Açık Beta ile Kapalı Beta Arasındaki Farklar Nelerdir?

*Oyun ilerlemesi silinmez (Firmaya Bağlı) / Hesap Tamamen Sıfırlanır

*İsteyen Herkes Oyuna Erişebilir / Sadece Seçilmiş Kişiler (Kapalı Beta Kodu için: Firmaya direk inceleme yapacağım bana kapalı beta kodu verir misiniz seklinde mail atarsınız. Genellikle kodu size mail yoluyla yollarlar)

*Açık Beta Başladıktan Sonra Oyunu İndirmek Mümkündür / Kapalı Betada İse Oyun Erişime Açılmadan Önce 2 Gününüz Vardır (İndirmek İçin)

*Kastığınız Karakterin İtemleri Durur / Hesap Tamamen Sıfırlanır

For Honor Açık Beta Ne Zaman Başlıyor

Benim gibi For Honor ‘ın kapalı betasını kaçıran arkadaşlar sakın üzülmesin. Çünkü 9 – 12 Şubat arası For Honor ‘ın açık betası başlayacak. Üç gün sürecek olan bu açık beta boyunca arkadaşlarınızla güzel vakitler geçirebilir, sabaha kadar bu oyunu oynayabilirsiniz. Daha doğrusu arkadaşlarınızla sabahlayabilirsiniz. Çünkü oyunu kapalı betasın da test etme şansı bulan oyuncular oyunla ilgili övgü dolu sözler ile bahsettiler. Unutmayın açık beta sadece üç gün sürecek. Yani kendinize 9 – 12 şubat arası başka planlar ayarlamayın :) Sizi ayartmaya çalışanlara da kanmayın. Benim o günler arasında önemli işlerim var diyin.

For Honor Açık Beta

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir