Bazı Siteler Açılmıyor Sorunu ve Çözümü
Bazı Siteler Açılmıyor Sorunu ve Çözümü - İnternet Var ama Sitelere Giremiyorum
114

Bazı Siteler Açılmıyor Sorunu ve Çözümü


VPN Olmadan Bazı Sitelere Giremiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz; Bazı Siteler Açılmıyor sorunu ve DNS Sorunu çözümüne (internet var ama google açılmıyor – İnternet Var ama Sitelere Giremiyorum – Sitelere Girilmiyor) geçmeden önce bu çözümün engelli sitelerle hiç bir alakası olmadığını belirtmek isterim. Bu çözüm windows işletim sisteminde açılmayan bazı siteler için yazılmıştır. Bu makalede bazı sitelere erişememe çözümüne değineceğiz. Tabii ki bu yöntemleri engelli sitelerde de deneyebilirsiniz.

Örneğin film, dizi siteleri için. Şimdi gelelim asıl sorunumuza. Kendi sitemizden örnek vermem gerekirse; “technovadi.com” bu site bende açılırken başka birinde yani sizde açılmıyor diyelim. Size saçma geldi değil mi? Fakat hiçte saçma bir sorun değil.


Eğer aşağıda verdiğim çözümler işe yaramaz ise “En İyi DNS’ler” ve “En İyi VPN’ler” yazılarıma bakabilirsiniz.


Sorun Neden Olur?

Bazı siteler açılmıyor, sitelere girilmiyor bu tarz sorunlar genellikle DNS Sorunu daha doğrusu DNS Cache ‘le alakalı bir sorundur. Sitenin bulunduğu Sunucuda veya sizin kullandığınız internet firmasının eski portları kullanmasından dolayı oluşan bir sorundur. Tabii ki bu sorun eğer sizden kaynaklı ise genellikle Windows işletim sistemlerinde oluşuyor.

Hatta küçük bir örnek vermem gerekirse çevrenizde veya internette “bazı sitelere giremiyorum Türk Telekom” tarzı konular görmüş olabilirsiniz. Görmediyseniz kendimden örnek vereyim. Evimde Superonline kullandığım zaman iş yerinde Türk Telekom vardı. Bizzat bir spor firmasının sitesine evde girebilirken Türk Telekom olan yerde giremiyordum. Proxy veya VPN kullanarak giriliyordu. Hatta mobil veride de Türk Telekom’da açılmıyordu o site. Diğer bütün GSM veya ISS’lerden alınan internet hizmetlerinde ise sorunsuz bir şekilde açılıyordu.

      +DNS’in kullanılma nedeni şudur;

Siz bir siteyle iletişim kurmak istediğinizde, o sitenin sunucusunun IP adresini bilmek zorundasınız. Fakat IP adresleri uzun ve akılda kalıcı olmadıkları için bunun yerine doman‘in yani Alan Adları kullanırız (https://technovadi.com) gibi. Siz bir siteye erişim sağlamak istediğinizde, alan adını yazarsınız. Bilgisayarınız, telefonunuz daha doğrusu herhangi bir internete bağlı cihazınız o sitenin IP adresini DNS Sunucusuna sorar.

DNS Sunucusu, sorguya cevap verir. Sorgu sonunda bilgisayarınız, sizin istediğiniz sunucuyla domain yardımıyla iletişim sağlar. Tabii bu sorgu ve dönüşü esnasında bir trafik olması gerekir ve kısa da olsa sorgu-cevap yaparken belli bir zaman geçecektir.

İşte bu yükü hafifletmek için DNS Cache özelliği geliştirilmiştir. Bilgisayarınız daha önce girdiğiniz/erişim sağladığınız domainleri, cache “önbellek” ‘inde tutar. Böylelikle tekrar sorgu yapmasına gerek kalmadan direk eski sitelere giriş yapabilirsiniz. Ama bu yöntemin/özelliğin istisnai olsa da bazı durumlarda dezavantajı ortaya çıkmaktadır.

Örneğin; Youtube, Microsoft, Facebook gibi dağıtık sitelerde sunucu IP adresi sabit değildir çünkü bu sistemler size en hızlı hizmet verecek şekilde yapılandırılmış durumdadır(En yakın ve en performanslı sunucu nerede ise oraya bağlanırız). Ve sizin önbelleğiniz de yani cache de bulunan sunucu devre dışı kaldığında artık siz de o siteye girememeye başlayacaksınız.

Peki “Bazı siteler açılmıyor, sitelere girilmiyor” bu tarz sorunlardan nasıl kurtulursunuz? Bu sorunu VPN kullanarak (tıkla) düzeltebilmeniz mümkün. Fakat giremediğiniz site Devlet tarafından engelli değil ki? DNS sorunu yüzünden bağlantı sağlayamıyorsunuz. Aynı zamanda Kurumsal bir firma iseniz ve firmanın sitesine erişim sağlayamıyorsanız? VPN kullanmazsınız. Kurumsal Mailleri, VPN vasıtasıyla mı yollayacaksınız.

Bu durumda tarayıcı önbelleğini sıfırlamak belki çözüm olabilir. Fakat önereceğim bu yöntem %99 oranında sorunuzu çözecektir. Bazı Siteler Açılmıyor sorununun çözümü için DNS İstemcisini durdurmak gerekiyor.

İnternet Var ama Sitelere Giremiyorum Çözümü – Bazı Siteler Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Sitelere Girilmiyor, Bazı Siteler Açılmıyor gibi Çözüme geçmeden önce basit 2 yöntemden bahsedeceğim eğer bu yöntemlerden biri işinizi gördüyse DNS İstemci Ayarı yapmanıza gerek yok

Alternatif Çözüm Yöntemi 1:

Bazı durumlarda DNS ve IP cache’de kalabiliyor ve bu durumda bu makalenin konusundaki gibi bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bunun önüne geçmek için DNS Önbellek temizleme işlemi yapılması gerekiyor.

CMD yönetici olarak açın ve aşağıdakileri tek tek yazın.

 1. ipconfig /flushdns
 2. ipconfig /release
 3. ipconfig /renew

Alternatif Çözüm Yöntemi 2:

Çözüme geçmeden önce basit bir yöntemlerden bahsedeceğim. Bu sorun nadirde olsa tarayıcı ayarlarından dolayı veya tarayıcıya bulaşmış bir trojandan dolayı olabiliyor. Sorunun bundan kaynaklanmadığını anlamak için;

 1. Tarayıcı geçmişini temizleyerek ve ayarlarını sıfırlayarak internete bağlanmayı deneyebilirsiniz. Not: Bilgisayarda yüklü bütün tarayıcılar için bu yöntemi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Ana Çözüm Yöntemi – DNS İstemcisi/Cache Kapatma

Sitelere Girilmiyor, Bazı Siteler Açılmıyor gibi sorunlar için yukarıdaki alternatif yöntemler işinize yaramadıysa bu yöntem büyük ihtimalle yarayacaktır.

Öncelikle;

 1. Başlat menüsünden Çalıştır‘ı açın. Eğer başlat menüsünde çalıştır yoksa; Windows Tuşu + R tuşuna aynı anda basarak çalıştırı açabilirsiniz.
 2. Çalıştıra “services.msc” yazıp enter tuşuna bastığınızda Hizmetler “Servisler” sekmesi açılacaktır.
 3. Bu kısımda “DNS istemcisi” ‘ni bulun ve sağ tık yapıp özellikler deyin. Açılan sekmede, Başlangıç Türü yazar. Bunu “Devre Dışı” yapıp. Uygula > Tamam dedikten sonra pencereleri kapayın.
 4. Şimdi bilgisayarınızı kapatıp, tekrardan açın.
 5. Açtıktan sonra kullandığınız tarayıcıları sıfırlayıp erişemediğiniz siteye tekrardan girmeye çalışın. Dediğim gibi bu çözüm sorununuzu %99 oranında çözecektir.
DNS İstemcisi/Cache Kapanmama Sorunu

Bazı kişilerde “DNS İstemcisi/Cache” kapanmıyormuş. Bunun için bir çözüm var aşağıya bırakıyorum.

Not: Bu işlemi yapabilmek için kayıt defterine girmeniz gerekiyor. Kayıt defterinde yapacağınız küçük bir hatada format atmanız gerekebilir. Bu işlemi yapmadan önce kayıt defteri yedeği almak isteyebilirsiniz!

 1. Başlat >>> Çalıştır >>> Regedit veya Win + R tuşu >>> Regedit
 2. Açılın sekmede şu yolu izleyin; HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\Dnscache
 3. Başlangıç kayıt defteri “Start veya Başlangıç” anahtarını bulunuz. Buradaki değer büyük ihtimalle 2‘dir. Siz 4 yazın.

Değerlerin karşılık geldiği anlamlar ise;

Otomatik – 2
Manual  3
Durduruldu  4
Otomatik (Gecikmeli Başlangıç) – 2

Bu işlemlerden sonra DNS İstemcisi deaktif olacaktır. Açmak istediğinizde yine aynı adımları izleyip 4 yerine 2 yazmanız gerekiyor. Bu işlemlerden sonra artık Bazı Siteler Açılmıyor sorunundan kurtulmuş olmanız gerekiyor. Ben çalıştığım iş yerinde Sitelere Girilmiyor sorunumu bu şekilde düzeltmiştim.

İnternet Var ama Sitelere Giremiyorum, Bazı Siteler Açılmıyor, Sitelere Girilmiyor, DNS sorunu yukarıdaki yöntemleri yaptığınız halde devam ederse veya yukarıdaki işlemleri yapamazsanız yorum yapmaktan çekinmeyin.

4.8/5 - (6 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (114)

Popüler Yorumlar
 1. Dediğim gibi DNSCache özelliğini devre dışı bırakmayı denediniz mi acaba? Birde VPN ile denediğinizde girebiliyor musunuz?

 2. Hocam bendede girmiyor hiçbir microsoftla alakalı siteye vs. diğer bilgisayarımdan ve telefonumdanda denedim onlardanda girmiyor galiba internetimde sıkıntı var (güvenli internetim devre dışı bu arada) ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

 3. başlangıç kayıt defteri diye bişey çıkmıyor . her bilgisatar farklımıdır ya

Yapılan Yorumlar
 1. Merhaba, dün eve yeni internet taktırdım turksell eskisi de turkselldi fakak eskisinde film sitesi açılıyordu. Dün yenisini gelip taktılar site açılmıyor bu siteye ulaşılamıyor ne yapmalıyım? DNS denedim ama yine olmadı

 2. 24 Ağustos 2022

  Ana çözüm işime yaradı. Sitelere giremiyorum sorunu düzeldi çok sağ ol admin

 3. 09 Temmuz 2022

  ana çöçzüm işe yaradı

 4. Benim bilgisayarımda dnscache dosyası görünmüyor. Ne yapmalıyım?

  • DNS Cache hizmeti her bilgisayarda vardır. Ya ismini yanlış yazıyorsunuz ya da yanlış yerde aratıyorsunuz. Eğer yoksa sistemde bir sorun olmuş ve silinmiş olabilir. Windows düzeltme ile sorun düzelebilir (belki).

 5. tradingview sitesine giremiyorum. türktelekom dan bağlantıyı yeni yaptım sadece bu siteye girmiyor. sizin yöntemlerinizi denedim ama sonuc aynı.

 6. Hocam bendede girmiyor hiçbir microsoftla alakalı siteye vs. diğer bilgisayarımdan ve telefonumdanda denedim onlardanda girmiyor galiba internetimde sıkıntı var (güvenli internetim devre dışı bu arada) ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

 7. Selam benim bilgisayatym windows 7 youtube açmiyor nasil youtube ni açabilirim yardymjy olabilirmisiniz şimdiden teşekürler.

 8. Hala güncel denendi test edildi.

 9. tşk sorun dülzedi

 10. Dediginiz her şeyi yaptım hatta şu dns değiştirme olayını da yaptım ama yok olmuyor

 11. 19 Şubat 2021

  hero zero sitesine giremiyordum verdiğiniz yöntem işe yaradı tşk

 12. 29 Kasım 2020

  Çok teşekkürler sayenizde sorunumu çözdüm :)

 13. Teşekkürler Kral

 14. Twugi ve Twianon siteleri var twitter videolarını açan son bir haftadır açamıyorum

  • Bende “http://twugi.com/” açılıyor fakat diğer siteyi bir türlü açamadım. “http://twugi.com/” sitesi için makalede verdiğim önerileri denediniz mi? Denediğiniz halde aynı sorun devam mı etmekte?

 15. 06 Şubat 2020

  Merhaba,
  Yukarıdaki bahsettiğiniz çözümü denememe rağmen aynı hatayı almaya devam ediyorum. Chrome ya da Explorer farketmez tüm tarayıcılarımda denedim. Bir siteye giremiyorum ve hepsinde linkte koyduğum sonucu alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
  https://hizliresim.com/GGQ2rv

  • Ağ paylaşım merkezi>> Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir >> Ethernet veya Wi-Fi hangisini kullanıyorsanız sağ tık, özellikler >> TCP / IpV4 çift tıklayıp >> DNS elle girmeyi dener misiniz. 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 olacak şekilde.
   Son olarak yine sağ tık yapıp devre dışı bırakıp tekrar sağ tık yapıp “tanıla veya sorun gider yazar” bunu yapar mısınız?

 16. Yok denemedim. Açıkcası çok fazla kayıtlı bilgi var sıfırlamak istemiyorum aktif olarak kullanıyorum. Hesapla senkronize ama güvenemiyorum bikaç kez sorun yaşadımda.

  • Chrome ayarlarında sorun olabilir veyahut bir eklenti sıkıntı çıkartıyor olabilir çünkü gizli sekmede bir sorun yok diyorsunuz. Çalışan bütün eklentileri deaktif edip deneyin birde.

 17. Aynı sorun mevcut örnek kariyer.net sitesinde anasayfa giriyor özgeçmiş girdiğimde bağlantı sıfırlandı vs gibi bir kaç hata alıyorum cache temizleyip girdim verdiğiniz yöntemle dnscache devre dışı bıraktım regeditten hizmetler de deaktifti yazı diğer arkadaşlar gibi ama regeditten yapınca devredışı yazdı ama pc yeniden başlattım tarayıcıdaki siteyle ilgili bütün geçmişi sildim. Aynı sorun devam ediyor. Chrome kullanıyorum gizli sekmeden ve başka tarayıcıdan açtığımda sıkıntı yok giriyor. Yönetici hesabı. Dns google dns ip otomatik.

  https://i.hizliresim.com/492Rrp.jpg

 18. 19 Ocak 2020

  Söylediklerinizi yaptım ama maalesef değişen bir şey olmadı. Hatta DNS değişikliği bile yaptım. Vodafonenet’i aradım onlarda sorunun farkında ama düzeltemiyorlar. Şaka gibi valla, bekliyoruz öyle :/

 19. Chromea bir uzanti musallat oldu bilgisayari sifirladim lakin su anda internet olmasina rağman tarayıcıdan googlea ulasamiyorum baska sitelerede giremiyorum

 20. Ne yaptıysam olmadı bazı siteler açılıyor bazıları açılmıyor sıkıntılı bir mesele, face açılmıyor youtube açılıyor n11 açılmıyor hepsiburada açılıyor kafa yedirtecek bana :( .

 21. 20 Temmuz 2019

  Selamun Aleyküm kardeşim bende bu siteye ulaşılamıyor diyor yazdıgın gibi yaptım düzelmedi %1 ihtimal bana mı geldi anlamadım bi bakarsanız sevinirim.

 22. 20 Mart 2019

  Merhaba ben bu değer atama kısmını yaptım oldu ama ertesi gün tekrar bozuldu neden böyle oluyor nasıl kalıcı düzeltebilirim?

 23. Aydın Bekoğlu Bende Hayla Açılmıyo Ne Yapabilirim ?

 24. Yapamadım :(

 25. bende dns istemcisi kapanmıyor dediklerinizin 2 ye kadar olanı yaptım 3 ü anlamadım ordan sonra ne yapmalıyım tam olarak açıklarmısın

 26. Eline sağlık kardeşim, güzel bilgiler ve güzel çözüm. Kesinlikle işe yarıyor.

 27. Pcden ve diğer aygıtlardan sadece google ve youtube a girebiliyorum. Diğer sitelere girmeye çalıştığımda bağlanamıyorum. Steam de arkadaş ağı açılmıyor ve güncelleme yapmıyor. Cevap verirsen çok sevinirim burda yzanlarıda denedim ama olmadı tşk

 28. Soylediklerinizi denedim fakat olmadi ,ayni sorun komsumda da var . Facebook ,youtube ,google , Twitter gibi sitelere girebiliyoruz fakat diger sitelere giremiyoruz. Ttnetle alakalı bir sorun olabilir mi acaba? Gerci adamlari aradim bu sorun icin . Kadin modem ismini ve wifi sifresini degistirdi .yine olmadi

  • TTNetin müşteri hizmetleri bir şey bilmiyor sizi sadece oyalarlar, zamanınızdan çalarlar. Aldığınız hatayı resim veya video olarak yoruma atabilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

 29. 15 Ekim 2018

  Benim sorunum Yapı Kredi ve Garanti Bankalarının internet ve mobil şubelerine evdeki WiFi üzerinden giremiyorum.Bilgisayarı cep telefonundan internete bağlarsam veya telefonda WiFi’ye bağlı değilse hem mobil hem de internet bankacılığına bağlanabiliyorum.

 30. Aynı hata benim sitemde de var benden başka herkes giriş yapabiliyor kendi siteme 1 haftadır giriş yapamıyorum sizin söylediğiniz adımları takip ettim ama başlangıç türü pasif gözüküyor tıklanmıyor windows 10 kullanıyorum güvenlik seviyeme nasıl bakabilirim ve kaç olması lazım ama bilgisayarım şifresiz oturum açarken şifre falan istemiyor yani admin yok beni bu sıkıntıdan kurtarırsanız sevinirim teşekkürler.

  • Yazının en sonunda kayıt defteri ile kapatma var, dilerseniz o yöntem ile şansınızı bir deneyin. Eğer yine olmaz ise başka bir yöntem düşünürüz. Bu arada rica ederim. Umarım sorununuzu en yakın zamanda halledebiliriz :)

 31. Bende olmadı başka çözümü var mıdır ?

 32. Bazı arkadaşlarda DNS İstemcisi kapanmıyormuş. Bunun çözümünü konunun en altına ekledim arkadaşlar.

 33. bende de sorunun aynısı var hesap yönetici hesabı ve güvenlik seviyesi 3 tü olmuyordu 1 e çektim yine olmadı

 34. Bilgisayardan bir internet sitesindeki bazı özellikleri kullanamıyorum başka bilgisayardan yada telefondan kullanılabiliyor her türlü güncellemeleri yaptım fakat bir türlü hatayı gideremedim

 35. devre dışı bırakamıyorum güvenlik seviyesini bulamadım admin yetkisi var hesap detaylarınıda bulamadım

 36. Ya devredışı bırakmayı yapamıyorum. Özelliklere girdim durdurma duraklatma gibi seçenekler vardı fakat aktif değillerdi yanı basamıyordum lüütfen yardım edin.

 37. 20 Temmuz 2018

  Sayende Çözdük olayı teşekkürler güzel makale

 38. merhaba. bazı siteler açılmıyor deli oluyorum ne yaptıysam olmadı. dediğinizi denedim o tuşlara basılmıyor gri kalıyor. hesabımda yönetici izni var mı bilmiyorum. güvenlik seviyesi ne durumda onu da bilmiyorum. ve hepsine nereden bakılıyor onu da bilmiyorum acil yardım ederseniz sevinirim.

 39. Kapatamıyorum. O kısımlar gri olarak görünüyor özelliklere tıkladığımd

 40. Merhaba ben de dns istemci ayarlarında bir değişiklik yapamıyorum hesabımın yönetici izni var ama ayarları değiştirmeme izin vermiyor.

 41. Muhteşem.. süper oldu benim için kendi web sitelerime ben giremiyordum ama arama motorlarından kullanıcılar geliyordu benim için çok faydalı oldu teşekkürler.

 42. Belirli sitelere 3 farklı pc ile denememe rağmen yine giremiyorum. Aynı bağlantı üzerinden denedim. İstek zaman aşımı yada bağlantı hatası veriyor. Özellikle banka siteleri.
  Sorun isp kaynaklı olabilir mi?

 43. Yardım için teşekkür ederim ama gerek kalmadı.
  Site kendi kendine açılmaya karar verdi.

 44. 20 Mayıs 2018

  kolay gelsin. Dns istemcinisi açtım fakat devre dışı bırakamıyorum, butonlar aktif değil. ne yapmam gerekiyor. şimdiden teşekkür ederim.

 45. hangi dns ile girebilirim yardımcı olabilir misiniz?

 46. depositfiles sitesine sadece ben mi giremiyorum?

 47. ben de aynı sorunu yaşıyorum ve bilgisayarımda tek hesap var

 48. fotoğrafta görüldüğü gibi erişim sağlayamıyorum bir çözüm yolu var mı?

  https://i.hizliresim.com/oOvJ6X.png

 49. 2 gündür herzaman girdiğim sitelere giremiyordum…bazı haber siteleri açılıyor…bazıları açılmıyordu…yukarıdaki yönergeleri de aynen uyguladım..güvenlik duvarını kapadım..kullandığım antivirüs programını da kapattım..sistem geri yükleme..vs..vs.. olmadı…

  bazı siteler açıldığı için modem de sorun olacağını hiiç düşünmemiştim..nihayetinde de internete bağlanabiliyordum..modemde sorun olamazdı..artık yapabileceğim bir şey kalmayınca..son şans diye modemi kapatıp 10 sn sonra yeniden açtım…tuhaf ama tüm artık sitelere girebiliyorum..

  bu tip sorun yaşayan arkadaşlara önerim, hiç bir şey yapmadan önce, modemi açıp kapatsınlar..olmuyorsa yukarıdaki yönergeyi uygulasınlar..

  • Bu değerli yorumunuz için teşekkür ederim :) Bu arada çözüm yöntemi çok iyiymiş :D Fakat %90 ihtimalle modemi kapatıp açınca bu tarz sorunlar düzelmez. Bir daha bu tarz hata görmemeniz dileğiyle.

 50. bazı sitelerde dizi izlemek için telefondan girip gayet sorunsuz izleyebilirken bilgisayardan girince telif hakkı gibi sebeplerden diziyi açmıyor ama telif hakkı yüzündense telefondan neden açtığını anlamıyorum. bu dediklerinizi yaptım dizinin bir bölümünü açtı sonra tekrar denesem de bi daha diğer bölümleri açmadı. telefonun işletim sistemi ios bilgisayarınki windows diye oluyor olabilir mi ve düzeltmek için ne yapmalıyım?

  • Telefonunuzda proxy veya DNS kullanıyor musunuz? Bu arada bilgisayardan izlemek için vpn veya dns kullanabilirsiniz. Yukarıdaki yöntemler hiç açılmayan siteler içindir. Telif Hakkı dolayısıyla engellenen siteler için değil :)

 51. 13 Şubat 2018

  Bir sorum olacak, başlangıç türü adlı yer kullanılamaz durumda şuan ve şu yazıyor;

  C:\WINDOWS\system32\svchost.exe -k NetworkService -p

  Bu yol var fakat o dosyaya gittiğimde uzantısı .exe şeklinde ve çalışmıyor nasıl çözebilirim bu sorunu yardımcı olabilir misiniz?

 52. gecen gün aynı sorunla karşılaştım işime yaradı teşekkürler

 53. Teşekkürler yararlı bir paylaşım olmuş giremediğim sitelere girebildim.

 54. Teşekkürler yararlı bir paylaşım olmuş giremediğim sitelere girebildim.

 55. Saolun sayenizde giremediğim bir siteye girebildim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir