1. Anasayfa
  2. İNTERNET

Bilgisayarımda Java Yüklümü, Nasıl Öğrenirim?

Bilgisayarımda Java Yüklümü, Nasıl Öğrenirim?
Bilgisayarımda Java Yüklümü
0

Bilgisayarımda Java Yüklümü, Nasıl Öğrenirim?


Java bilgisayar için en önemli uygulamalardan birisidir. Bunun nedeni ise bir çok programın, tarayıcı eklentilerin ve oyunların çalışabilmesi için Java’ya ihtiyaç duymasıdır. Peki “Bilgisayarımda Java Yüklümü” olayına gelirsek bunu öğrenmenin bir çok yöntemi var tabiki de. Ben ise size en basit İki yönteminden bahsedeceğim. Aslında işlemler çok basit… ilk olarak yapacağımız işlem size vereceğim siteye girmek ve “Java sürümünü doğrula” butonuna basmak.

Java sürümünü doğrula butonuna bastıktan sonra sitedeki yazılım bilgisayarınızla iletişim haline geçip. Java’nın bilgisayarınızda yüklü olup olmadığına bakıyor. Eğer Java’nın bilgisayarınızda yüklü olduğunu görür ise hangi sürümün yüklü olduğu ve ne zaman yüklendiğini yine aynı ekranda karşımıza çıkarıyor. Java bilgisayarınız da yüklü değilse site sizin, yükleme sayfasına gitmenizi öneriyor.

Java Kurulum Testine bu linkten ulaşabilirsiniz, Tıklayın….

Eğer bu işlem ile bir sonuca varamadıysanız aşağıdaki yöntemle de Java sürümünüzü veya bilgisayarınızda yüklü olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

İkinci yöntem;

Windows 8, 8.1 ve 10’da Java Denetim Masası‘na nasıl erişebilirim?

İlk olarak arama sekmesini açmanız gerekiyor. Bunun için Windows logo tuşu + W tuşuna basın. > Arama kutusuna Java Denetim Masası yazın > Eğer hiç bir şey çıkmaz ise Java bilgisayarınızda yüklü değil demektir. Çıkarsa da tıklayarak Java sürümünüzü öğrenebilirsiniz.

Veyahut;
Fare imlecini ekranın Sağ alt köşesine sürükledikten sonra çıkan Ara simgesine tıklayın ve Denetim Masası yazın > Denetim Masası’na tıklayın ve Çıkan ekrandaki sağ üst köşede bulunan arama kısmına Java Denetim Masası yazın. Üstte belirttiğim gibi hiç bir sonuçla karşılaşmazsınız Java bilgisayarınızda yüklü değil demektir.

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir