1. Anasayfa
  2. GÜVENLİK

Birden Fazla Virüs Programı Kullanmak Doğru mudur?

Birden Fazla Virüs Programı Kullanmak Doğru mudur?
Birden Fazla Virüs Programı Kullanmak Doğru mudur
1

Birden Fazla Virüs Programı Kullanmak Doğru mudur?


Birden Fazla Virüs Programı Kullanmak Doğru mudur? Hayır arkadaşlar doğru değildir ve çoğu kişide zaten bu durumu tavsiye etmez. Yazının devamında sizlere birden fazla Virüs programını kullanmanın zararlarından bahsedeceğim. Aynı zamanda ücretli ve ücretsiz olmak üzere virüs programları önereceğim. İsterseniz neden tavsiye etmediğimi söyleyeyim.

*Herkesin bildiği üzere virüs programları ram ve cpu kullandığından dolayı bilgisayarı kastırır. Bu durumda fazladan virüs programı bulundurmak bilgisayarınızın 2 veya 3 kat daha fazla kasması na ve yorulmasına neden olacaktır. Siz bilgisayarım daha güvenilir olsun derken performans dan ödün vermiş oluyorsunuz.

*Uyumluluk sıkıntıları meydana gelecektir. İki program bir birini engellemeye çalışacaktır veya daha kötüsü olacaktır.

*Her işlemde 2 kat fazla zaman harcamaya başlayacaksınız. (İşinize yarayan bir şeyi 2 virüs programı engellediğinde…)

*En önemli nedenlerden birisi: Daha güvenli olsun derken güvenlik açıkları meydana gelecektir :)

Daha fazla yazmaya gerek duymadım. Bu okuduklarınız size yeterde artar. Dediğim gibi çoğu kişi bu durumu tavsiye etmez. Zamanında denemiş biri olarak bende tavsiye etmiyorum. Şimdi gelelim önereceğim programlara.

Paralı;

*Kaspersky veya Bitdefender bu iki programı da kullanma şansım oldu ve pek bir şey dememe gerek yoktur umarım.

*İçimden bir virüs programı daha önermek gelirdi fakat adını hatırlayamadım evet doğru duydunuz hatırlayamadım. Bu program “cloud” sistemi le çalışıyordu. Aklınıza gelebilecek bütün virüs programlarının database’ i çekiyordu. Hani sizlere demin birden fazla program kullanmayın demiştim ya. Heh işte bu program sayesinde bütün virüs programlarına sahip oluyordunuz :) Bu programı 2015 yılında kullanıyordum. Fakat dediğim gibi adını unuttum. Hatırlarsam buraya yazarım.

Ücretsiz;

*Comodo, kesinlikle tavsiye ederim. Buna alternatif olarak Avast veya Panda kullanabilirsiniz.

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım arkadaşlar.


Web Tarayıcılarına Bulaşan Kötü Yazılımlar Temizleme
Güvenlik Uzmanlarından Hayat Kurtaran 5 Tavsiye!
Facebook Virüsü


Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir