Idle Daddy Kullanımı – Steam Kart Kasma
Idle Daddy Kullanımı
35

Idle Daddy Kullanımı


Idle Daddy, Steam koleksiyon kartlarınızı ücretsiz ve zahmetsiz bir şekilde düşürmenizi sağlayacak bir mobil uygulamadır. Steam Kart Kasma programı olarak bilinir, ayrıca Steam Saat Kasma Programı olarakta bilinmektedir. Maalesef bilgisayar sürümü yok fakat Android emulatörünü bilgisayara yükleyerek bilgisayarda kullanabilirsiniz. Şahsen ben telefona yüklemektense bilgisayara emulatör kurup kullanıyorum. Android Emulatör için bu makaleye bakabilirsiniz–> https://technovadi.com/bilgisayar/bluestacks-alternatifi-programlar/ 

Önemli Sorular

 • Vac Ban yer miyim?

Şuana kadar bu uygulamayı kullanıpta VAC yiyen kişi duymadım, uygulama VAC yemenizi tetikleyecek bir şey yapmamakta. Fakat Steam üzerinden vac destekli oyunlara giriş yaparken uygulamayı durdurmanızı/kapatmanızı öneririm.

 • Steam hesabımın yasaklanma ihtimali var mı?

Daha bugüne kadar duyulmadı, zaten böyle bir durumun olması da söz konusu değildir. Daha önceden sitemizde paylaştığımız, idle master programı ile bilgisayar üzerinden bu işlem yapılıyordu fakat bildiğiniz üzere 2018 Haziran ayında bu programın gelişimi durduruldu ve bundan dolayı artık idle master programı çalışmamakta.

 • Idle Daddy çalışırken bilgisayar üzerinden oyun oynayabilir miyim ?

Bir sıkıntı çıkmaması ve çakışma olmaması adına bilgisayar üzerinden oyuna giriş yapacağınız vakit Idle Daddy uygulamasını durdurmanızı veya Steam hesabınızı ilgili cihazda çevrimdışına almayı öneririm.

Idle Daddy Uygulama kullanımı

Steam Kart Kasma - Giriş Ekranı - Steam Saat Kasma

Steam Kart Kasma için önce yukarıdaki resimde göründüğü üzere Durum kısmına tıklayarak hesabınıza giriş yapmalısınız.

giriş ekranı 2

Yukarıda görüldüğü üzere Idle Daddy login kısmında kullanıcı adı ve şifre ekranı gelecektir. Eğer Steam Guard etkin ise giriş yaptığınızda ek olarak görüntü de gördüğünüz gibi guard kod kısmı açılacaktır. Bilgileri doğru girdiğiniz takdirde girişiniz sağlanacaktır.

idle daddy kullanımı detay3 - Steam Saat Kasma

Gördüğünüz gibi giriş yapıldı ve kart düşürme kısmında BAŞLAT tıklayarak rölantiyi başlatıyoruz.

idle daddy kullanımı detay 4

Evet rölanti başlamıştır. Çalıştırılacak oyun sayısı ve düşürülecek kart miktarını bu bölümden inceleyebilirsiniz. Yukarıdaki SS’de yer aldığı gibi dur ve duraklatma ikonları mevcuttur. Aşağıda yer alan durdur kısmından da uygulamayı da komple durdurma şansınız mevcut.

idle daddy kullanımı detay 5 - Steam Saat Kasma

Bildirim çubuğu üzerinden de rölantiyi takip edebilirsiniz. Dur ve duraklatma seçenekleri burada da yer vermişler.

idle daddy kullanımı detay 6

Soldaki menüyü inceleyelim, üst kısımda profil isminize ve avatarınıza yer veriliyor. Profil resmimizin sağ alt kısmında ki ok kısmı tıklarsak çıkış yazısı gelmektedir. Oyunlar ve Ayarlar kısmının detaylarına altta ki screenshot larda devam edeceğiz.

steam oyunlar kullanımı detay 7

Oyunlar kısmında kütüphanenizde yer alan oyunları görebilirsiniz. Ek ayarlar için 3 noktaya tıklamanız yeterli olacaktır.

idle daddy kullanımı detay 8 - Steam Saat Kasma

Idle Daddy Ayarlar kısmında ilk önümüze gelen veri kullanımını azalt özelliği kota dostudur. Resimleri devre dışı bırakarak sizlere daha az internet harcamanızı sağlayacak bir özelliktir. Cihazı uyanık tut özelliği açıklamasında yer verdiği gibi wifi kullanımı ekran kapalı iken kapanıyorsa otomatik bu özelliği aktif etmenizi öneririm.

ayarlar kullanımı detay 9

Burada yer alan Aile Pin’i aktif etmeniz halinde aile paylaşımında ki oyunlara da erişim sağlamanıza olanak sağlayacaktır. Dil kısmından farklı diller seçebilirsiniz.

idle daddy kullanımı detay 10 - Steam Saat Kasma

Çevrimdışı Steam Kart düşürme özelliği çoğunuzun işine yarayacak bir durumdur, rölanti halinde iken arkadaşlarınız sürekli farklı oyunlara girdiğinizi görmesini istemiyorsanız çevrimdışı özelliğini aktif edebilirsiniz. Kart düşmeye başlaması için gerekli süre önerilen süre dışında kullanmanızı önermiyorum. Bu ayarla oynamamanız öneririm. Karaliste bölümüne ise koleksiyon kartı kazanmasını istemediğiniz oyunları ekleyebilirsiniz.

Dipnot: Idle Daddy uygulamasını eğer Oyunlarda Steam Kart Düşürme değil de Steam Saat Kasma için bu uygulamaya kullanacaksanız yukarıda bahsettiğim “kartların düşmeye başlaması için gereken süre” kısmında ne kadar steam oyun süresi kasmak istiyorsanız o kadar süre yazmalısınız.

Uygulama İndirme Linki

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Başka bir yazıda görüşmek üzere..

5/5 - (1 Oy)

Boş vakitlerinde technovadi.com sitesinde makale yayınlayan birisi

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (35)

Popüler Yorumlar
 1. aile koruması açık mı?

 2. Telefondan mı açıyorsun.

 3. Hocam merhaba. Uygylama ayarlarında rölanti yiv1 e düşürdüm . Uygulama 5 oyun 18 kart gözüküyor ama hala kart düşürmedi acaba yardımcı olabilir misiniz?

Yapılan Yorumlar
 1. 18 Nisan 2022

  merhaba sitenizi yeni keşfettim bi ricam olacaktı steam de Rust adlı oyun var ama sitenizde bulamadım mümkünse Rust adlı oyunu sitenize eklermisiniz

 2. Bende olan oyunlar kart aramayı başlattığımda gözükmüyo onun yerine istemediğim oyunların kartları düşüyor ne yapmam gerekiyor?

 3. Güzel makale olmuş ellerinize sağlık. Bu program sayesinde Cs:Go’da saat kasıyorum çok güzel.

  • Merhalar değerli yorumunuz için teşekkür ederiz :) CS:GO’yu üçüncü parti bir yazılımla başlatmak bu yazılım için düşük ihtimal olsa da ban yeme riskine sahiptir. Bunu göz önünde bulundurarak kullanmaya devam edin. Diğer oyunlar için gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz. İyi eğlenceler :)

 4. Hala aktif bir şekilde çalışıyor hem kart kasıyorum hemde arada STEAM’DA OYNAMA SÜRESİ KASMA

 5. 06 Aralık 2020

  Hala aktif mi çalışıyor mu?

 6. Teşekkürler hocam

 7. gece uyumadan açık bırakıyorum uygulama 2 saat kastıktan sonra duruyor 10 saat sonra geliyorum sadece 2 saat kasmış, hocam bunun bir çözümü varmıdır

 8. Hocam api adresine ne yazmamiz gerekiyor

 9. API hatası alıyorum kodu nereden alacağım?

 10. Uygulamaya ilk girdiğimde kart aldım 20 tane falan o oyunlar bitince durdu daha devam etmedi.oyunlar daha önceden yüklenmiş olup oynadigim oyunlardır (bazıları 2 saatten az oynanmıştır) .Bazı oyunları oynatmamıştı 2 saat süre oynamış olmama rağmen . O oyunları tekrar yükledim bu sefer kart alınır diye denedim lakin yine 0 oyun 0 kart bulunuyor dedi .Ne yapmalıyım ? Aile pini kısmı boşta o kısma ne yapmalıyım ?

  • Kart düşürdüğünüz oyunlarda tekrar mı kart düşürmeye çalışıyorsunuz? Daha önceden oynadığınız oyunlarda kart düştüyse bir daha kart düşüremezsiniz zaten. Her oyunda kart düşme adeti mevcut. Bir oyundaki limit dolunca bir daha o oyundan kart düşmez. Yeni bir oyunda denemeniz gerekir (satın alınmış veya bedavaya alınmış farketmez.)

 11. 07 Nisan 2020

  Hocam merhaba bişey sormak istiyorum oyunlarda kart düşürmeyi başlat diyince çalıştırılacak 0 oyun 0 kart kaldı diyor ve 3 4 saatin üzerinde oyunlar var cihazın bildirimler bölümünü açıncada çalıştırılacak oyun kalmadı diyor lütfen cevap verebilirmisiniz

 12. Hocam merhaba. Uygylama ayarlarında rölanti yiv1 e düşürdüm . Uygulama 5 oyun 18 kart gözüküyor ama hala kart düşürmedi acaba yardımcı olabilir misiniz?

  • Oyunlarda kart düşürebilmek için daha önce 2-4 saat arasında oyun süresine sahip olmanız gerekiyor. Ben programı kullanıyorum bazen günde 20 kart bazen 10 kart düşüyor. Dediğim gibi kart düşürecek oyunlarda daha önce oynama süreniz yoksa ilk başta düşürmez.

 13. Uygulama hala çalışıyor mu? Birde Apı kaydı başarısız diyor bunun hakkında Bişi biliyor musun ? Bilgi verirseniz sevinirim iyi günler

  • Uygulama hala çalışıyor şuan bende kullanıyorum. “Api kaydı başarısız” hatasını gelirsek onu önemsemenize gerek yok. Uygulama yinede çalışıyor.

 14. Merhabalar vac ban yermiyim acaba csgo kartlarımı düşürsem

 15. Bende çalıştırılacak 0 oyun kaldı diyor ancak kart düşürmediğin satın aldığım kart düşürebilen oyunları görmüyor nedeni nedir

 16. Bu uygulama hala aktif mi ? Eğer aktifse vac korumalı oyunları program üzerinden engelleyebiliyor muyuz ? İdle masterı kullanırken oyuna girmesek bile kara listeye alıyorduk bunda da benzer şeyler yapmamız gerekmiyor mu ban yemememiz için ?

  • Evet program aktif ve çalışıyor. Oyunu karaliste ekleme şansınız da mevcut ister ayarlar kısmından en altta yer alan karaliste tıklayıp oyun id girebilirsiniz ya da oyunlar kısmında oyunun üstüne basılı tutup gelen ekrandan Oyunu karalisteye ekle ye tıklayarak alabilirsiniz. Risk almaya değmez diye düşünüyorum bazı oyunlar bende de karalistede ekli. Ban riski de şuanlık ban yiyen görmedik.

  • İbrahim arkadaşımın dediği gibi uygulama aktif ara sıra kullanıyorum hala. Oyunları kara listeye de almak mümkün aynı Idle Master’daki gibi.

 17. Apı kaydı başarısız diyor bunun hakkında Bişi biliyor musun ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir