Footer Logo Fligran

Bluestacks Alternatifi Programlar

Bluestacks Alternatifi Programlar


2-3 yıl boyunca Bluestacks kullanan biri olarak bu program artık eskidiğini söyleyebilirim. Bu programı ilk kullanmaya başladığım zamanlarda eski kanalımda bir inceleme videosu yayınlamıştım. Daha sonra ise bu siteye geçmeden önce “technovad bloğun” da yayımlamıştım. Fakat şimdi sizlere “Bluestacks” e alternatif olacak programları paylaşacağım. Yazıya geçmeden önce bu program nedir, neyin nesidir. Bunun hakkında kısa bir bilgi vereceğim.

***İyi bir android telefonu olmayan insanlar için çok iyi bir program veya işini telefon üzerinden değilde bilgisayar üzerinden yapmak isteyenler için harikulade bir program. Peki bu “Bluestacks” nedir? İşte cevabı;

Bluestacks Nedir?

Bu program sayesinde Android işletim sistemini bilgisayarınızda kullanabilirisiniz. Yani android’ de olan uygulamaları veya oyunları bilgisayar üzerinden rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Fakat bu program biraz eskidi ve hantallaştı.  Programın alternatiflerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. İndirmek için tıkla!

Alternatif Programlar;

*Android-x86

Belkide en iyi programlardan birisi. Hatta bana göre en iyi  program/emulator. Android-x86 sürekli güncellenen bir sistem. Şuan için sitesinde 6.0 yani marshmallow sürümü mevcut. Zaten kendisi başlı başına bir işletim sistemi. Yani Windows, Linux gibi… İndirmek için tıklayınız!

** İsterseniz sanal makinanın içine yükleyin(Virtual Box). İsterseniz de bilgisayara format atıp yükleyin(Usb içine yükleyip usb ile boot da olur). Fakat benin tercihim virtual box çünkü diğer türlü her seferinde usb’ den boot etmeniz gerekecek.

*** Virtual Box veya Usb boot’ u nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız sormanız yeterli. Videosunu çekip kanala yüklerim 🙂

*MEmu

Kullanımı oldukça kolay bir yazılım. Diğer programlarda sürekli hata alırken, yavaşlık varken, kullanımı zorken Memu sayesinde bunlardan kurtulacaksınız. Benim gibi telefonda çok vakit geçiren bir insansanız telefonunuzun şarjı dayanmaz. Birde telefonunuz eski ise. 1-2 saate şarjınız bitebilir :/ Ama Memu sayesinde bunlardan kurtuluyorsunuz. Çünkü kolay kullanımı sayesinde anında yarım bıraktığınız oyununuza bu uygulamadan devam edebilirsiniz. İndirmek için tıklayınız!

MEmu Özellikleri;

Bilgisayarda Android oyunları oynama
Televizyon yayınını izleme (Favorim)
Özelleştirme seçenekleri
Sosyal medya uygulamaları
GPS konumu
Windows ile Android arasında dosya paylaşımı (Favorim)
APK kurulumu (Bu galiba diğer program/uygulamalar da yok.)
Root modunu kullanma gibi özellikler bulunuyor. (FAVORİM*)

*YouWave Android

Yine Bluestacks gibi direk yüklemeyle kullanabileceğiz bir program. Bazılarına göre BlueStacks’ dan daha iyi bir program fakat benim kullandığım zamanlarda çok hata ile karşılaşmıştım. Bilmiyorum buda benim şanssızlığım olabilir 🙂 YouWave’ de 2 adet sürüm var. Free (4.0.4 – ICS) ve Premium (5.1.1 – Lollipop) kısmı. Premium için 29.99 $ vermek gerekli :O Free kısmıda sürüm 4 zaten. Bunuda kullanmanızı tavsiye etmem 🙂 İndirmek için tıklayınız!

*Windows Android

Bluestacks benzer bir program. Android 4.0.3 işletim sistemi olan bir uygulama. Uygulama hızlı çalışıyor ama stabil değil. Nedenini anlamışınızdır zaten 🙂 Sürüm 4′ ü kullanıyor. Google Play üzerinden uygulama indirme mevcut fakat indirdiğiniz uygulamaları açtığınızda hata verebiliyor. Hata sonucu uygulama donuyor ve kapanıyor. Ayrıcı bu hata sürekli bildirim çubuğunda gözüküyor. Uygulamayı yeniden başlatmanız gerekiyor. Kısacası bu programı önermiyorum :'( İndirmek için tıklayınız!

Bizim unutup ta aklınıza gelen güzel uygulamalar varsa yorum yapmayı unutmayınız 🙂

Aydın Bekoğlu

İstanbul Esenyurt Üniversitesi 2 Yıllık Bilgisayar Programcılığı mezunu. Şuan Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümünde okumakta olan ve hala ne istediğine tam olarak karar verememiş bir insan oğlu.

One thought on “Bluestacks Alternatifi Programlar

  1. MeMu gerçekten çok iyi bir uygulama. Tabii Bluestacks verdiği beleş ürünlerden dolayı bir tık önde benim için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir