1. Anasayfa
  2. REHBER Ve YARDIM

Eski Alan Adını Yeni Alan Adına Yönlendirme

Eski Alan Adını Yeni Alan Adına Yönlendirme
Eski Alan Adını Yeni Alan Adına Yönlendirme - TechnoVadi
0

Eski Alan Adını Yeni Alan Adına Yönlendirme


Çok kısa bir makale ile karşınızdayım. Sahip olduğumuz alan adını başka bir alan adına taşımamız gereken durumlar olabilir “Eski Alan Adını Yeni Alan Adına Yönlendirme”. Bu durumda eski alan adındaki sayfaların, yeni alan adındaki aynı sayfalara yönlendirilmesi gerekir. Zira bu işlem yapılmaz ise hem arama motorları sıralaması olumsuz etkilenir hem de ziyaretçi kaybı yaşarsınız.

Eğer eski alan adındaki içeriği site yapısında herhangi bir değişiklik yapmadan yeni alan adına taşıdıysanız aşağıdaki satırları .htaccess dosyasına eklediğinizde yönlendirme işlemi başarılı olacaktır.

Bu yöntemin, sadece Apache sunucusu kullanan sitelerde çalışacağını unutmayın.

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^eskialanadiniz.com$ [veya] RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.eskialanadiniz.com$
RewriteRule (.*)$ http://yenialanadiniz.com/$1 [R=301,L]

Yukarıdaki kodlar tüm eski alan adınızdaki içeriği yeni alan adınıza yönlendirilecektir. Eğer belirli sayfa veya sayfaları yönlendirmek isterseniz aşağıdaki kodu kullanmanız gerekmektedir.

Redirect 301 /eski/alan/adindaki/sayfa/eski
https://yenialanadiniz.com/sayfa/yeni

4/5 - (1 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir