1. Anasayfa
  2. MAKALE

Popmundo Deneyimi (10 Adımda)

Popmundo Deneyimi (10 Adımda)
0

Evde oturduğunuz şu günlerde canınız sıkılıyor yapacak bir şey bulamıyorsanız işte bu oyun tam da size göre. Birçoğumuz artık dijital dünyanın etkisine girmiş birçok oyunla karşı karşıyayız. Bir maceraya başlamak,  hayallerini süsleyen bu yolda ilerlemek isterseniz neymiş bu Popmundo hep birlikte görelim.

Siteye ulaşmak için Popmundo adresi üzerinden bir hesap oluşturabilirsiniz. Gerçek zamanlı bir role play yapma oyunudur. Oyun, kendi sitesinde de yazdığı gibi oyuncuların, müzik endüstrisinde şöhret için birbirleriyle yarıştıkları sanal bir rol yapma oyunudur. Oyuna beş parasız çaylak bir müzisyen olarak başlayıp azimle, sabırla, çokta uzun olmayan bu yolda ilerlerken kendinizi bir sürü maceranın içerisinde bulabilirsiniz. Oyunu oynamak için herhangi bir şey yüklemenize gerek. Tamamen tarayıcınız üzerinden oynadığınız bu oyunu, dilerseniz telefondan, tabletinizden de kontrol edebilirsiniz.

Popmundo Nedir ?

Popmundo da Nasıl Görünüyorsunuz?

Popmundo da Nasıl Görünüyorsunuz?

Popmundo sitesine kaydolduktan sonra karşınıza bir ekran gelecek. Yanda görmüştüğünüz ekran benim karakterime aittir. Siz de böyle bir karaktere sahip olmak istiyorsanız siteye koydulup; karakteriniz, adını, memleketini, ismini ve hatta yaşını seçme hakkınız bulunmaktadır. Aynı zamanda rol yapma deneyiminizi genişletmek için karakterinize ait bir geçmiş de yaratabiliyorsunuz. Her ne kadar hayatınızın devamında bunların çoğunu değiştirme imkânınız bulunsa bile, seçiminizi iyi yapın. Dünya sizi ilk olarak bu isimle tanıyacak! Hayranlarınız sizi ilk bu isimle bilecek!

Popmundo da Müzik Ruhun Gıdasıdır!

Popmundo da Müzik Ruhun Gıdasıdır!

Popmundo’nun ana tabanını aslında “müzik” oluşturuyor. Bir müzik endüstrisi üzerine kurulmuş; fakat içerisinde sınırsız bir yaşam bulunuyor. Gözlerinizi mavi dünyaya açtığınız anda yazılmış iki adet şarkı ve sizlerle tanışmayı bekleyen yüzlerce kişiden oluşmuş iki adet konserle birlikte ilk sahne deneyiminizi yaşayacaksınız. Sonrasında güzel bir single çalışması ve ardından gelecek albüm ile de kariyer adımlarını atmış olursunuz. Asıl çekişme, müzik türünüze karar verdikten sonra kendinizi geliştirip listelerin bir numaralı sanatçısı olmaya çalıştığınız anda başlıyor. İşte o zaman gözünüzü bürümüş hırsla, ortalığı kasıp kavurmak size kalmış!

Aşk- Meşk, Evlilik!

Popmundo Aşk- Meşk, Evlilik!

Müzikle beraber güzel kariyerinizin ardında saklanan evli, mutlu ve çocuklu örneği ile karşınızdayız! Şimdi sırada evlenmek var belki de zaten bir sevgiliniz vardı. Çoluk çocuğa karışmak isterseniz işte sanal ebeveynlik ile kendiniz yepyeni bir deneyime hazırlayabilirsiniz. 10 gün süren bir evlilik hazırlık sürecinden sonra dileğiniz kişiyle evlenebilirsiniz.

Eşsiz Kariyer Fırsatları

4

Popmundo evreninde sahip olabileceğiniz o kadar çok iş fırsatı var ki…Belki de hayallerinizi bu mesleklerden biriyle sizler de gerçekleştirebilirsiniz.  Güzel tarifler yapmaya bayılıyorsanız aşçılık tam da size göre! Azılı suçluların ardında gece gündüz koşturmak ve onları adaletin güçlü ellerine teslim etmek isterseniz polislik; mutlu insanların tebessümlerine ve ilk aşk öpücüğüne şahitlik etmek isterseniz nikâh memuru gibi birçok seçenek ile kariyerinize renk katabilirsiniz.

Bunun yanında doktor olup hastaların ilaç kaynağı bulmasında yardımcı olabilirsiniz ve onları en düzgün iğneyi yapan kişi siz olabilirsiniz. Kim istemez ki doktor olmak istemez? Peki ya üniversite profesörü? Elbette isteriz, hem de hepimiz! İşte fırsat bu fırsat belki sizler de bir üniversitenin en iyi hocası olabilirsiniz!

Unutmayın aynı anda birçok mesleğe sahip olamazsınız. Fakat sıkıldığınızda işinizden kolayca ayrılabilirsiniz.

Maceralar

Popmundo’da bitmek bilmeyen aklınıza gelebilecek bir sürü macera mevcuttur. Yedi Denizlerde bulunan korsan heyecanından, şeytanı konseriniz ile dize getirmeye çalıştığınız ilginç bir patikaya kadar birçok macera mevcut. 

Son zamanlarda Çorak Diyarlar Efsanesi patikasıyla da yepyeni bir maceraya atılabilirsiniz. Her Popyıl’ın 22.gününde Kraken’in kaderi için savaş verebilirsiniz. 

Her popmundo yılı 56 gün sürmektedir. Bu da demek oluyor ki bir Popmundo yılı 56 güne tekabül eder ve takvimde özel etkinlikler bulunur. Ölüler gününde zombilerin avlanması, Kraken’in Dönüşünde onun kaderini belirlemek, Big Bang gününde en iyi müzik grubu seçmek gibi birçok özel gün mevcut. 

Ayrıca her gerçek yılda 2 defa da Popmundo Festivale yapılmaktadır. Festival alanları gerçek bir festivalmişçesine dolup taşar. İzlemeye onlarca kişi olur. 

Bu maceralı yolculuk belki de senin için yaratılmıştır!

Zombilerle Savaş!

zombi

Oyun, içinde pek çok efsaneye, gizli eşya ve haritaya, hatta zombi günlerine sahip!

Öyle ki oyun kurucalarından biriyle (o zamanlar bu bir bug’dı) flört edip, ondan bebek sahibi olan Kobe diye efsanevi bir oyuncu var. Karakterimiz adına, her 56 günde bir Aziz Kobe Günü olarak kutlanmaktadır. Oyun gerçek zamanlı olarak bir oyun yılı 56 güne denk gelmektedir.

Yılbaşı, Cadılar Bayramı, Krakenin Dönüşü, Noel ve yeni yıl gibi birçok özel gün mevcut. Zombi avı da bunlardan bir tanesi. Hem şehre saldıran zombileri öldürüp başarı kazanabilir hem de şehrinizi onlardan savunabilirsiniz.

Ayrıca sayısı artan haritalarla esrarengiz adalara gidip, uzaya çıkabilir, hayalet avcılığı yapıp, yakanıza yeni nişanlar takabilirsiniz.

Tamamen Türkçe’ye Çevrilmiş

Tamamıyla Türkçe olan bu oyunda tercüman, editör veya moderatör olabilirsiniz. Tamamen gönüllü kişilerden oluşan bu ekip bizlere en iyi hizmeti sağlayabilmek için hepsi el birliği ile çalışmaktadır. Kendilerine buradan da teşekkürlerimi sunuyorum. Popmundo, 25 dili içerisinde barındırıyor. Bunun yanında oyunun çoğunluğunu biz Türkler oluşturuyoruz.

Aktif olarak oyunu oynayan birçok kişi bulunuyor. Forum üzerinden bulabileceğiniz kişiler sayesinde oyundayken belki de yepyeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Farklı Milletlerden Yepyeni Arkadaşlıklar

Oyunda bulunan birçok ülkeden kişilerle aynı çatı altındayız. Çin, İspanya, Kanada, İsveç gibi birçok ülkeden arkadaşlar edinebilirsiniz.

Kuklacısı olduğunuz karakterinizin ardında karakterinize harika bir arkadaş ortamı edinebilirsiniz! Yeni dostlar kurarak belki de hiç tanımadığınız, bilmediğiniz şeyler öğrenebilirsiniz.

Yazar Olmak için Insider ile Tanışın!

9

Daima etkinlikler düzenlenen The Insider sayesinde kaleminizi alıp kâğıdınız ile burada buluşturabilirsiniz. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz editörler sayesinde tıpkı blog sitelerinde olduğu gibi özgün, kendi cümlelerinizi buluşturduğunuz ve hikâyeler, köşe yazılar hatta röportajlar gibi birçok eserinizi Insider ile buluşturmak isteyebilirsiniz. Belki de keşfedilmemiş bir yanınızı burada keşfedebilir, böylece en iyisine ulaşabilirsiniz.

Popmundo Oynamak Tamamen Ücretsiz!

Alternatif bir deneyim elde etmek isterseniz, sizler de hemen www.popmundo.com adresinden kayıt olabilirsiniz ve aramıza katılabilirsiniz. Ben Vicki Murray (3495988). Bu oyunu neredeyse 13 senedir oynuyorum.  Tatildeyken, işteyken, okuldayken… Kısacası aklınıza gelebilecek her yerde bu oyunu telefonunuzdan, tabletinizden ya da bilgisayarınızdan oynayabilirsiniz. Herhangi bir şey indirmenize gerek kalmadan oyuna ücretsiz bir şekilde kayıt olabilirsiniz. 

Başka bir yazımız: https://technovadi.com/oyun/popmundo-dunyasini-kesfet/

Makaleyi Oyla post
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir