Realtek Network Controller was not found Hatası ve Çözümü

Realtek Network Controller was not found Hatası ve Çözümü


Format attınız ve driver/sürücüleri yüklemeye başladınız. Ethernet/Lan kartına geldiğinizde ise “Realtek Network Controller was not found Hatası” ile karşılaştınız. Bu durumla ilk defa karşılaşıyorsanız ne yapacağınızı bilmemeniz çok doğal. Aslında çözümü çok basit. Fakat çözüme geçmeden önce “Klasör Salt Okunur Hatası” hatası ile karşılaşıyorsanız bu yazımıza da okumayı unutmayın! Şimdi gelelim bu sorunu nasıl çözebileceğinize.

İlk olarak Bilgisayarım klasörüne sağ tıklayıp özellikler diyoruz. > Açılan sekmede sağ kısımda bulunan Aygıt Yöneticisine giriyoruz. > Diğer Aygıtlar altında “Ethernet Controller” isminde sarı ünlemli bir donanım olacaktır. Sizde Ağ Bağdaştırıcıları altında da bulunabilir. > Sağ tık yapıp “Sürücü Yazılımını Güncelleştir” diyoruz.

“Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara” ‘ya basıyoruz. > Bundan sonraki adımları resimli olarak anlatacağım;

Resimde gözüktüğü gibi  “Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver” seçeneğini seçiyoruz.

Genel donanım türleri sekmesinde “Ağ Bağdaştırıcıları” seçeneğini seçip > İleri diyoruz.

Bir sonraki adımda 1-2 saniye bekledikten sonra resimdeki gibi bir ekranla karşılaşacaksanız. Önce “Realtek” daha sonra “Realtek PCIe GBE Ailesi Denetleyicisi” seçtikten sonra, İleri diyoruz. İleriye bastıktan sonra bir uyarı ile karşılaşırsanız “Evet” tuşuna basıp işlemin bitmesini bekleyin. Evet manuel olarak indirdiğimiz sürücüyü yüklemiş oldun.

Bu işlemi yaptıktan sonra sorununuz düzelmesi gerekiyor.

Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*