Bluestacks Alternatifi Programlar Önerisi
Bluestacks Alternatifi Programlar, Windows İçin En İyi Android Emülatörleri
5

Bluestacks Alternatifi Programlar


Makale 10.06.2021 tarihinden güncellenmiştir! 6-7 yıldır Bluestacks dahil bir çok emulötürü deneyen/kullanan biri olarak bu programın artık kendini aştığını ve aşağıda bulunan diğer emultörlerin bir çoğuna kalite ve performans bakımından fark attığını söylebilirim.  O zaman neden Bluestacks Alternatifi Programlar Önerisi makalesini paylaşıyorsun diyebilirsiniz. Aslında nedeni basit Windows İçin En İyi Android Emülatörleri sıralamak çünkü;

Bluestacks biraz ağır bir emulatör yani işlemciniz, ramininiz dahil bir çok donanım parçanızın iyi olması gerekiyor yoksa sürekli çökme ve kasma sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Eğer bu tarz sorunlar yaşamıyorsanız alternatiflerine bakmanıza bile gerek yok bence.

Bluestacks’e alternatif olacak Android Emulatör‘lere geçmeden önce bu programı bilmeyenlere bu program nedir, neyin nesidir bahsetmek isterim.

Not: İyi bir android telefona sahip olmayan veya işini telefon üzerinden değil de bilgisayar üzerinden yapmak isteyenler için harikulade bir emulatör olan “Bluestacks” nedir? İşte cevabı;

Bluestacks Nedir?

Bu program sayesinde Android işletim sistemini bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Yani androidde olan uygulamaları veya oyunları bilgisayar üzerinden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bluestacks İndirmek için tıkla!

Eğer android emulatörler de oynayacak mobil arıyorsanız bu makalelerimi kesinlikle okumalısınız;

https://technovadi.com/oyun/film-izliyormus-etkisi-birakan-mobil-oyunlar/

https://technovadi.com/oyun/dunyanin-en-iyi-odullu-mobil-oyunlari/

Bluestacks Alternatifi Programlar;

Android-x86

Belki de en iyi emulatörlerden birisi. Hatta bana göre en iyi  program/emulator. Android-x86 sürekli güncellenen bir sistem. Zaten kendisi başlı başına bir işletim sistemi. Yani Windows, Linux gibi… İndirmek için tıklayınız!

İsterseniz sanal makinanın içine yükleyin(Virtual Box). İsterseniz de bilgisayara format atıp yükleyin (Usb içine yükleyip usb ile boot da olur). Fakat benin tercihim virtual box çünkü diğer türlü her seferinde usb’den boot etmeniz gerekecek.

Virtual Box veya Usb boot’u nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız sormanız yeterli. Videosunu çekip kanala yüklerim :)

MEmu

Kullanımı oldukça kolay bir yazılım. Diğer programlarda sürekli hata alırken, yavaşlık varken, kullanımı zorken Memu sayesinde bunlardan kurtulacaksınız. Benim gibi telefonda çok vakit geçiren bir insansanız telefonunuzun şarjı dayanmaz. Birde telefonunuz eski ise. 1-2 saatte şarjınız bitebilir :/ Ama Memu sayesinde bunlardan kurtuluyorsunuz. Çünkü kolay kullanımı sayesinde anında yarım bıraktığınız oyununuza bu uygulamadan devam edebilirsiniz. Bluestacks Alternatifi Programlar arasında en çok tavsiye ettiğim emulatör İndirmek için tıklayınız!

MEmu Özellikleri;

 • Bilgisayarda Android oyunları oynama
 • Televizyon yayınını izleme (Favorim)
 • Özelleştirme seçenekleri
 • Sosyal medya uygulamaları
 • GPS konumu
 • Windows ile Android arasında dosya paylaşımı (Favorim)
 • APK kurulumu (Bu galiba diğer program/uygulamalar da yok.)
 • Root modunu kullanma gibi özellikler bulunuyor. (FAVORİM*)

YouWave Android

Yine Bluestacks gibi direk yüklemeyle kullanabileceğiz bir program. Bazılarına göre BlueStacks’dan daha iyi bir program fakat benim kullandığım zamanlarda çok hata ile karşılaşmıştım. Bilmiyorum belki de benim şanssızlığım olabilir :) YouWave’de 2 adet sürüm var. Free (4.0.4 – ICS) ve Premium (5.1.1 – Lollipop) kısmı. Premium için 29.99 $ vermek gerekli :O Free kısmıda sürüm 4 zaten. Bunuda kullanmanızı tavsiye etmem :) İndirmek için tıklayınız!

Windows Android

Bluestacks benzer bir program. Android 4.0.3 işletim sistemi olan bir uygulama. Uygulama hızlı çalışıyor ama stabil değil. Nedenini anlamışınızdır zaten :) Sürüm 4′ ü kullanıyor. Google Play üzerinden uygulama indirme mevcut fakat indirdiğiniz uygulamaları açtığınızda hata verebiliyor. Hata sonucu uygulama donuyor ve kapanıyor. Ayrıcı bu hata sürekli bildirim çubuğunda gözüküyor. Uygulamayı yeniden başlatmanız gerekiyor. Kısacası bu programı önermiyorum indirmek için tıklayınız!

Windows İçin En İyi Android Emülatörleri, Bluestacks Alternatifi Programlar Önerisi, Android Emulatör makalemizin sonuna geldik. Bizim unutup ta aklınıza gelen güzel emulatörler varsa yorum yapmayı unutmayınız :)

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. bluestacks candır ya

 2. Telefonda oynayamadığım bazı oyunlar vardı sayende artık bunları pc den oynuyorum teşekkürler

 3. 06 Aralık 2020

  Bluestacks en iyi baba

 4. MeMu gerçekten çok iyi bir uygulama. Tabii Bluestacks verdiği beleş ürünlerden dolayı bir tık önde benim için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir