1. Anasayfa
  2. MAKALE

Retro Oyunları Bedava Oynayabileceğiniz 3 Site

Retro Oyunları Bedava Oynayabileceğiniz 3 Site
Retro Oyunları Bedava Oynayabileceğiniz 3 Site
0

Eski retro tarzı oyunları seven ama emulatör gibi uğraştırıcı ve karışık uygulamalarla uğraşmak istemeyen kişilerin eski oyunları bedava indirebilecekleri veya browser üzerinden oynayabilecekleri 3 adet siteyi sizlere paylaşıyoruz. Günümüzde retro oyunlara bedava bir şekilde ulaşmak çok basit fakat bunları legal anlamda listeleyen ve bu arada bilgisayarınıza virüs bulaştırmayacak kaynak ise maalesef çok az. İşte bu yazımızda (Retro Oyunları Bedava Oynayabileceğiniz 3 Site, Eski Oyunları Oynama), yasal olarak oynayabileceğiniz veya bilgisayarınıza zarar vermeden indirebileceğiniz 3 siteyi listeledik.

Retro Oyunları Bedava Oynayabileceğiniz 3 Site

Abandonia

Abandonia, telif hakkı kalmamış/süresi geçmiş veya artık dağıtıcısı tarafından desteklenmeyen ve indirip oynayabileceğiniz retro oyunların bulunduğu bir site. Site 1999 yılından beri hayatına devam ediyor ve aktif olduğu süre boyunca her sene yeni oyunlar ekleniyor. Bu makalenin paylaşıldığı tarih itibariyle 1.399 oyun mevcut sitede. Ayrıca site o kadar popüler ki 900 binden fazla üyeye sahip. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

OldGamesHelf

Bu site sayesinde neredeyse bütün Atari ve VCD/DVD oyunlarını oynamanız mümkün. Hiç bir şekilde oyun veya program indirmenize gerek kalmadan direkt site üzerinden oyunları aynı tarayıcı oyunlarında olduğu gibi oynayabilirsiniz. Üstelik sitede Gamepad (oyun kolu) desteği de mevcut. Detaylı inceleme için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

The Internet Archive

Son sitemize geldik. The Internet Archive’de, OldGamesHelf sitesinde olduğu gibi oyunları direkt oynayabiliyorsunuz. Site ilk başta “bilgiyi tüm açıklığıyla internet kullanıcılarına ulaştırma ve koruma amaçlı oluşturulmuş, kar amacı gütmeyen bir organizasyon.” olarak ortaya çıkmış. Fakat sonradan 3.500’den fazla oyunu Dos kütüpahnelerine ekleyerek oyun arşivlerini büyütmüşler. Eski oyunları oynamak isteyip, indirmekle ve doğru işletim sistemini bulmakla uğraşmak istemeyen oyuncular için biçilmiş bir kaftan. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Retro Oyunları Bedava Oynayabileceğiniz 3 Site, Eski oyunları nerden bulabilirim, Eski oyunları oynama makalemizin sonuna geldik. Bu tarz daha çok makaleye göz atmak isterseniz aşağıdaki kategorilere bakmayı unutmayın;

Sık Sorulan Sorular

Eski oyunları nasıl oynayabilirim?

İşletim sistemlerinde çocukluğumuzun oyunlarını tekrar oynamamızı sağlayan emülatörler mevcut. Fakat bunlarla uğraşmak yerine ben direkt bu makalemde (Retro Oyunları Bedava Oynayabileceğiniz 3 Site) size 3 adet siteden bahsedeceğim. Direkt oyunları yüklemeden eski oyunları oynanabilirsiniz.

Retro oyunları nasıl oynayabilirim?

Retro Oyunları Bedava Oynayabileceğiniz 3 Site; size 3 adet siteden bahsedeceğim. Direkt oyunları yüklemeden eski oyunları oynanabilirsiniz.

5/5 - (10 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir